Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
"Body Art" w teatrze W. Horzycy
2013-03-06
Lea jest aktorką, Fred pisarzem, Naomi jest kobietą biznesu. a Tiger to twórca instalacji. Wszyscy są bohaterami przedstawienia "Body Art", którego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę w toruńskim Teatrze W.Horzycy. Spektakl - jak przyznają jego twórcy - to opowieść o przyjaźni, relacjach między ludźmi. "Body Art" stawia też pytania o granice sztuki, wybory i odpowiedzialność twórcy.
więcej
Czy w Bydgoszczy pozostaną zwierzęta gospodarskie, zwłaszcza konie?
2013-03-06
Czy w Bydgoszczy pozostaną zwierzęta gospodarskie, zwłaszcza konie? Radni pracują nad przygotowaną przez miasto uchwałą wprowadzającą zakaz hodowania ich w mieście. U jej podłoża leży konflikt sąsiedzki jaki rozgorzał w dzielnicy Glinki - Rupienica, gdzie mała hodowla koni przeszkadza sąsiadom.
więcej
Wznowiono budowę stadionu miejskiego we Włocławku
2013-03-06
Na nowo ruszyły prace przy budowie miejskiego stadionu we Włocławku. Przypomnijmy, roboty zostały przerwane po tym jak zwycięzca przetargu - firma "Alstal", zerwała kontrakt z bezpośrednim podwykonawcą budowy.
więcej
Fundusze dla trzynstu instytycji w Toruniu
2013-03-06
Ponad milion sto osiemdziesiąt sześć tysięcy złotych trafi w Toruniu do trzynastu różnych instytucji: organizacji pozarządowych i klubów sportowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na sport, projekty zdrowotne, upowszechnianie wiedzy ekologicznej i organizację imprez.
więcej
Program szkolenia "Lira"
2013-03-06
Psy z toruńskiego schroniska biorą udział w programie szkolenia "Lira". Przez 11 tygodni nauczą się podstawowych komend i posłuszeństwa. Wszystko po to, by zwiększyć ich szansę na adopcję.
więcej
Niespodzianki pod śniegiem
2013-03-06
Wiosna, oprócz pięknej pogody i zielonej trawy niektórym kojarzy się z psim problemem. Topniejący śnieg odsłania zabrudzone chodniki i trawniki.
więcej
Prawie 79 milionów euro na budowę spalarni w Kujawsko-Pomorskiem
2013-03-06
Prawie 79 milionów euro na budowę spalarni w Kujawsko-Pomorskiem. Taką inwestycję zatwierdziła Komisja Europejska. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Spójności i jest przeznaczone na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych i dostosowanie jego funkcjonowania do wymogów prawodawstwa unijnego. Zakład będzie obsługiwał 700 tysięcy mieszkańców Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego.
więcej
Kazimierz Wielki tematem zmagań konkursowych
2013-03-06
Uczniowie z 85 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili dziś do drugiego etapu konkursu "Kazimierz Wielki i Jego Czasy" organizowanego przez bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
więcej
"Oni tworzyli naszą historię" - nagrody w konkursie przyznane
2013-03-06
Kinga Jurewicz z gimnazjum w Łasinie oraz licealistka Aleksandra Kuźmińska z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem, to zdobywczynie pierwszych miejsc w piątej edycji wojewódzkiego konkursu im. generał, profesor Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię".
więcej
Kolejna "Wampiriada" na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego
2013-03-06
Łóżka w sali wykładowej a obok kolejka młodych ludzi, którzy chcą dać siebie innym w bardzo dosłowny sposób. Na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbywa się kolejna "Wampiriada".
więcej
Nowe trendy w "Nowych mediach"
2013-03-06
Specjaliści i użytkownicy nowych mediów - internetu, smartfonów czy tabletów spotkali się dziś w Toruniu. W czasie konferencji "Nowe media w zarządzaniu komunikacją. Nowe trendy i wyzwania" rozmawiają o ich oddziaływaniu i roli w biznesie, rozrywce czy komunikacji.
więcej
Śmierć staruszki pod kołami samochodu
2013-03-06
Tragiczny wypadek w Lubieniu Kujawskim. Pod kołami samochodu zginęła 85. letnia kobieta.
więcej
Region pomoże bezrobotnym
2013-03-06
Osoby, które straciły pracę z winy pracodawcy, mogą liczyć w regionie kujawsko-pomorskim na pomoc. Takich osób odnotowano ostatnich miesiącach w naszym regionie prawie tysiąc.
więcej
W rocznicę wyzwolenia Grudziądza
2013-03-06
68 lat temu Grudziądz został wyzwolony z rąk niemieckiego okupanta. W związku z tą rocznicą władze samorządu i mieszkańcy oddadzą punktualnie w południe hołd walczącym o wolność miasta.
więcej
"Dni Kariery" w Toruniu
2013-03-06
Studenci oraz absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mogą wziąć dziś udział w Targach Pracy, Praktyk i Staży "Dni Kariery". Jest to okazja, by spotkać się z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.
więcej
Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim
2013-03-06
Drugi etap konkursu o Kazimierzu Wielkim i jego czasach, rozpocznie się dzisiaj o godz. 12.00 w Bydgoszczy. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
więcej
Weź udział w "Wampiriadzie"
2013-03-06
"Wampiriada" rozpoczęła się dzisiaj na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Każdy kto chce oddać honorowo krew, może pojawić się w budynku przy ulicy Chodkiewicza 30.
więcej
Nowe media jako temat konferencji naukowej w Toruniu
2013-03-06
Współczesne relacje dziennikarz-odbiorca, rola mediów w kampaniach społecznych, kryzysy komunikacyjne... oto tematy, które pojawią na konferencji naukowej w Toruniu.
więcej
Wystawa rzeźb Aleksandra Dętkosia
2013-03-05
W Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy otwarta została wystawa rzeźb Aleksandra Dętkosia.
więcej
Niebawem rozpocznie się budowa ITS w Bydgoszczy
2013-03-05
W najbliższych dniach w Bydgoszczy rozpocznie się budowa ITS, czyli Inteligentnego Systemu Transportowego. Warta ponad 50 mln zł inwestycja, w połowie finansowana z funduszy unijnych, ma zdecydowanie poprawić sprawność ruchu kołowego i tramwajowego oraz parkowania w centrum miasta, włącznie z ulicą Fordońską.
więcej
O Wiśle na Forum Gospodarczym
2013-03-05
Budowa drugiego stopnia wodnego na Wiśle to wiele korzyści dla regionu - przekonywali eksperci podczas drugiego dnia XX Forum Gospodarczego w Toruniu. Tama we Włocławku wymaga ciągłych remontów, a przy większej fali powodziowej pojawiają się obawy, czy konstrukcja wytrzyma napór wody. Problem rozwiązałaby budowa drugiego stopnia w Siarzewie koło Ciechocinka.
więcej
Pisanki i nie tylko
2013-03-05
"Wokół wielkanocnego jajka" - to tytuł warsztatów, jakie dla uczniów przygotowało Muzeum Etnograficzne we Włocławku. Kraszanki, oklejanki, różne techniki dzieci poznawać mogą na zajęciach, które potrwają prawie do samych świąt.
więcej
Dziennikarze tygodnika "Extra Rypin" nie muszą przepraszać posła PiS
2013-03-05
Włocławski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Zbonikowski, przegrał cywilny proces z redakcją tygodnika ,,Extra Rypin". Tygodnik nie musi przepraszać posła za publikację, w której połączył osobę posła ze zdemolowaniem pokoju hotelowego w zajeździe ,,Złota Rybka" pod Rypiniem.
więcej
KRRiT przestrzega przed fałszywymi pismami ws. abonamentu
2013-03-05
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przestrzega przed rozsyłanymi na terenie kraju pismami ws. rzekomych nowych zasad opłacania abonamentu. Pisma opatrzone są podpisem przewodniczącego rady Jana Dworaka oraz logo KRRiT i Krajowego Rejestru Długów.
więcej
We Włocławku rozbiorą by zbudować
2013-03-05
Rozpoczęły się prace rozbiórkowe gmachu Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Na miejscu starej sceny powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna sala teatralno-widowiskowa.
więcej
1  «««  6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry