Czwartek 2020.04.02 Imieniny: Franciszka, Teodozji, Władysława Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Oszukała, że ją okradziono
2013-03-07
Pracownica jednej z firm finansowych została doprowadzona przezpolicję do prokuratora. Powodem było to, że najpierw zgłosiła, że ją okradziono, później okazało się, że kłamała.

Kryminalni z Inowrocławia wyjaśniali sprawę kradzieży pieniędzy, do której miało dojść 02.03.2013 na ul. Świętokrzyskiej w Inowrocławiu. Jak powiadomiła wówczas zgłaszająca, trzech sprawców, przy wejściu do bloku popchnęło kobietę i wyrwało jej z rąk torebkę, w której były pieniądze.

Gotówka należała do jednej z firm finansowych, udzielających pożyczek, w której kobieta pracowała. Policjanci zajmujący się rozwikłaniem sprawy zebrali szybko materiał dowodowy, który już wówczas różnił się od tego co mówiła kobieta.

Zgłaszająca o przestępstwie została wezwana na policję celem złożenia dalszych wyjaśnień w sprawie. Tego też dnia została zatrzymana w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili bowiem ponad wszelką wątpliwość, że kobieta kłamała. Tym sposobem chciała ukryć prawdziwy powód utraty pieniędzy, czyli zagubienie ich.

Wczoraj mieszkanka Inowrocławia usłyszała zarzuty dotyczące zawiadomienia Policji o nie popełnionym przestępstwie oraz składaniu fałszywych zeznań. Została również doprowadzona do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niej policyjnego dozoru. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami nie zastosował żadnego środka zapobiegawczego wobec kobiety.

Kodeks karny za fałszywe powiadomienie o przestępstwie, którego nie było, przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, a za składanie fałszywych zeznań do lat 3.
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry