Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Prowadząc cudze pojazdy trzeba sprawdzić ważność polisy OC
2012-10-30
Dwie trzecie Polaków nie wie, że prowadząc cudze pojazdy trzeba sprawdzić ważność polisy OC - poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Gdy polisy brak, odszkodowanie w razie wypadku płaci solidarnie kierowca i właściciel.

Jak wynika z danych UFG, prawie 1/3 wypadków drogowych powodowana jest przez kierowców, którzy nie są właścicielami auta. "Chcemy uświadomić Polakom, jak istotne jest upewnienie się, że pojazd ma polisę OC" - powiedziała wiceprezes UFG Zdzisława Cwalińska-Wejchert. Kierowcy, którzy spowodowali wypadek nie swoim i w dodatku nieubezpieczonym autem, są bardzo często zaskoczeni roszczeniami Funduszu o zwrot odszkodowania wypłacanego ofiarom wypadku - dodała.

Jeśli kierowca prowadzący nieubezpieczony pojazd spowoduje wypadek, musi do spółki z posiadaczem pojazdu z własnej kieszeni zwracać odszkodowanie za kolizję. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ofiary wypadku spowodowanego przez nieubezpieczonego w zakresie OC otrzymują odszkodowanie od UFG, który występuje później o zwrot wypłaconego świadczenia - do kierującego pojazdem i właściciela samochodu. Przeciętnie jest to suma 12 tysięcy złotych, ale rekordzista ma do zwrotu ponad 700 tysięcy złotych - informuje UFG.

W połowie tego roku UFG prowadził łącznie 16,6 tysiąca spraw wobec kierowców i nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów o zwrot odszkodowania wypłaconego ofiarom wypadku. Każda z tych osób ma zapłacić wielokrotnie więcej niż wynosi średnia składka za komunikacyjne OC. Rzeczniczka Funduszu Aleksandra Biały przyznała, że 1/3 wypadków powodują kierowcy niebędący właścicielami samochodów.(PAP)

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry