Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Janusz Śniadek o sytuacji społeczno - gospodarczej w Polsce
2013-02-27
Na spotkania otwarte przyjechał do Bydgoszczy poseł PiS Janusz Śniadek, były przewodniczący NSZZ "Solidarność". Podczas konferencji prasowej w biurze bydgoskiego posła PiS Kosmy Złotowskiego wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji społeczno - gospodarczej w kraju zwłaszcza zaś o stanie dialogu społecznego.
więcej
Były internat dla szkoły NATO, była przychodnia dla CM UMK
2013-02-27
Międzynarodowa Szkoła dla Dzieci Oficerów NATO w Bydgoszczy zmieni siedzibę. Z ulicy Gałczyńskiego na osiedlu Błonie przeniesie się na Skrzetusko. Ma mieścić się w budynku po byłym internacie Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Pestalozziego.
więcej
Echa spotkania burmistrza Kcyni z ministrem transportu
2013-02-27
Czy w budynku po dworcu PKP w Kcyni powstanie muzeum upamiętniające działalność i twórczość znanych mieszkańców miasteczka i okolic? Burmistrz Kcyni i jego zastępca wraz z dwiema posłankami z naszego regionu spotkali się w tej sprawie z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem i marszałek Sejmu Ewą Kopacz.
więcej
W sprawie radnego Mizery
2013-02-27
Kilkudziesięciu mieszkańców Grudziądza wzięło udział w sesji rady miasta. Przyszli bronić radnego Łukasza Mizerę. Radni koalicji rządzącej uważają, że Łukasz Mizera powinien złożyć mandat po tym, jak kilkanaście dni temu jechał pijany samochodem.
więcej
Termin wydłużony, unijne wsparcie zachowane
2013-02-27
Budowa mostu drogowego w Toruniu nie straci unijnego wsparcia. Centrum Unijnych Projektów Transportowych zgodziło się przedłużyć termin zakończenia inwestycji. Zgodnie z planem prace miały zakończyć się w lipcu bieżącego roku.
więcej
Ruszy budowa tramwaju na Bielany w Toruniu
2013-02-27
Już za kilka dni ruszy budowa linii tramwajowej do kampusu uniwersyteckiego na toruńskich Bielanach. Pierwszy tramwaj pojedzie nową trasą pod koniec czerwca 2013 roku. Zadanie jest częścią projektu "Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013". Inwestycja w trakcie realizacji spowoduje utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.
więcej
Śmieciowy punkt widzenia lewicowych radnych Włocławka
2013-02-27
Rządząca Włocławkiem lewica krytykuje nowe przepisy o wywozie śmieci. Gminy będą musiały organizować przetarg na gospodarowanie odpadami nawet wówczas, jeśli mają własne przedsiębiorstwa, wyspecjalizowane w gospodarce komunalnej. Włocławek taką firmę posiada, ale - jeśli przepisy się nie zmienią - może ona wypaść z gry o miejskie śmieci.
więcej
Nowa Wieś Wielka wyróżniona w programie „Pozory mylą, dowód nie”
2013-02-27
Nowa Wieś Wielka uzyskała tytuł "Odpowiedzialnej Gminy 2012". Wyróżnienie to przyznano za aktywne uczestnictwo w programie „Pozory mylą, dowód nie”, realizowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy. Na 468 gmin włączonych w tę kampanię w całej Polsce, Nowa Wieś Wielka znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej zaangażowanych.
więcej
Kujawsko-pomorskie lasy coraz bardziej przyjazne turystom
2013-02-27
W 9 kujawsko-pomorskich nadleśnictwach powstanie 51 miejsc postojowych. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach akcji pn. "Aktywne Udostępnianie Lasu". Wszystkie miejsca dla turystów będą wyposażone w ławki, wiaty, będzie również parking, całość będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
więcej
Dlaczego wycinane są przydrożne drzewa
2013-02-26
Z wieloma i to różnymi pytaniami telefonują do nas Słuchacze. I trzeba przyznać są bardzo spostrzegawczy, nic nie umknie ich uwadze. W piątek jeden ze Słuchaczy aż z województwa warmińsko-mazurskiego zatelefonował zaniepokojony dużą wycinką pięknych drzew przy drodze.
więcej
ZUS ostrzega przed naciągaczami
2013-02-26
W Internecie pojawiły się oferty płatnej pomocy przy wypełnianiu wniosku dotyczącego umorzenia niezapłaconych składek. ZUS od razu zareagował, uważa takie praktyki za naciąganie. Przy wypełnianiu takiego dokumentu pomagają urzędnicy ZUS. Robią to za darmo.
więcej
Szkolenie dla lokalnych liderów w Świeciu
2013-02-26
Chcesz zostać liderem swojej małej miejscowości i coś dla niej zrobić? Weź udział w szkoleniach dotyczących podziału środków unijnych na rozwój wsi.
więcej
Choceń chce przyciągnąć inwestorów
2013-02-26
Gminy położone w sąsiedztwie budowanej autostrady mają nadzieję na przyciągnięcie inwestorów. Czekają już na nich przygotowane tereny inwestycyjne, tak jest m.in. w gminie Choceń.
więcej
Prokuraturzy nie dopatrzyli się przestępstwa
2013-02-26
Toruńska prokuratura umorzyła sprawę ewentualnego znęcanie się nad dziećmi w Gronowie. Prokuratorzy zajęli się sprawą, kiedy w listopadzie zeszłego roku w mediach pojawił się fragment filmu, na którym widać Ryszarda L. szarpiącego i wyzywającego syna.
więcej
Toruński JAR podstrefą PSSE
2013-02-26
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna objęła patronatem pas działek toruńskiego JAR-u Oznacza to, że w sumie 23 ha terenu będą przez nią promowane. Ma to pozwolić m.in. na stworzenie nowych miejsc pracy, przyspieszenie rozwoju gospodarczego miasta oraz umożliwić lokalnym przedsiębiorcom dostęp do nowych rynków.
więcej
W Toruniu podsumowano działalność Sejmiku Gospodarczego Województwa
2013-02-26
- Mądre inwestowanie w gospodarkę może zapewnić rozwój województwa - wyjaśniał w Toruniu Krzysztof Sikora, prezydent Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sejmik utworzono w kwietniu ubiegłego roku roku.
więcej
Polonia Bydgoszcz zyskała sponsora tytularnego
2013-02-26
Od nowego sezonu żużlowego ekstraligowy zespół z Bydgoszczy będzie się nazywał "SkładyWęgla.pl Polonia Bydgoszcz". Klub podpisał ze sponsorem trzyletnią umowę. Prezes sportowej spółki Jarosław Deresiński mówi, że kontrakt ma wymiar nie tylko finansowy:
więcej
"Tłum robi film"
2013-02-26
"Panoptikon" Marcina Gładych był filmem społecznościowym, w który zaangażowało się blisko 200 osób. "Snufit" jest pierwszym toruńskim obrazem, na który organizowana jest zbiórka pieniędzy. Akcja pod hasłem "Tłum robi film" właśnie ruszyła w Internecie na serwisie wspieramkulture.pl. Pieniądze przeznaczone zostaną na produkcję krótkometrażowego filmu w reżyserii Marcela Woźniaka. Zdjęcia powstaną w Toruniu.
więcej
WSA w Warszawie oddalił skargę ws.Trasy Średnicowej w Toruniu
2013-02-26
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę dwóch mieszkańców Torunia na decyzję środowiskową dla Trasy Średnicowej Północnej.
więcej
W Sharpie negocjują warunki odpraw
2013-02-25
- Będziemy negocjować z polski zarządem firmy, ale chcemy też rozmawiać z Japończykami. Jeśli nie przyniesie to skutku, będziemy protestować - mówią związkowcy z Sharpa.
więcej
Uniewinnieni urzędnicy
2013-02-25
Toruński Sąd Okręgowy uniewinnił Wiktora Krawca - dyrektora wydziału gospodarki nieruchomościami urzędu miasta i Andrzeja Jeziorskiego - byłego zastępcę prezydenta Torunia. Prokuratura oskarżyła urzędników o niedopełnienie swoich obowiązków. Sąd Rejonowy skazał ich za to na 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Po apelacji obrońców
więcej
Pięciu zatrzymanych to wynik ostatniej kontroli targowiska
2013-02-25
Pięciu zatrzymanych to wynik ostatniej kontroli targowiska oraz pasażu handlowego na bydgoskich Wyżynach. Podejrzani handlarze na popularnej "giełdzie" sprzedawali podrabiane perfumy, zegarki, akcesoria samochodowe, a także biżuterię po niższych cenach.
więcej
Zimowe porządki na dachach
2013-02-25
Nie pierwszy raz tej zimy pojawił się problem nawisów śnieżnych i lodowych na dachach budynków. Kto i jak w takich sytuacjach interweniuje?
więcej
"Wsparcie dla regionu"
2013-02-25
- Bez dobrych dróg nasz region będzie coraz mniej atrakcyjny dla inwestorów - mówią organizatorzy trwającej w Bydgoszczy debaty pod hasłem "Wsparcie dla regionu". Oprócz pomysłodawców spotkania, czyli przedstawicieli bydgoskiej Solidarności i Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan uczestniczą w niej także parlamentarzyści i samorządowcy.
więcej
Dotacje na prace konserwatorskie
2013-02-25
Radni wojewódzcy przyznali tegoroczne dotacje na prace konserwatorskie. Przyjęli też uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla gmin, na terenie których budowana jest autostrada A1.
więcej
1  «««  9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry