Piątek 2021.09.24 Imieniny: Gerarda, Teodora Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Nasi na Parafiadzie
2010-07-10
Dzisiaj rozpoczynają się w Warszawie finały 22. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, dorocznej imprezy sportowo-edukacyjnej, w której uczestniczą młodzi ludzie oraz ich wychowawcy, trenerzy i duszpasterze z całego kraju. Do stolicy wybiera się też reprezentacje naszego regionu, wyłoniona podczas czerwcowej Parafiady Regionalnej w Tucholi.
więcej
15-letni chłopiec utonął wczoraj w Jeziorze Sobieraj
2010-07-10
15-letni chłopiec utonął wczoraj w Jeziorze Sobieraj w gm. Lipno. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.
więcej
Uwaga! Upał!
2010-07-10
Układ wysokiego ciśnienia z centrum nad Białorusią kieruje nad nasz region gorące i suche powietrze z południa Europy. Będzie słonecznie i upalnie. Już rano termometry wskazywały od 19 do 21C, a pod koniec dnia pokażą od 31C na wschodzie do 33 - 34C na zachodzie regionu. Wysoka temperatura powietrza zmusza do szczególnej uwagi i sensownego korzystania z uroków letniej aury. Trzeba unikać chodzenia w godzinach południowych i przedpołudniowych, pić dużo płynów. Szczególnie dotyczy to dzieci i starszych osób.
więcej
Znalazł torebkę z 27 tys. zł i oddał właścicielce
2010-07-10
Mieszkaniec Szczytna znalazł torebkę z dokumentami i 27 tys. zł. Zgubę oddał właścicielce. To drugi w ciągu dwóch dni przypadek na Warmii i Mazurach, że zagubiona spora kwota pieniędzy wróciła dzięki uczciwemu znalazcy do właściciela.
więcej
Jose Carreras zaśpiewa w Toruniu "Granadę"
2010-07-10
Wielkie przeboje muzyki operowej, utwory z popularnych musicali oraz pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie złożą się na repertuar koncertu Jose Carrerasa 31 lipca na stadionie żużlowym Motoarena w Toruniu. Wielki tenor wykona m.in. słynną "Granadę".
więcej
Astronomowie z Torunia znaleźli kolejną planetę
2010-07-10
Międzynarodowy zespół astronomów, kierowany przez dra Gracjana Maciejewskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odkrył nową planetę pozasłoneczną o masie równej 15 masom Ziemi - poinformował UMK. To jedna z najmniejszych znanych egzoplanet.
więcej
BIM koniec
2010-07-09
Grand Prix, główna nagroda 33 Bydgoskich Impresji Muzycznych pozostała w Bydgoszczy dla młodzieżowego big-bandu. Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały podczas trwającego ponad 3 godziny koncertu finałowego BIM w Operze Nova. Wyniki ogłosiła szefująca jury Adrianna Poniecka -Piekutowska.
więcej
Umowy podpisane
2010-07-09
W Świeciu podpisano dzisiaj umowy na realizację przedsięwzięć z Programu Rozwoju Wsi Polskiej. Prawie półtora miliona złotych trafiło do Lokalnej Grupy Działania Gmin z powiatu świeckiego i Lokalnej Grupy Działania "Zakole Dolnej Wisły z powiatu chełmińskiego.
więcej
Zgromadzenie Świadków Jehowy w Toruniu
2010-07-09
Ponad 10 tysięcy wiernych przyjechało do Torunia na doroczne Zgromadzenie Świadków Jehowy. W tym roku odbywa się ono na Motoarenie. Świadkowie biorą udział w trzydniowym programie. Dla wielu jest to "ładowanie akumulatorów".
więcej
"Zarządzanie zielenią zabytkową na terenie miasta"
2010-07-09
Toruń jest gospodarzem dwudniowej międzynarodowej konferencji "Zarządzanie zielenią zabytkową na terenie miasta". Uczestnicy z 14 krajów świata wymieniają miedzy sobą doświadczenia i wytyczają wspólne cele.
więcej
Z mandatem czy bez
2010-07-09
Ciechocinek to także wywodząca się właśnie stąd znana kapela ,,Zdrowa Woda". Lider zespołu, Marek Modrzejewski, nie ogranicza się jedynie do działalności estradowej. Jest radnym tutejszego powiatu, powiatu aleksandrowskiego.
więcej
Medal dla ojca Wołoszyna
2010-07-09
Marszałek Województwa Piotr Całbecki wręczył ojcowi Wołoszynowi Medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. To najwyższe wyróżnienie przyznawane osobom zasłużonym dla regionu i kraju. Ojciec Władysław Wołoszyn, jezuita i wieloletni duszpasterz toruńskiego środowiska akademickiego w latach 80-tych współpracował ze strukturami Solidarności wspierając rodzące się Niezależne Zrzeszenie Studentów.
więcej
Kto zbuduje most?
2010-07-08
Polsko-austriackie konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner złożyło najtańszą ofertę w wysokości ponad 548 milionów złotych w przetargu na generalne wykonawstwo budowy mostu drogowego w Toruniu. Najdroższa z 9 ofert to ponad 800 milionów. Miasto planuje wydać na ten cel maksymalnie 792 miliony złotych. Ofert zbliżonych do tej kwoty jest 6.
więcej
Most tymczasowy w Toruniu
2010-07-08
Czy budować most tymczasowy przez Wisłę - o inwestycji rozmawiali dziś toruńscy radni. Głosy w tej sprawie są podzielone. Przeciwnicy między innymi lewicowy radny Krzysztof Makowski twierdzi, że miasta na to nie stać. Szacowny koszt takiej przeprawy w rejonie ul. Ligi Polskiej waha się 57 do 71 mln zł. Analizę, którą poznali radni przygotowała grudziądzka firma BiG Mosty Projektowanie i Nadzór.
więcej
San Fermin w Toruniu
2010-07-08
W hiszpańskiej Pampelunie już trwa, w Toruniu dopiero się odbędzie. San Fermin to wielki odpust ku czci biskupa - męczennika św. Fermina, na cześć którego Hiszpanie zakładają czerwone chustki. To także procesja, nieszpory, święto kuchni, wina a przede wszystkim gonitwa byków ulicami Pampeluny. Po toruńskiej starówce oczywiście byki biegać nie będą, ale nie zabraknie, koncertów, wystaw, degustacji hiszpańskich potraw i zabaw dla dzieci.
więcej
Rozmowa z Tomaszem Gollobem
2010-07-08
Rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu wkracza w decydującą fazę. Przed nami 6-sty turniej tegorocznego cyklu. Najlepsi żużlowcy świata walczyć będą jutro na sztucznym torze w Cardiff w zawodach o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Faworytem polskich kibiców jest lider klasyfikacji po 5 turniejach - Tomasz Gollob.
więcej
Susza niszczy
2010-07-08
Urlopowicze się cieszą, rolnicy już się martwią. Bo słońce i upał to radośniejszy urlop i wakacje ale na polach susza i spadek plonów roślin uprawnych.
więcej
Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie
2010-07-08
Wielu rodziców popełnia błędy jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych w samochodzie. Niektórzy nie pamiętają, że dzieci do 12 lat nie przekraczające 150 cm wzrostu muszą podróżować w foteliku lub siedzisku. Przepis ten nie dotyczy policji, pogotowia i - co ciekawe - taksówek, ale życie i zdrowie dziecka jest ważniejsze, więc lepiej zabrać własny fotelik do taksówki.
więcej
Czy włocławianie będą jeździć nową autostradą za darmo ?
2010-07-08
Czy włocławianie będą jeździć nową autostradą za darmo ? Możliwe. Stara się o to prezydent miasta. Andrzej Pałucki chce, by darmowy był odcinek w obrębie samego Włocławka, czyli od węzła Kowal do węzła Brzezie. Autostrada łączy tu miasto z największym terenem inwestycyjnym. Do pracy będzie tu dojeżdżać kilka tysięcy ludzi.
więcej
Holendrzy poszukują znajomych
2010-07-08
Do naszej rozgłośni zgłosiło się holenderskie małżeństwo, poszukujące swoich polskich znajomych. Holendrzy spotkali się z Polakami na campingu w Janowie 18 lat temu...
więcej
Wenderlich na wicemarszałka Sejmu
2010-07-08
Klub lewicy zarekomendował Jerzego Wenderlicha na wicemarszałka Sejmu. Prezydium Sejmu musi zostać uzupełnione, bowiem w katastrofie smoleńskiej zginęło dwóch wicemarszałków - Krzysztof Putra z PiS i Jerzy Szmajdziński z SLD. Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie wyznaczyło swojego kandydata.
więcej
UMK nabór
2010-07-08
Ponad 29 tysięcy młodych .ludzi chce studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, nie wszyscy jednak będą mogli, bo uczelnia ma 14 tysięcy miejsc. Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne. Najwięcej osób jest zainteresowanych studiami medycznymi, ekonomicznymi i prawem. Wśród nowych kierunków najpopularniejsze jest bezpieczeństwo wewnętrzne. Na japonistykę i anglistykę startuje 10 kandydatów na jedno miejsce. 9 na kosmetologię i 7 na administrację i zarządzanie.
więcej
Kronika Filmowa
2010-07-08
Bydgoszcz ma swoją Kronikę Filmową. Dziś mieszkańcy miasta będą mogli obejrzeć jej pierwszy odcinek w muszli koncertowej w parku Witosa. Kronikę przygotowali młodzi filmowcy pod kierunkiem znakomitych dokumentalistów Macieja Cuske i Marcina Sautera. Wielokrotnie nagradzani w kraju i za granicą absolwenci Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy od wiosny prowadzili w Bydgoszczy warsztaty, których uczestnicy podglądali życie mieszkańców miasta i układali je w filmowe opowieści.
więcej
Ponad 20 miejsc w Bydgoszczy pod lupą mundurowych.
2010-07-07
Ponad 20 miejsc w Bydgoszczy pod lupą mundurowych. Chodzi o dzikie kąpieliska ... czyli miejsca gdzie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody - mimo to nie brakuje tam amatorów kąpieli. Właśnie w takich miejscach w ubiegłym roku utonęło kilka osób.
więcej
"Pole widzenia"
2010-07-07
W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu mimo, że wakacje i ciepłe lato, trwają przygotowania do kolejnej edycji festiwalu Pole Widzenia. Trzecia odsłona imprezy dedykowana jest Fryderykowi Chopinowi. Stąd pomysł na ogólnopolski konkurs na animację.
więcej
1  «««  338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry