Czwartek 2021.10.28 Imieniny: Szymona, Tadeusza Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Jarosław Kaczyński w Nakle
2010-07-02
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział na wiecu wyborczym w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie), że głos oddany na niego w II turze wyborów prezydenckich "to głos za tym, aby interes powszechny był traktowany jako najważniejszy". Kaczyński zwrócił uwagę, że Nakło jest przykładem miasteczka o dużym bezrobociu (około 22 proc.). Podkreślał, że w takich niewielkich ośrodkach mieszka większość Polaków. "Musimy o nich pamiętać, jeśli chcemy mówić na poważnie o Polsce" - wskazywał. Jego zdaniem "rozruszanie" tej części Polski nie uda się bez działań na poziomie państwa.


Prezes PiS wskazywał, że żaden prywatny przedsiębiorca nie odbuduje np. Kanału Bydgoskiego, a bez decyzji państwa nie da się też odbudować żeglugi śródlądowej. Przekonywał, że spór między nim a jego kontrkandydatem dotyczy tego, "czy my, jako Polacy, mamy podjąć się pewnych zadań", których realizacja przekracza możliwości i obowiązki samorządu lokalnego. Kaczyński powiedział, że jedyną drogą, żeby to wszystko zmienić, jest zawarcie "politycznego pokoju".


"Chodzi o to, żeby parę tych spraw jakby wyjąć z politycznego sporu i powiedzieć +robimy to+, ale robimy to razem i we wspólnym interesie, a nie w interesie jakiejś grupy czy grupki. I to może się zdarzyć tak, że to będzie w interesie bardzo wielu milionów Polaków, ale nie będzie w interesie pewnej garstki, bardzo wpływowej, i tutaj nasi partnerzy i sam pan Komorowski musi wybrać, po której jest stronie" - dodał prezes PiS.


Jako przykład podał sprawę budownictwa mieszkaniowego. Przekonywał, że gdyby zacząć budować mieszkania po cenie przystępnej dla średnio zarabiającego Polaka, to "pewna mała, ale bardzo wpływowa grupka" by na tym przegrała, ale zyskałoby wielu mieszkańców naszego kraju.

Przyznał, że wierzy, iż Komorowski też chce dobra publicznego, ale - jego zdaniem - marszałek Sejmu musi się jeszcze "w paru sprawach zastanowić i zdecydować". "A ja już się dawno zdecydowałem" - zapewniał lider PiS.


Na nakielskim rynku słów Kaczyńskiego słuchało ponad 500 osób, nad tłumem powiewał transparent z cytatem Anny Walentynowicz "Musimy się na nowo policzyć". "Myśmy się już policzyli i jest nas dużo. Razem zmienimy Polskę!" - zakończył swe wystąpienie Kaczyński. (PAP)

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry