Piątek 2021.09.24 Imieniny: Gerarda, Teodora Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Matury unieważnione
2010-07-01
Rypin i Chodecz - między innymi te miejscowości znalazły się na czarnej maturalnej mapie Pomorza i Kujaw. W tamtejszych szkołach unieważniono matury. Powód? Prace z matematyki były niesamodzielne.
więcej
Czy budowa kopalni odkrywkowej może naruszać prawo?
2010-07-01
Sprawa budowy przez kopalnię węgla brunatnego Konin odkrywki Tomisławice w Wielkopolsce może naruszać unijne prawo. Komisja Europejska zainicjowała formalną procedurę, która może zakończyć się wniesieniem przeciwko Polsce skargi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
więcej
Buskers Festiwal
2010-07-01
Cyrkowcy, klauni, mimowie, muzycy i aktorzy - na trzy dni opanują Bydgoszcz. W mieście ruszył Buskers Festiwal, czyli spotkania artystów ulicznych.
więcej
"Odlotowe kompetencje"
2010-06-30
Strażnicy miejscy, pracownicy muzeów i hoteli, ale i kwiaciarki oraz sprzedawcy z Torunia nauczyli się, jak pomóc zagranicznym turystom. W ramach programu "odLOTowe kompetencje" w sumie 180 osób uczyło się języków, obsługi ruchu turystycznego i pierwszej pomocy.
więcej
Camerimage jednak w Bydgoszczy
2010-06-30
Nie będzie w bydgoskim Myślęcinku hali wystawienniczej, nie będzie też półmilionowej pomocy Bydgoszczy dla powodzian z gminy Wilków na Lubelszczyźnie. Będzie za to, nad Brdą Festiwal Camerimage. Bydgoscy radni koalicji stoczyli dziś ciężki bój o to, by przeforsować autopoprawkę prezydenta do tegorocznego budżetu przekazującą 2 i pól miliona złotych na organizację tej międzynarodowej, prestiżowej imprezy.
więcej
Akcja frekwencyjna
2010-06-30
Kilkadziesiąt godzin dzieli nas od wyborów prezydenckich. I znów pojawi się pytanie, jak to możliwe, że tylu ludzi nie skorzystało z podstawowego obywatelskiego prawa - prawa do głosowania ?
więcej
Czy powstanie Centrum Kultury Browar
2010-06-30
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się we Włocławku budowa Centrum Kultury Browar B. Jest to kluczowy punkt projektu "Rewitalizacja starego miasta".
więcej
Umorzone śledztwo przeciw Andrzejowi R.
2010-06-30
Toruński policjant podejrzewany o wzięcie stu złotych od matki jednej z prokuratorek wraca do pracy. Prokuratura w Elblągu umorzyła właśnie śledztwo przeciwko Andrzejowi R. Decyzja nie jest prawomocna. Kobieta, która oskarżała policjanta może się od niej odwołać. Zdaniem Wandy D. funkcjonariusz wziął od niej sto złotych mimo, że wypisał jej mandat kredytowy. Była to kara za wjechanie samochodem w ulicę zamkniętą dla ruchu.
więcej
Zapisy na kolejną pielgrzymkę
2010-06-30
Idą kilkanaście dni, największe wygody to karimata i ciepły posiłek ale nie to jest najważniejsze. Każdy z nich idzie z inną intencją i w pewnym sensie ładują akumulatory na cały rok.
więcej
I Festiwal Ballady i Piosenki Filmowej
2010-06-30
"Idź pod prąd" to tytuł niepokornego koncertu piosenek filmowych, który dziś o 21.00 odbędzie się w Toruniu na Starym Rynku w ramach trwającego Festiwalu Filmowego Tofifest. Ale to nie koniec muzycznych atrakcji w grodzie Kopernika. Już proszę rezerwować sobie pierwszy sierpniowy weekend w mieście. Od 5 do 7 sierpnia odbędzie się I Festiwal Ballady i Piosenki Filmowej. Na scenie gwiazdy oraz uczestnicy konkursu, którzy powalczą na głosy o główną nagrodę im. Krzysztofa Komedy.
więcej
Wyniki matur
2010-06-30
Stres porównywalny z tym, jaki był w czasie samych matur. Tak mówili kujawsko-pomorscy absolwenci szkół średnich, którzy poznali dzisiaj wyniki egzaminu dojrzałości. Od rana w 470 szkołach regionu było widać i słychać nie małe emocje....
więcej
Kurator sądowa przed sądem
2010-06-30
Rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Taki wyrok najprawdopodobniej usłyszy Joanna P., kurator sądowa z Torunia. Prokuratura oskarżyła kobietę o przywłaszczenie pieniędzy i oszustwa. Jak ustalili śledczy oskarżona pożyczała pieniądze od rodzin zastępczych i kolegów z pracy, później ofiarodawcy mieli problemy z ich odzyskaniem. W jednym przypadku kredyt, która pożyczyła z banku musieli spłacić poręczyciele. W ten sposób zdobyła ok 30 tys zł. Kiedy sprawa wyszła na jaw kobieta sama zwolniła
więcej
Ostatnie dni kampanii
2010-06-30
Zaledwie kilka dni pozostało do końca kampanii prezydenckiej. Walczące o głosy wyborców w woj. Kujawsko-pomorskim sztaby kandydatów zapowiadają najróżniejsze akcje i działania w regionach i okręgach . "Długo-PIS dla wyborcy" - tak nazywa się akcja, którą zamierza przeprowadzić po południu bydgoski sztab Jarosława Kaczyńskiego. Przed zakładami pracy rozdawane będą długopisy z nazwiskiem kandydata na prezydenta oraz reklamujące go gazetki.
więcej
Nagrody Marszałka
2010-06-30
Kto zdobędzie prestiżowe statuetki? Jeszcze tylko dziś można zgłaszać kandydatów do nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu. Nagrody zostaną przyznane za działalność na rzecz województwa w 2009 roku. Chodzi o wyróżnienie autorów najbardziej nowatorskich przedsięwzięć i twórczych rozwiązań.
więcej
Od czwartku inaczej zapłacimy za parking w Świeciu
2010-06-30
Od czwartku inaczej zapłacimy za parking w Świeciu. Miasto rezygnuje z usług tak zwanych parkingowych i stawia parkometry. Teraz ma być łatwiej dla kierowców i taniej dla gminy. Dziesięć urządzeń zlokalizowanych będzie na ulicach w centrum Świecia i na rynku. Co ważne, wysokość opłat za parking nie zmieni się. Przypomnijmy, że płacić można jedynie w monetach, parkomat nie przyjmuje banknotów.
więcej
Klich Inowrocław
2010-06-29
Siedziba Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych na pewno będzie w Inowrocławiu. - informacje potwierdził goszczący w tym mieście minister obrony narodowej Bogdan Klich. Brygada powstanie do końca 2011 roku. W mieście ma stacjonować ponad 80 żołnierzy. W Inowrocławiu trwa już budowa bloku, gdzie w przyszłości zamieszka 30 wojskowych rodzin.
więcej
Pieniądze dla szpitala?
2010-06-29
1,5 mln zł - tyle ma kosztować remont oddziału chirurgicznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Remont ruszy jeśli będą pieniądze. O znalezienie ich w przyszłorocznym budżecie miasta już dziś apelował do radnych z komisji polityki zdrowotnej dyrektor placówki.
więcej
Bydgoszcz 2016
2010-06-29
Bydgoszcz startuję do miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W ramach programu bydgoski ratusz przyjmuje propozycje projektów. Na tym wstępnym etapie nie oczekujemy projektów precyzyjnie zaplanowanych, chodzi raczej o idee, nieszablonowe pomysły, wstępne koncepcje - informują organizatorzy przedsięwzięcia. Nabór wniosków na specjalnych formularzach, które można znaleźć na stronach internetowych www.bydgoszcz2016.eu, trwa do 8 lipca.
więcej
Radni PiS w sprawie pomocy gminie Wilków
2010-06-29
Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się realizacji uchwały zobowiązującej prezydenta Bydgoszczy do pomocy finansowej mieszkańcom gminy Wilkowo, poszkodowanym przez powódź. Zgodnie z uchwałą - przyjętą przez radnych wszystkich opcji - pieniądze na ten cel miały pochodzić z budżetu przeznaczonego na promocję miasta.
więcej
"Czarnoksiężnik z krainy Oz" realizowany jest w Toruniu
2010-06-29
Ostatnie klapsy padły dziś na planie filmu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" , który realizowany jest w Toruniu. W produkcji udział bierze ponad 20 aktorów.Zdjęcia powstają w Centrum Sztuki Współczesnej. Musical ma być gotowy za miesiąc. Pomysł nakręcenia filmu nie przypadkowo pojawił się właśnie teraz.
więcej
Wszystko o otyłości
2010-06-29
Sukces bydgoskich i toruńskich naukowców. Odkryli oni powiązanie otyłości z cechami osobowości. Właśnie zakończyli specjalny program. Poznawali geny ponad pół tysiąca otyłych pacjentów. Dzięki temu wiedzą - gdzie w nas umieszczone są predyspozycje do otyłości.
więcej
Zwolnienia po aferze podsłuchowej w Urzędzie Wojewódzkim
2010-06-29
Zwolnienia pracowników - to kolejne skutki tzw. afery podsłuchowej w Bydgoszczy. Wojewoda i jego służby oraz śledczy sprawdzają kto i po co podsłuchiwał i nagrywał rozmowy telefoniczne w Urzędzie Wojewódzkim. Rozmów było kilka tysięcy, więc pracownicy i klienci zastanawiają się czy ktoś miał dostęp do tajnych czy intymnych informacji.
więcej
Medycyna Ratunkowa w Tleniu
2010-06-29
Do położonego w Borach Tucholskich, nad Wdą Tlenia zjechało kilkuset lekarzy medycyny ratunkowej. Tu przez 4 dni uczestniczą w Międzynarodowym Sympozjum.
więcej
42 i pół miliona na tramwaj
2010-06-29
42 i pół miliona złotych. To kwota, którą dostała Bydgoszcz z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę linii tramwajowej z centrum do dworca głównego PKP. Prezydent Konstanty Dombrowicz podpisał w tej sprawie umowę z wicemarszałkiem Michałem Korolko. Planowano, że inwestycja pochłonie 99 mln złotych.
więcej
NIK zbada bydgoski port lotniczy
2010-06-29
Najwyższa Izba Kontroli zbada czy w bydgoskim Porcie Lotniczym doszło do nieprawidłowości. Wniosek w tej sprawie złożył w maju wojewódzki radny Jan Szopiński. Bydgoska Delegatura NIK poinformowała go, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przeprowadzi kontrolę.
więcej
1  «««  342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry