Wtorek 2023.05.30 Imieniny: Jana, Karola Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Zastępca komendanta wojewódzkiego policji odwołany po awanturze w lokalu
2013-03-02
Pierwszy zastępca komendanta kujawsko-pomorskiej policji stracił stanowisko i odejdzie ze służby. Funkcjonariusz miał wraz z innymi policjantami awanturować się w jednym z toruńskich lokali.
więcej
Kto i dlaczego rozpylił groźną substancję w laboratorum UTP?
2013-03-02
Bydgoska policja przesłuchuje studentów i kadrę naukową Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. W uczelnianym laboratorium chemicznym przy ulicy Seminaryjnej ktoś rozpylił groźną substancję.
więcej
Cel - awans do Ekstraligi. Prezentacja GKM Grudziądz
2013-03-02
Żużlowcy GKM-u Grudziądz w piątek wieczorem zaprezentowali się kibicom w miejscowej Hali Widowisko-Sportowej.
więcej
Policja szuka świadków zdarzenia z ul. Chemicznej w Bydgoszczy
2013-03-02
Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w nocy na ulicy Chemicznej w Bydgoszczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym samochodem marki Nissan Primera śmiertelnie potrącił 56-letniego mężczyznę.
więcej
Reforma dowództw - ujednolicenie struktur na czas wojny i pokoju
2013-03-02
Ujednolicenie struktur na czas wojny i pokoju - to główny cel proponowanej reformy dowodzenia polską armią. Na jednym z najbliższych posiedzeń Rada Ministrów ma zająć się projektem nowelizacji ustawy o urzędzie ministra obrony.
więcej
Konferencja Logopedyczna w Toruniu
2013-03-02
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale też pomaga na przykład w terapii jąkania się - przekonują uczestnicy II Konferencji Logopedycznej, która odbywa się w Toruniu. Choć muzyka jest nieodłącznym elementem naszego życia wiąż nie doceniamy jej znaczenia.
więcej
Przez tydzień online bezpłatne próbne egzaminy i testy dla uczniów
2013-03-02
Przez ponad tydzień - od 2 do 10 marca - szóstoklasiści, gimnazjaliści oraz maturzyści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bezpłatnych testach online na stronie www.egzamer.pl . To druga edycja akcji; poprzednia miała miejsce w styczniu.
więcej
Dzieci z Gronowa na razie nie wrócą do ojca
2013-03-01
Toruński sąd rejonowy zdecydował, że dzieci z Gronowa na razie nie wrócą do ojca. Przypomnijmy, w listopadzie zeszłego roku w mediach pojawił się fragment filmu, na którym widać jak Ryszard L. szarpie się z synem. Prokuratura sprawdzała więc, czy czy ojciec nie znęca się nad dziećmi. Przeanalizowała cały film, rozmawiała z dziećmi i sąsiadami – nikt nie potwierdził, że w domu dochodziło do znęcania się. Sprawa została więc umorzona.
więcej
"Spiżarnia Kujawska"
2013-03-01
W Aleksandrowie Kujawskim będzie działała spółdzielnia socjalna "Spiżarnia Kujawska". Jest to kolejna tego typu inicjatywa w naszym regionie, która ma zaktywizować osoby długotrwale bezrobotne i zagrożone wykluczeniem społecznym.
więcej
Janusz Dzięcioł staje w obronie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu
2013-03-01
Poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł staje w obronie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu. Parlamentarzysta zorganizował w tej sprawie konferencje prasową, na którą zaprosił związkowców z tego zakładu.
więcej
XX Forum Gospodarcze
2013-03-01
XX Forum Gospodarcze rozpocznie się w poniedziałek w Toruniu. Przez dwa dni goście z całego świata będą dyskutować m. in. o odnawialnych źródłach energii oraz małych i średnich przedsiębiorcach.
więcej
Pierwsza w Nieszawie spółdzielnia socjalna
2013-03-01
Rozpoczęła działalność pierwsza w Nieszawie spółdzielnia socjalna. "Budowlani" mają bogate plany, ale co ważniejsze, także gwarancję zleceń, które na początek gwarantuje burmistrz miasteczka Marian Tołodziecki.
więcej
Reportażownia w PR PiK
2013-03-01
Dom dziecka, rozstanie z rodziną, zakład poprawczy, a potem szansa na uczciwe życie i rodzinne szczęście. Wczoraj w Klubie Reportażu Polskiego Radia PIK gościł bohater reportażu Moniki Siwak-Waloszewskiej "Chłopak z gitarą" .
więcej
Pomnik poświęcony "Żołnierzom Wyklętym"
2013-03-01
Pomnik poświęcony miejscowym "żołnierzom Wyklętym" odsłonięto dziś przy gimnazjum w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Na tablicy znajduje się kilkanaście nazwisk osób należących tuż po wojnie do antykomunistycznego podziemia.
więcej
Generalny remont ul. Chodkiewicza
2013-03-01
Jutro rozpocznie się oczekiwany od wielu lat generalny remont ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy. Spowoduje niemałe utrudnienia w śródmieściu. Bydgoszczanie wydają się być do tego mentalnie przygotowani.
więcej
Zmasowane kontrole w zakładach mięsnych
2013-03-01
Na Kujawach i Pomorzu przeprowadzane są zmasowane kontrole w zakładach mięsnych, hurtowniach spożywczych, sklepach i restauracjach. Inspektorzy badający żywność pobierają próbki wyrobów wołowych.
więcej
Czy Szpital Jurasza zostanie bez pielęgniarek?
2013-03-01
Czy Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy od 1 czerwca zostanie bez pielęgniarek? Halina Peplińska - szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu nie wyklucza takiego scenariusza. Powodem jest spór o pieniądze. Rzeczniczka prasowa szpitala uspokaja.
więcej
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2013-03-01
Budową wirtualnego pomnika i składaniem kwiatów w miejscach pamięci oraz akcjami edukacyjnymi w całym kraju uczczony zostanie w piątek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej
Konkurs kuźnią przyszłych samorządowców?
2013-02-28
W Toruniu odbył się IX finał Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Brali w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Najlepszy okazał się Przemysław Mroczkowski z Liceum Akademickiego w Toruniu.
więcej
Inwestycyjne plany Torunia
2013-02-28
Rewitalizacja Bulwaru Filadelfijskiego i rozbudowa Zespołu Usług Społecznych przy ul. Skłodowskiej-Curie. To najbliższe plany, o których poinformowali toruńscy urzędnicy. Ponad milion złotych kosztować będzie modernizacja Izby Przyjęć w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym - mówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w toruńskim urzędzie miasta.
więcej
Kujawsko-pomorskie samorządowy planują likwidację 40 szkół
2013-02-28
Z końcem lutego upływa termin, w którym samorządy mogą wytypować szkoły do likwidacji. W Kujawsko-Pomorskiem z oświatowej mapy ma zniknąć około 40 placówek. O zamknięciu szkół decydują przede wszystkim względy ekonomiczne i demograficzne oraz reforma szkolnictwa zawodowego.
więcej
Przesłanie młodzieży z Akademii Przyszłości
2013-02-28
Solec Kujawski stał się miejscem godzenia Bydgoszczy i Torunia. Wolontariusze Akademii Przyszłości między modelami dinozaurów zakopali symboliczny topór wojenny. Przekonywali, że współpraca obu stolic regionu jest cenna dla całego społeczeństwa. Wolontariusze podarli też kartki, na których wypisali stereotypy dotyczące obu miast.
więcej
Inwestycyjne plany gminy Baruchowo
2013-02-28
Nowe targowisko, generalny remont zabytkowego pałacyku, inwestycje proekologiczne ale również kolejne atrakcje dla turystów - tak wyglądają najbliższe plany inwestycyjne podwłocławskiej gminy Baruchowo.
więcej
Spektakl dla dzieci o tajnikach budowy materii
2013-02-28
"Naukowy cyrk braci Nano" , czyli widowisko, którego celem jest przekazanie w atrakcyjnej i zabawowej formie poważnych zagadnień naukowych, przygotowało Centrum Nowoczesności "Młyn wiedzy" w Toruniu. Spektakl przybliży najmłodszym pojęcie nanotechnologii.
więcej
Pamięci żołnierzy wyklętych
2013-02-28
Bydgoska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej uczci pamięć żołnierzy wyklętych. Żołnierzy, którzy nie złożyli broni po 1945 roku i walczyli o niepodległą Polskę. Ich święto przypada 1 marca. Tylko w Bydgoszczy komuniści zamęczyli i rozstrzelali blisko 70 osób.
więcej
1  «««  8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry