Piątek 2021.09.24 Imieniny: Gerarda, Teodora Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Będzie apelacja
2010-06-28
Łukasz R, sprawca brutalnego mordu na koledze przy ul. Waryńskiego w Toruniu odwołał się od wyroku. Podobnie zrobiła rodzina ofiary. Przypomnijmy mężczyzna skazany został w lutym na 25 lat więzienia, obrona wnioskowała o lat 15 a rodzina dożywocia. Do zdarzenia doszło na początku zeszłego roku, podczas libacji alkoholowej. Ofiara Sebastian J. przypomniał, Łukaszowi R, że pomógł śledczym w złapaniu sprawców tzw toruńskich podpaleń i pchnął go na szafę.
więcej
Nagrody dla Teatru Polskiego
2010-06-28
Dwie nagrody otrzymał Teatr Polski w Bydgoszczy w 16-tym Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. Nagrody przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a odebrał je dyrektor bydgoskiej sceny Paweł Łysak.
więcej
Sprawca ugodzenia nożem w areszcie
2010-06-28
Do policyjnego aresztu w lipnowskiej komendzie trafił sprawca ugodzenia nożem współbiesiadnika na jednym z sobotnich pikników. Na szczęście doznane obrażenia nie zagrażają życiu pokrzywdzonego. Dziś nieobliczalny awanturnik usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, za co odpowie przed sądem. Do wydarzenia doszło w sobotnią noc w trakcie jednego z plenerowych pikników, w powiecie lipnowskim.
więcej
Sejmik obraduje
2010-06-28
Radni sejmiku województwa zdecydują dziś o przystąpieniu do spółek PKS w Brodnicy, Inowrocławiu, Lipnie i Włocławku. Problem jest w tym, że spółki są zadłużone na przeszło 2 mln zł. Jeżeli radni powiedzą "tak" a wszystko na to wskazuje województwo stanie się jedynym akcjonariuszem.
więcej
Sesja Rady Miasta
2010-06-28
We Włocławku obraduje Rada Miasta. Najwięcej emocji wzbudziła jednak partyjna lokalna gazetka, wydawana przez Platformę Obywatelską. Potwierdza się stara zasada, wedle której sukces ma wielu ojców.
więcej
Bilety elektroniczne
2010-06-28
W połowie września w portfelach bydgoszczan korzystających z komunikacji miejskiej przybędzie jeszcze jedna plastikowa karta. Tym razem będzie to elektroniczny bilet, który na początku zastąpi papierowy bilet miesięczny uprawniający do przejazdu tramwajem lub miejskim autobusem.
więcej
Jak uatrakcyjnić Fordon?
2010-06-28
100-tysięczna dzielnica Bydgoszczy chce zmienić swoje oblicze. Z tak zwanej sypialni miasta ... zamienić się w miejsce atrakcyjne i warte odwiedzenia. Na razie Fordon znany jest przede wszystkim z szeregu blokowisk, kilku lokalnych klubów, a przy tym - dużej uczelni: Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego.
więcej
Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy.
2010-06-28
We Włocławku rozpoczyna się dziś V Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy. Kilkuset młodych Polaków z kilkunastu teatrów polonijnych przez tydzień będzie prezentować przygotowany repertuar.
więcej
Szkoły zawodowe w Toruniu
2010-06-28
7 szkół zawodowych z Torunia dzięki unijnym pieniądzom zyskało nowoczesne materiały dydaktyczne, a także prowadziło dodatkowe zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne. W projekcie mającym zwiększyć atrakcyjność i poprawić jakość kształcenia w szkołach zawodowych wzięło udział prawie 1500 uczniów.
więcej
Czy Słonik wybaczy?
2010-06-28
Czy Słonik wybaczy zakochanemu winowajcy? Co też uczynił, że tak podpadł swojej dziewczynie? Takie pytania zadają sobie kierowcy i przechodnie, którzy od rana czytają wzdłuż ulicy Nakielskiej rozwieszone na wszystkich słupach ogłoszenia: Kocham cię Słoniku ,z różnej treści dopiskami . Czy to mu pomoże i trafi do ukochanej?
więcej
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest
2010-06-28
W Toruniu trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Od soboty w czterech kinach prezentowanych jest blisko 150 filmów. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się filmy polskie, którym towarzyszą spotkania z ich twórcami: reżyserami i aktorami. Wśród nich nowe tytuły, filmy pokazywane w kinach bardzo krótko oraz takie które do kin polskich pomimo sukcesów zagranicznych jeszcze nie trafiły.
więcej
Letnie Sympozjum medycyny ratunkowej i Intensywnej Terapii
2010-06-28
Jak działa medycyna ratunkowa w Polsce, czy i gdzie są luki w systemie ratownictwa, wreszcie - jak działają ratownicy przebywający na misji w Iraku czy Afganistanie?
więcej
Mikotoksyny i grzyby pleśniowe
2010-06-28
Mogą powodować alergie, astmę oskrzelową, grzybice a nawet raka. Grzyby pleśniowe mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. O tym jak z nimi żyć i co robić, żeby szkodziły nam jak najmniej rozmawiają w Bydgoszczy naukowcy z całego świata.
więcej
Stanowisko tucholskich radnych
2010-06-28
Tucholska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie budowy obwodnicy miasta. Odnoszą się w nim do projektu porozumienia przygotowanego przez marszałka województwa. Radni w oświadczeniu stwierdzają, że zaproponowana wysokość udziału finansowego przekracza możliwości gminy i powiatu. Samorządowcy nie zgadzają się również na finansowanie z budżetu Tucholi wykupu gruntów pod inwestycję. Popierają natomiast propozycję Marszałka dotyczącą wykonawcy inwestycji, którym ma być Wojewódzki Zarząd Dróg.
więcej
Autobusem nad jezioro
2010-06-27
Miejski Zakład Komunikacji uruchomił połączenia na podtoruńskie kąpieliska. Przez wakacje autobusy oznaczone literami K, O i Z dowozić będą chętnych nad jeziora w Kamionkach, Zalesiu i Osieku. Cena biletu normalnego to 2,5 zł. W tygodniu zaplanowano 4 kursy a weekend 6. Wszystkie autobusy odjeżdżają z Placu Teatralnego. Dokładny rozkład dostępny jest na stronie internetowej toruńskiego MZK.
więcej
Ruszył Tofifest
2010-06-27
Ponad 150 filmów w 23 blokach, trzy konkursy, pokazy w czterech kinach, spotkania z twórcami, plenerowy koncert punkowo - filmowy, warsztaty dla dzieci "Sztuka Cię szuka" - tak w dużym skrócie wygląda program VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, który w sobotni wieczór rozpoczął się w Toruniu.
więcej
Fordon dla gminy Wilków
2010-06-27
Od wczoraj trwa zbiórka darów, dziś koncert i licytacja. Mieszkańcy bydgoskiego Fordonu pomagają powodzianom. Wolontariusze z Fundacji "Wiatrak" i Duszpasterstwa Akademickiego Martyria zbierają dary, które trafią potem do gminy Wilków, najbardziej dotkniętej przez powódź. Wodę, żywność o przedłużonym terminie ważności oraz środki czystości można przynosić jeszcze dziś do godz 19.00 do Domu Jubileuszowego przy ul. Bołtucia 7.
więcej
Jarmark Świętojański w Bydgoszczy
2010-06-27
Rzeźbiarze, garncarze, hafciarki i koronczarki - pojawiły się w Bydgoszczy. Na Rybim Rynku ruszył Jarmark Świętojański. Można zjeść, obejrzeć, kupić i nauczyć się władać mieczem. Atrakcji nie zabraknie.
więcej
Paderewski w telewizji
2010-06-26
Turniej dwóch pianistów Pawła Wakarecy i Michała Szymanowskiego uświetni doroczny koncert z okazji 69 rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Co roku koncert przygotowuje bydgoskie Towarzystwo Muzyczne imienia Ignacego Jana Paderewskiego. Utwory polskiego kompozytora i pianisty zabrzmią znowu w nietypowym miejscu.
więcej
Wał przeciwpowodziowy w Kaszczorku
2010-06-26
Mieszkańcy Kaszczorka w Toruniu układali wał przeciwpowodziowy. W ten sposób chcą ochronić swoje domy przed wielką wodą, która możne pojawić się w przyszłości. Do budowy wykorzystali worki z piaskami, które zostały jeszcze po powodzi. Pracę będą kontynuować w poniedziałek.
więcej
Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce
2010-06-26
300 zawodników z całego kraju przyjechało do Torunia rywalizować w 20. Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkoatletyce. Co ciekawe najstarsi mają powyżej 90 lat. Granica wiekowa poniżej, której nie można było wystartować to 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn. W sumie przygotowano 40 konkurencji: m.in. biegi sprinterskie, rzut młotem i skok w dal.
więcej
Weekend Mennonicki
2010-06-26
Smakołyki z mennonickiej kuchni, zwiedzanie starej, bo XVIII wiecznej chaty i sporo innych atrakcji - to wszystko czeka na zainteresowanych w Chrystkowie nad Wisłą. Trwa tam (do niedzieli) Weekend Mennonicki. Można przekonać się jak żyli i jadali przybysze z Holandii, którzy, jako mniejszość religijna od XVI wieku zasiedlali nadwiślańskie tereny.
więcej
Song of Songs
2010-06-26
W Toruniu zakończył się trzynasty, a zarazem ostatni festiwal muzyki chrześcijańskiej Song of Songs. Wystąpili między innymi: Trzecia Godzina Dnia, Maleo Reggae Rockers i Armia, która w Toruniu obchodziła swoje 25 lecie. Lidia Pospieszalska z zespołem, która także wystąpiła podczas festiwalu żałuje, ze impreza dobiegła końca.
więcej
Koniec roku szkolnego
2010-06-25
Wśród młodych ludzi popularne są koszulki z napisem "Lubię szkołę. Ale tylko w wakacje". No to są wakacje. Choć są i tacy, którzy swoją szkołę lubią cały rok.
więcej
Nowe autobusy wyjadą na toruńskie ulice
2010-06-25
13 niskopodłogowych autobusów, wartych 10 mln zł trafi w najbliższym czasie na toruńskie ulice. Nowe autobusy obsługiwać będą najprawdopodobniej linie nr: 14, 29 i 16. Są to pierwsze pojazdy marki Solaris. Wcześniej miasto stawiało na MAN-y. Spółka Solaris zaproponowała tańszą ofertę, dzięki czemu miasto zaoszczędziło na jednym autobusie 15 tys zł.
więcej
1  «««  343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry