Piątek 2021.09.24 Imieniny: Gerarda, Teodora Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Wpadli w ręce policji
2010-07-03
Spektakularna akcja policjantów z Włocławka. W ręce funkcjonariuszy wpadło kilku mężczyzn, podejrzewanych o członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej i o handel narkotykami na wielką skalę.
więcej
Pociągiem i statkiem na plażę
2010-07-03
Po raz pierwszy w Polsce za jeden bilet można podróżować pociągiem i statkiem. W niedzielę zostanie uruchomiona trasa kolejowo- wodna z Grudziądza do Krynicy Morskiej przez Tolkmicko. Wakacyjne pociągi na plażę kursować będą do końca sierpnia tylko w weekendy.
więcej
Ratowniczy patrol jeździ ulicami Grudziądza
2010-07-03
Troje młodych ludzi przez całe wakacje będzie pomagać mieszkańcom i turystom. Młodzi przeszkoleni ratownicy poruszać się będą ulicami Grudziądza na rowerach i z apteczką.
więcej
Ile stracili rolnicy?
2010-07-03
Około sześciu tysięcy właścicieli kujawsko-pomorskich gospodarstw zgłosiło straty w uprawach na skutek powodzi. Powołane przez wojewodę komisje gminne szacują szkody. Dzięki temu rolnicy będą mogli skorzystać z pomocy socjalnej lub kredytowej z niskimi, dofinansowanymi z budżetu państwa odsetkami.
więcej
Lorentz: do PKW docierają informacje o złamaniu ciszy wyborczej
2010-07-03
Do Państwowej Komisji Wyborczej docierają informacje od obywateli o złamaniu ciszy wyborczej, PKW będzie badać przypadki ewentualnego naruszenia prawa po otrzymaniu meldunku z policji - poinformował w sobotę Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego.
więcej
Kaczyński dziękuje Komorowskiemu i opowiada się za Polską solidarną
2010-07-02
Na ostatnim wiecu wyborczym w tej kampanii Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim swym konkurentom, a szczególnie Bronisławowi Komorowskiemu. Opowiedział się za Polską solidarną, przestrzegał przed monopolem PO i obiecywał, że będzie strzegł demokracji.
więcej
Komorowski: potrzeba zgody między premierem a prezydentem
2010-07-02
Potrzeba zgody między premierem a prezydentem - przekonywał w piątek na wiecu kończącym jego kampanię kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski. Apelował, by zobaczyć kto w ciągu ostatnich 20 lat, budował, a kto ciągle psuł, negował i straszył Polaków.
więcej
Przed drugą turą wyborów
2010-07-02
4 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu, pełniący tymczasowo urząd prezydenta RP i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Druga tura wyborów jest organizowana jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie zdobył więcej niż 50 procent głosów. Od czasu wprowadzenia w Polsce powszechnych wyborów prezydenckich w 1990 roku, tylko raz odbyły się one bez drugiej tury. Udało się to w 2000 roku Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.
więcej
Bronisław Komorowski w Inowrocławiu
2010-07-02
Kandydat na prezydenta PO Bronisław Komorowski podkreślił w piątek, że od nas zależy, czy 4 lipca wybierzemy na prezydenta polityka, który chce "rozliczać historię, nosi w sercu zapiekłe żale i urazy", czy wybierzemy "przyszłość i optymistyczną wizję Polski".
więcej
Jarosław Kaczyński w Nakle
2010-07-02
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział na wiecu wyborczym w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie), że głos oddany na niego w II turze wyborów prezydenckich "to głos za tym, aby interes powszechny był traktowany jako najważniejszy". Kaczyński zwrócił uwagę, że Nakło jest przykładem miasteczka o dużym bezrobociu (około 22 proc.). Podkreślał, że w takich niewielkich ośrodkach mieszka większość Polaków. "Musimy o nich pamiętać, jeśli chcemy mówić na poważnie o Polsce" - wskazywał.
więcej
Sondaż - pierwsza podróż prezydenta
2010-07-02
W pierwszą podróż zagraniczną nowy prezydent powinien pojechać do Brukseli; pierwszym gościem, którego prezydent powinien zaprosić do Polski, jest wysoki rangą przedstawiciel UE - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info.
więcej
Jarosław Kaczyński w regionie
2010-07-02
Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński na lotnisku w Bydgoszczy podczas konferencji prasowej odniósł się do listu premiera do służb mundurowych. Zdaniem Kaczyńskiego list może zdumiewać, bowiem premier nie jest od tego, aby listownie dementował plotki.
więcej
Sikorski o kandydacie PiS na prezydenta
2010-07-02
Prezes PiS Jarosław Kaczyński dowiódł słowami o Edwardzie Gierku, że powie wszystko, zdradzi każdy ideał i każdego polityka, byle tylko dorwać się do władzy - powiedział na wiecu wyborczym Bronisława Komorowskiego w Inowrocławiu szef MSZ Radosław Sikorski.
więcej
Bronisław Komorowski w Kujawsko - Pomorskiem
2010-07-02
Marszałek Bronisław Komorowski wraz z ministrem Cezarym Grabarczykiem rano, tuż po rozpoczęciu pracy, obejrzał budowę najdłuższego w Polsce mostu przez Wisłę na budowanej autostradzie A-1. W Nowych Marzach dziennikarze najpierw zapytali go jednak o opinię na temat niepokojących dla niego dzisiejszych sondaży przedwyborczych.
więcej
Tofifest dziś zakończenie
2010-07-02
To był, a właściwie jeszcze jest, prawdziwy filmowy maraton. Dziś w Toruniu ostatni dzień VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Werdykt jury i publiczności - bo ona ocenia filmy polskie - poznamy dziś wieczorem. Także dziś wieczorem spotkanie z Bogusławem Lindą, który podczas Gali Zamknięcia w Teatrze Baj Pomorski odbierze specjalnego Złotego Anioła za Niepokorność Artystyczną. Przed nami także ostatnie projekcje.
więcej
WOŚP dla powodzian
2010-07-02
7 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce będzie w niedzielę zbierać pieniądze w ramach akcji "STOP POWODZIOM". Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 168 miastach. W naszym regionie wolontariusze pojawią się w 11-tu miejscach - w tym w Toruniu.
więcej
Czy w dziejach świata kończy się właśnie era plastiku ?
2010-07-02
Czy w dziejach świata kończy się właśnie era plastiku ? Wiele za tym przemawia. Nie można wykluczyć, że Unia Europejska już wkrótce zakaże produkcji polichlorku winylu. Popularnego PCV. A to przecież podstawa każdego plastiku.
więcej
Żużlowcy Polonii wygrali z Tauronem Azoty Tarnów
2010-07-01
Zaległy mecz 2. kolejki: Polonia Bydgoszcz - Tauron Azoty Tarnów 48:42..
więcej
BAL się rozpoczyna
2010-07-01
Koncerty, spektakle teatralne i pokazy filmowe - tak zapowiada się Bydgoskie Artystyczne Lato. Inauguracja BAL-u już dziś. Przez dwa miesiące w mieście odbędzie się ponad 90 imprez.
więcej
Awaria w Anwilu
2010-07-01
Bardzo poważna awaria linii, produkującej chlor we włocławskim Anwilu. To nie ćwiczenia. Na szczęście nie doszło do skażenia środowiska.
więcej
"Potop" pięknieje
2010-07-01
Po niedźwiedzicy, człowiek walczący z wężem. Bydgoska fontanna "Potop" odzyskała kolejny element.
więcej
SdPL za Komorowskim
2010-07-01
Bez przekonania, ale namawiają do głosowania na Bronisława Komorowskiego. Kujawsko - pomorska Socjaldemokracja Polska ogłosiła dziś kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich:
więcej
„Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania"
2010-07-01
„Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania" to tytuł otwartej dziś wystawy w gmachu Biblioteki Głównej na Starym Rynku. Biblioteka jest miejscem do którego przychodzimy po książki, wiedzę i informacje. Coraz częściej jednak, w nowoczesnym świecie - biblioteka staje się przestrzenią wystaw, spotkań, koncertów, odczytów i innych form uczestnictwa w kulturze. Warto tam wejść latem.
więcej
Szacowanie strat
2010-07-01
Po kujawsko-pomorskich zalanych niedawno przez powódź polach i łąkach krzątają się już komisje. Powołane w gminach przez wojewodę mają oszacować straty w uprawach roślinnych w poszczególnych gospodarstwach.
więcej
Znamy już nowego dyrektora CSW
2010-07-01
Mimo protestów, negatywnych opinii na temat kandydata od dziś nowym dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu jest Paweł Łubowski z Poznania. Dziś pracownicy instytucji oraz dziennikarze mieli okazję do poznania nowego szefa .
więcej
1  «««  341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry