Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Szukanie poparcia?
2010-06-25
Do Włocławka przyjechał kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta, marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski.
więcej
Zatańczą w Chinach kujawiaka
2010-06-25
Chińczycy będą mogli nauczyć się i zatańczyć kujawiaka albo krakowiaka. A przynajmniej podziwiać polskie tańce ludowe. A to dzięki dalekiej wyprawie do Kraju Środka bydgoskiego zespołu folklorystycznego.
więcej
I co z tą halą?
2010-06-25
Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie w Kowalu rozpocznie się budowa hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Stosowne porozumienie o współfinansowaniu inwestycji podpisały przed laty samorządy Kowala i powiatu włocławskiego.
więcej
Kolejne mecze trzeba wygrać
2010-06-25
Żużlowcy Polonii Bydgoszcz znaleźli się w trudnej sytuacji ligowej. Drużyna bez kontuzjowanego lidera - Emila Sajfutdinowa zatraciła skuteczność i nie radzi sobie w rozgrywkach. Przedsezonowe medalowe plany, przynajmniej na razie, bydgoscy zawodnicy muszą zamienić na walkę o utrzymanie.
więcej
Song of Songs po raz ostatni
2010-06-25
Song of Songs po raz trzynasty i ostatni zagra w Toruniu. To festiwal, w którym na równi z wyrazem artystycznym liczy się przesłanie. Song of Songs to możliwość zetknięcia się z ciekawymi zjawiskami muzycznymi z całego świata. W fosie zamkowej w Toruniu ekumeniczne przesłanie można głosić tradycyjnym gospel, łagodnymi balladami, czy za pomocą ostrych dźwięków rocka.
więcej
Graś: w piątek kontrole skarbowe w sklepach z dopalaczami
2010-06-25
Rzecznik rządu Paweł Graś zapowiedział w piątego, że tego dnia, ze względu na zakończenie roku szkolnego, zostaną przeprowadzone kontrole skarbowe w sklepach z "dopalaczami".
więcej
Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa
2010-06-24
Ogromna figura Chrystusa ponownie góruje nad placem Poznańskim w Bydgoszczy. 71 lat po zniszczeniu przez hitlerowców, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa został ponownie odsłonięty i poświęcony.
więcej
Kongres Polonii Medycznej
2010-06-24
Ponad 400 lekarzy polskiego pochodzenia przyjechało do Torunia z całego świata. Rozmawiają o możliwościach, ale i zagrożeniach medycyny XXI wieku. Gościem specjalnym VII Światowego Kongresu Polonii Medycznej jest profesor Maria Siemionow - światowej sławy chirurg transplantolog.
więcej
Przed walką samorządową
2010-06-24
Tylko my jesteśmy dobrzy, a kto nie z nami, ten zły i przeciw nam. Niestety, takie ideolo nadal przyświeca niektórym politykom. Na szczęście, coraz częściej, to cecha działaczy od powiatu w dół, ale jednak.
więcej
Domy po powodzi
2010-06-24
Jeden dom do rozbiórki, kilkaset do mniejszego lub większego remontu. Takie są wstępne wyniki kontroli uszkodzonych budynków na terenach zalanych powodzią w woj. kujawsko-pomorskim. Ten najbardziej zniszczony budynek znajduje się w gospodarstwie w Małej Kępie.
więcej
Nagrody im. Samuela Bogumiła Lindego
2010-06-24
Karl Schlögel i Adam Krzemiński to laureaci tegorocznej Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi. im. Samuela Bogumiła Lindego. Nagrodę, którą przyznaje polsko-niemieckie jury otrzymują autorzy, za wybitne osiągnięcia literackie. Jej ideą jest, by twórczość łączyła dwa narody.
więcej
"Europa, Toruń , Muzyka i Architektura"
2010-06-24
"Europa, Toruń , Muzyka i Architektura" - ten festiwal może oznaczać tylko jedno. Przed nami wakacyjny maraton koncertów w najatrakcyjniejszych miejscach Torunia. W każdą sobotę już od 26 czerwca czeka na melomanów wiele muzycznych emocji.
więcej
Potrzebne ułatwienia dla rodzin wielodzietnych
2010-06-23
Ułatwienia dla rodzin wielodzietnych są potrzebne do normalnego życia - twierdzą rodzice, którzy chcą wprowadzenia w regionie specjalnych rozwiązań dla rodzin z większą liczbą dzieci. Ze względu na brak pieniędzy dzieci i rodzice często nie mogą korzystać na przykład z dóbr kultury.
więcej
Ocena przygotowania szkół na przyjęcie 6-latków
2010-06-23
Szkoły w miarę przygotowane, ale chętnych nie ma. Mowa o 6-letnich dzieciach, które mogą w tym roku pójść do szkoły, o ile chcą tego ich rodzice. Z danych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy wynika, że raczej nie chcą.
więcej
Fordon dla Wilkowa
2010-06-23
Podczas ostatniej powodzi wiele miejsc w Polsce zostało boleśnie dotkniętych tragedią – mieszkańcy stracili swoje domy, często cały dorobek życia. Zostały zniszczone: drogi, zakłady pracy czy urzędy. Jedną z takich gmin jest Wilków na Lubelszczyźnie. Ponad 4 tysiące osób zostało dotkniętych powodzią, 90 procent infrastruktury gminy zostało zniszczone, ludzie nie mają niczego, każda pomoc jest bardzo potrzebna.
więcej
Tofifest już w sobotę
2010-06-23
W Toruniu trwają ostatnie przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Na liście gości między innym Olga Frycz, Bogusław Linda, Robert Gliński, Feliks Falk. W jury: Paweł Łoziński, Jacek Bławut, Olga Bołądź czy Małgorzata Buczkowska - Szlenkier. Gala inauguracyjna już w sobotę. A pokazy konkursowe od niedzieli. W czasie Tofifest odbędą się trzy konkursy.
więcej
Przedmiot sporu nie istnieje?
2010-06-23
Spierali się w sądzie o zerwanie porozumienia, tymczasem ono prawdopodobnie wciąż obowiązuje. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy oddalił skargę wójta gminy Grudziądz na uchwałę Rady Miasta Grudziądz, wycofującą inną swoją uchwałę sprzed dekady.
więcej
"By nad wodą było bezpieczniej"
2010-06-23
"By nad wodą było bezpieczniej" - to hasło terenowej lekcji, na którą nad jezioro Czarne zaprosili młodzież ratownicy z WOPR i włocławscy policjanci.
więcej
Nowe piernikowe gwiazdy
2010-06-23
Katarzyna Dowbor i Adam Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy - to kolejne osoby, które odsłonią swoje Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu. Rozpoczynają się główne atrakcje tegorocznego Święta Miasta. W środę wieczorem przy fontannie Cosmopolis premiera nowego wodno-muzyczno-świetlnego programu. Tym razem zabrzmi motyw z filmu 'Love Story". W czwartek urodzinowy tort, występy toruńskich zespołów oraz uroczystość w Piernikowej Alei Gwiazd, po której odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy.
więcej
Odnowione muzeum w Nieszawie
2010-06-23
Po kilkumiesięcznej przerwie w Nieszawie otwarto Muzeum im. Stanisława Noakowskiego. Jest to oddział zamiejscowy muzeum we Włocławku. Dobudowano nowe skrzydło, przerobiono wnętrza, wzbogacono ekspozycje. Dzięki pieniądzom unijnym, ale także sponsorom oraz przyjaciołom placówki udało się nie tyle przywrócić, co dodać jej blasku i świetności.
więcej
Lufy Pak-Atrappen już w muzeum
2010-06-23
Dwie lufy niemieckich ćwiczebnych armat zostały uratowane przed zniszczeniem i trafiły do Pomorskiego Muzeum Wojskowego w Bydgoszczy.
więcej
Podsumowanie akcji powodziowej
2010-06-22
Ponad 90 tys. worków z piaskiem wykorzystano w czasie powodzi w Toruniu. Na prowadzenie akcji ratunkowej wydano milion zł. Najbardziej ucierpiały działki przy ul. Przybyszewskiego i na Rudaku. Podtopione zostały również tereny przy ul. Popiełuszki i Turystycznej w Kaszczorku. W sumie zalanych zostało ponad 3 677 działek, 12 posesji, ucierpiał również budynek Klubu Sportowego Budowlani.
więcej
Profilaktyka zdrowotna
2010-06-22
Jak zachować zdrowie i ustrzec sie przed chorobami? To problem każdego człowieka. Dlatego coraz popularniejsza jest profilaktyka zdrowotna. Co jednak zrobić by była ona jak najefektywniejsza a pieniądze na nią przeznaczane, zwłaszcza publiczne, dobrze wykorzystywane. Nad tym zastanawiają się uczestnicy ogólnopolskiej konferencji w Przysieku.
więcej
Uniwesytet Każdego Wieku kończy rok akademicki
2010-06-22
Słuchacze Uniwersytetu Każdego Wieku przy Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy kończą dziś rok akademicki. Z tej okazji wykład wygłosi Paweł Łysak, dyrektor bydgoskiego Teatru Polskiego. Początek o 16.30.
więcej
Złodzieje obozowego napisu w więzieniu
2010-06-22
Wracamy do sprawy kradzieży napisu znad bramy byłego obozu zagłady w Oświęcimiu. Wszyscy sprawcy są już w zakładzie karnym. Policja zatrzymała ukrywającego się przed więzieniem, ostatniego członka szajki.
więcej
1  «««  344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry