Piątek 2021.06.18 Imieniny: Elżbiety, Marka Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Archiwum aktualności
Dotacje dla 2,5 tys. bezrobotnych na założenie firm
2012-11-06
Bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy przygotował dla 2,5 tys. bezrobotnych samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej chętnych zamierza świadczyć usługi remontowo-budowlane oraz prowadzić sklepy.
więcej
300-tysięczny pasażer odprawiony na lotnisku w Bydgoszczy
2012-11-05
Port Lotniczy Bydgoszcz przekroczył w poniedziałek rekordową liczbę 300 tysięcy odprawionych w ciągu roku pasażerów. Lotnisko oferuje obecnie stałe połączenia do Warszawy oraz do pięciu zagranicznych portów lotniczych.
więcej
Rusza festiwal "Muzyka u źródeł"
2012-11-02
Zespół Kroke będzie gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu muzyki kameralnej "Muzyka u źródeł", który w piątek rozpoczyna się w Bydgoszczy. Po rocznej przerwie koncerty w ramach imprezy znów odbywać się będą w zabytkowej stacji pomp Wodociągów Miejskich.
więcej
Droga nr 25 koło Strzelna już przejezdna
2012-11-02
Przejezdna jest już droga krajowa nr 25 we wsi Kuśnierz koło Strzelna, gdzie w piątek zderzyły się cysterna, samochód dostawczy i auto osobowe. Jedna osoba została ranna.
więcej
UOKiK: od listopada nowe oznaczenia na oponach
2012-10-30
Od 1 listopada na sprzedawanych w Polsce oponach pojawią się obowiązkowe oznaczenia informujące o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Wymogi te będą obowiązywały w całej UE - poinformował UOKiK.
więcej
Prowadząc cudze pojazdy trzeba sprawdzić ważność polisy OC
2012-10-30
Dwie trzecie Polaków nie wie, że prowadząc cudze pojazdy trzeba sprawdzić ważność polisy OC - poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Gdy polisy brak, odszkodowanie w razie wypadku płaci solidarnie kierowca i właściciel.
więcej
Unieważniono przetarg na salę koncertową na toruńskich Jordankach
2012-10-30
Władze Torunia unieważniły przetarg na budowę wielofunkcyjnej sali koncertowej, gdyż złożone oferty były zbyt drogie. Wyceniane przez magistrat na prawie 140 mln zł prace budowlane są już o dwa lata opóźnione z powodu kłopotów z projektem, który powinien być zrealizowany do 2015 r.
więcej
Pracodawcy RP: gminy chcą wyeliminować prywatne firmy z "rynku śmieci"
2012-10-25
Próby zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach grożą poważnymi konsekwencjami - uważają Pracodawcy RP. Według nich działania gmin, które przekazują własnym spółkom gospodarowanie śmieciami bez przetargów, eliminują prywatne firmy z rynku.
więcej
Wystawy Józefa Robakowskiego w CSW
2012-10-25
Dwie wystawy związane z twórczością wywodzącego się z Łodzi Józefa Robakowskiego otwarto w czwartek w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" Ekspozycje obejmują dokonania filmowe artysty i dorobek jego "Galerii Wymiany".
więcej
Przed zimą rusza kampania "Nie dla czadu"
2012-10-24
Od połowy września w Polsce w wyniku zatrucia czadem zmarło 8 osób. W środę pod hasłem "Nie dla czadu" ruszyła kampania MSW i straży pożarnej informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami tlenkiem węgla.
więcej
Syreny w Anwilu
2012-10-19
We włocławskiej fabryce Anwil w piątek w ramach ćwiczeń włączone zostaną syreny alarmowe. Zakładowe służby sprawdzą w praktyce sprawność działania systemów ostrzegawczych.
więcej
Początek Fonomo Festivalu w Bydgoszczy
2012-10-19
Pierwsza edycja "Fonomo Music and Film Festival" rozpoczyna się w piątek w Bydgoszczy. Dwudniowa impreza poświęcona będzie związkom filmu i dźwięku. Formuła festiwalu zakłada prezentację ciekawych filmów i twórców muzyki, oraz różnego rodzaju związków muzyki z filmem.
więcej
Inspekcja drogowa: co 12 gimbus w złym stanie technicznym
2012-10-17
Gimbusy i autobusy szkolne są w gorszym stanie technicznym niż autokary wożące dzieci na wakacje - informuje inspekcja drogowa. W złym stanie technicznym jest średnio co dwunasty gimbus lub autobus szkolny. W przypadku autokarów turystycznych - co dwudziesty.
więcej
Za rok 28 laboratoriów w Regionalnym Centrum Innowacyjności
2012-10-17
Kompleks 28 specjalistycznych laboratoriów funkcjonować będzie w Regionalnym Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którego drugi etap tworzenia zakończy się do końca 2013 r.
więcej
Premier przedstawił plany rządu i poprosił o wotum zaufania
2012-10-12
Premier Donald Tusk zwrócił się w piątek do posłów o wotum zaufania dla swojego rządu i przedstawił plany na 2013 r. Zapowiedział m.in. program "Inwestycje polskie", wydłużenie urlopów macierzyńskich do roku, 30 mld złotych inwestycji kolejowych oraz przetargi na nowe odcinki dróg.
więcej
Eksperci: pacjenci zbyt późno podejmują leczenie chorób reumatycznych
2012-10-12
Wiele osób ciepiących na schorzenia reumatyczne odwleka wizytę u lekarza i nie poddaje odpowiedniemu leczeniu - alarmują specjaliści z okazji obchodzonego 12 października Światowego Dnia Reumatyzmu.
więcej
Muzeum zakupi pamiątki po Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej
2012-10-11
Obrazy, rysunki i pianino Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina i muzy Juliusza Słowackiego, zakupi Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.
więcej
Co szóstemu Polakowi ukradziono tożsamość - rusza akcja informacyjna
2012-10-11
Co szósty Polak stał się ofiarą kradzieży tożsamości; dla blisko połowy wiązało się to z utratą pieniędzy z kont bankowych - wynika z badań przedstawionych w czwartek na inauguracji kampanii "Nie daj się okraść, chroń swoją tożsamość".
więcej
CBOS: poziom zadowolenia Polaków z wizyty w urzędzie nie zmienił się od 5 lat
2012-10-11
Zadowolenie Polaków ze sposobu załatwienia sprawy w urzędzie nie zmieniło się znacząco od 5 lat. Nieco więcej jest tych, których sprawa została załatwiona od ręki. Tyle samo jest niezadowolonych z powodu niezałatwienia sprawy - wynika z sondażu CBOS.
więcej
MS: po przekształceniu sądy będą działały sprawniej
2012-10-11
Po przekształceniu niektórych sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe obywatel będzie miał dostęp do sprawniej działającego sądu; w tych samych budynkach będą rozpoznawane te same sprawy - zapewniał w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Wojciech Hajduk.
więcej
Maksymalna cena akcji ZE PAK dla inwestorów indywidualnych to 33 zł
2012-10-10
Cena maksymalna akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK) dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej została ustalona na 33 zł - poinformowała spółka w aneksie do prospektu.
więcej
Elektroniczny system sprawdzania znaków akcyzy
2012-10-09
Resort finansów i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zaprezentowały we wtorek elektroniczny system, dzięki któremu każdy może sprawdzić legalność banderoli akcyzowej. Podczas prezentacji w MF udało się wykryć niewłaściwą banderolę na tytoniu do palenia.
więcej
Program GIODO - jak uczyć dzieci o prawie do prywatności
2012-10-08
Już 9-letni uczniowie zakładają konta w serwisach społecznościowych, dlatego nauczyciele powinni wiedzieć, jak uczyć o prawie do prywatności. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły do programu podnoszenia kwalifikacji w tym zakresie.
więcej
Znicze pamięci zapłoną w pięciu województwach
2012-10-08
Akcję zapalania zniczy w miejscach śmierci Polaków w czasie II wojny światowej w województwach: wielkopolskim, pomorskim, śląskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim, czyli na terenach włączonych do III Rzeszy, organizują regionalne rozgłośnie polskiego radia i oddziały IPN. W akcji uczestniczyć będzie m.in. Polskie Radio PiK.
więcej
Senatorowie chcą uczcić polskich kryptologów, którzy złamali Enigmę
2012-10-03
Uczczenie pamięci polskich kryptologów, którzy w latach 30. złamali szyfr Enigmy, przewiduje projekt uchwały podjęty w środę przez senatorów Komisji Ustawodawczej. "To największe osiągniecie wywiadowcze w dziejach II wojny światowej" - oceniają senatorowie.
więcej
1  «««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  36
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry