Wtorek 2024.04.16 Imieniny: Bernadetty, Julii Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
154. urodziny znakomitego bydgoskiego budowniczego
2013-03-08
W przeddzień 154. rocznicy urodzin bydgoszczanina Józefa Święcickiego, znanego budowniczego, Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki zainaugurował projekt "Bydgoszcz Józefa Święcickiego - odsłona druga".
więcej
Protest bydgoskiej Solidarności
2013-03-08
Związkowcy z bydgoskiej Solidarności protestują przeciwko wyzyskowi pracowników w dużych sieciach handlowych.
więcej
Nieznane są jeszcze wyniki kontroli jakości mięsa
2013-03-08
Dopiero w przyszłym tygodniu poznamy wyniki analiz próbek mięsa, które trafiły do laboratorium w Kielcach.
więcej
Pikieta w obronie WZU w Grudziądzu
2013-03-08
Trzystu pracowników Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu demonstrowało dzisiaj przed własnym zakładem. Wszyscy mieli biało czerwone opaski i flagi narodowe. Związkowcy wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami protestowali przeciwko włączenia ich firmy do spółki Bumar.
więcej
Zbiórka żywności dla potrzebujących
2013-03-08
W naszym regionie dziś i jutro przeprowadzane są zbiórki żywności i datków pieniężnych dla potrzebujących. W sklepach sieci Biedronka w Toruniu odbywa się IV Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas.
więcej
Porady prawników w Chełmnie
2013-03-08
Osoby pokrzywdzone w wyniku przestępstw mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawników. Cykliczne dyżury mecenasów organizuje Urząd Marszałkowski.
więcej
Dzień Kobiet w naszym regionie
2013-03-08
Koncerty, pogadanki i niespodzianki.... tak wyglądają obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w naszym regionie.
więcej
Obchody "bydgoskiego marca"
2013-03-08
Wczoraj w Bydgoszczy - dzisiaj w Warszawie zaprezentowane zostanie multimedialne opracowanie na temat bydgoskiego marca 81-go roku. To obszerny materiał dotyczący lokalnego incydentu w Bydgoszczy, który spowodował kryzys społeczno-polityczny w całej Polsce.
więcej
Przebudowa ulicy Nieszawskiej w Toruniu
2013-03-08
Rozpoczęła się przebudowa jednej z ważnych tras wylotowych z Torunia, ulicy Nieszawskiej. Samorząd miasta otrzymał na tę inwestycję 4 miliony złotych z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i może sięgnąć po kolejne 2 miliony złotych. O podobne sumy mogą się nadal ubiegać Bydgoszcz, Włocławek i Grudziądz.
więcej
Egzamin na prawo jazdy nie tylko w WORDzie?
2013-03-07
Podkomisja powołana przez komisję infrastruktury i samorządu poparła dziś projekt ustawy autorstwa posła PO Krzysztofa Brejzy. Zakłada on możliwość przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy również w miastach, które nie posiadają praw powiatu, np. w Inowrocławiu.
więcej
Kampania przeciwko przemocy
2013-03-07
"Nie usypiaj sumienia, otwórz mu oczy, reaguj na przemoc" - To hasło kampanii, która dziś oficjalnie ruszyła w Toruniu. Akcję prowadzi Demokratyczna Unia Kobiet. Ma ona uwrażliwić na problem przemocy - dalszy los ofiar, którymi najczęściej są kobiety, dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.
więcej
Oszukała, że ją okradziono
2013-03-07
Pracownica jednej z firm finansowych została doprowadzona przez policję do prokuratora. Powodem było to, że najpierw zgłosiła, że ją okradziono, później okazało się, że kłamała.
więcej
Więcej pieniędzy dla naszego regionu
2013-03-07
Nasz region dostanie o 150 milionów euro więcej na Regionalny Program Operacyjny, niż pierwotnie zakładano. To efekt spotkania Marszałka Piotra Całbeckiego z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską.
więcej
Negocjacje w "Sharpie" zawieszone
2013-03-07
Związkowcy z Sharpa zawiesili negocjacje z przedstawicielami zarządu firmy. Rozmowy dotyczyły losu pracowników, którzy mają zostać grupowo zwolnieni.
więcej
Włocławska lewica protestuje
2013-03-07
Zamiana funduszu kościelnego na dobrowolny odpis z podatku PIT uderzy finansowo w samorządy, a pieniądze na drogi, szkoły i boiska zagarnie kościół - tak włocławska lewica komentuje rządowe plany zastąpienia funduszu kościelnego półprocentowym odpisem z podatku od dochodów osób fizycznych.
więcej
Nagroda dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
2013-03-07
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymał tytuł „JAKOŚĆ ROKU 2012”. Uczelnia znalazła się wśród laureatów konkursu oceniającego jakość polskich firm. UKW zostało nominowane rok temu. Przez dziewięć miesięcy kapituła przyglądała się działalności uczelni.
więcej
"Młyn wiedzy" w Toruniu
2013-03-07
Układ Słoneczny zbudowany z warzyw? Dlaczego nie? Takie rzeczy możliwe są tylko podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.
więcej
Pożegnanie z Zarą
2013-03-07
Pożegnanie z małą Zarą z Afganistanu. Dziewczynka opuszcza bydgoski szpital wojskowy i wraca do kraju. Taka jest decyzja jej ojca, który cały czas przebywał w Bydgoszczy z córeczką. Poinformował lekarzy, że z powodów rodzinnych musi wracać. Tymczasem rehabilitacja Zary nie jest jeszcze zakończona.
więcej
Uratują przedwojenny słup ogłoszeniowy
2013-03-07
Przedwojenny słup ogłoszeniowy w Toruniu zostanie uratowany. Zadbali o to członkowie Stowarzyszenia "Nasz Podgórz", którzy interweniowali w tej sprawie z Miejskim Zarządzie Dróg.
więcej
Od 11 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Grudziądzu
2013-03-07
Od poniedziałku 11 marca w Grudziądzu przestanie kursować tramwaj linii nr 2, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Utrudnienia mają związek z rozpoczynająca się modernizacja linii tramwajowej. O zmianach poinformowano na specjalnej konferencji prasowej.
więcej
Prokuratura w Toruniu bada okoliczności incydentu z udziałem wysokich oficerów policji
2013-03-07
Toruńska prokuratura bada sprawę incydentu z udziałem policjantów, do którego doszło w ubiegły piątek w jednym z toruńskim klubów. Funkcjonariusze mieli wdać się w awanturę z ochroną lokalu, a potem z wezwanym patrolem policji. Po całym zajściu pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który uczestniczył w imprezie, został odwołany ze stanowiska i odszedł z policji. W stosunku do naczelnika Wydziału Techniki Operacyjnej KWP toczy się postępowanie dyscyplinarne.
więcej
Porozumienie prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia ws. funduszy UE
2013-03-07
Prezydenci 5 największych miast w województwie kujawsko-pomorskim będą współpracować przy pozyskiwaniu funduszy unijnych. Porozumienie w tej sprawie podpisali w Bydgoszczy. Chodzi o pieniądze przewidziane na lata 2014-2020. Zasady ich podziału oraz cele właśnie są ustalane na poziomie krajowym.
więcej
Rozpoczynają się obchody 32. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981
2013-03-07
W Bydgoszczy zaprezentowano multimedialne opracowanie na temat Bydgoskiego Marca 1981. To początek obchodów 32. rocznicy tych wydarzeń. Oprócz opracowania podczas rocznicowych uroczystości będzie można zobaczyć m.in. film dokumentalny pt . "14 dni - Prowokacja Bydgoska" czy kalendarium wydarzeń. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie gala w Filharmonii Pomorskiej. Zaplanowano ją 16 marca.
więcej
Związkowcy z WZU zaprotestują w Grudziądzu
2013-03-07
Związkowcy z Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych (WPRP) po spotkaniu z przedstawicielem MON zrezygnowali z zaplanowanej na piątek 8 marca pikiety Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pracownicy Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu będą jednak protestować w swoim mieście. W ten sposób wyrażą swój sprzeciw wobec planów włączenia do grupy Bumar kilkunastu wojskowych przedsiębiorstw, w tym WZU i Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy.
więcej
Gdański IPN umorzył śledztwo ws. tortur stosowanych przez UB
2013-03-06
Instytut Pamięci Narodowej umorzył śledztwo w sprawie maltretowania uczestników powojennego podziemia niepodległościowego w Bydgoszczy, gdyż nie udało się ustalić nazwisk funkcjonariuszy UB znęcających się nad aresztantami - poinformował gdański IPN.
więcej
1  «««  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry