Poniedziałek 2024.04.15 Imieniny: Anastazji, Teodora Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Internet dla osób "55 +"
2013-03-18
Spotkania zachęcające do odkrywania internetu rozpoczynają się w Kujawsko-Pomorskiem w ramach ogólnopolskiej akcji. "Tydzień z internetem" przygotowano zwłaszcza dla osób powyżej 55 roku życia, bo jak się okazuje, 68 procent z nich nigdy nie korzystało z internetu.
więcej
We wtorek inauguracja pontyfikatu
2013-03-18
Przed wtorkową inauguracją pontyfikatu papieża Franciszka, w której udział może wziąć nawet kilkaset tysięcy osób, Rzym zamienia się w twierdzę. Od niedzieli do Wiecznego Miasta przyjeżdżają kolejne ze 150 oczekiwanych oficjalnych delegacji.
więcej
List włocławskich biskupów do papieża Franciszka
2013-03-17
Włocławscy biskupi napisali list do nowo wybranego papieża, Franciszka. Zapewnili w nim o radości z wyboru i o modlitwie za kolejnego następcę świętego Piotra.
więcej
150 tys. osób na pierwszej modlitwie z Franciszkiem
2013-03-17
150 tysięcy osób przybyło w niedzielę na Plac Świętego Piotra na pierwsze spotkanie z papieżem Franciszkiem na modlitwie Anioł Pański. Nowy biskup Rzymu znów wygłosił improwizowane przemówienie; mówił tylko po włosku.
więcej
Rodzice dzieci urodzonych po 17 marca będą mieć prawo do dłuższych urlopów
2013-03-17
Za 24 tygodnie mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie. Obejmą one nie tylko rodziców dzieci urodzonych po tej dacie, ale także osoby, które będą wtedy na urlopach. Oznacza to, że do dłuższych urlopów będą mieli prawo rodzice dzieci urodzonych po 17 marca.
więcej
Warsztaty z jajem... i Kiermasz Świąteczny w toruńskim Muzeum Etnograficznym
2013-03-17
Jak tworzyć wielobarwne pisanki woskiem, jak wykonać pająki z grochu i fasoli - tego nauczyć się można od tworców ludowych, wybierając się dzisiaj do toruńskiego Muzeum Etnograficzego.
więcej
Wisła przestanie nękać mieszkańców Czarnowa
2013-03-17
Czy to koniec kłopotów mieszkańców Czarnowa w gminie Zławieś Wielka? Wszystko na to wskazuje. Od lat mieszkańcy Czarnowa regularnie zmagają się z wodą, która zalewa ich mieszkania.
więcej
Mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska protestują
2013-03-17
Mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska protestują przeciwko zwiększeniu mocy i przebudowie linii wysokiego napięcia. Taka przechodzi przez teren tej gminy.
więcej
Kazimierz Karabasz gościem festiwalu "Bydgoska Tożsamość Filmowa"
2013-03-17
Twórca polskiej szkoły dokumentu, Kazimierz Karabasz pojawi się dziś w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Urodzony w Bydgoszczy reżyser wraz z żoną montażystką - Lidią Zonn, spotkają się z publicznością po projekcji kilku swoich filmów. "Bydgoska Tożsamość Filmowa" to wydarzenie w ramach obchodów pierwszych urodzin kina Orzeł.
więcej
Teatr Formy najlepszy na przeglądzie "Klamra"
2013-03-17
Spektakl "Pandora" Teatru Formy został uznany za najlepsze przedstawienie podczas 21. edycji Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra zakończonych w Toruniu. Główną i jedyną nagrodę imprezy przyznaje w głosowaniu publiczność.
więcej
Atrakcje Kujaw i Pomorza promowane na targach w Toruniu
2013-03-16
Oferty i atrakcje turystyczne, propozycje aktywnego wypoczynku i regionalne smakołyki znaleźć można na III Targach Turystycznych Wypoczynek i Toruńskim Festiwalu Smaków w Centrum Targowym "Park" .
więcej
Bydgoski Marzec - historia i teraźniejszość
2013-03-16
W Bydgoszczy odbyły się uroczystości rocznicowe wydarzeń marca 1981 roku. O rolniczym proteście i o pobiciu działaczy "Solidarności" mówili uczestnicy tamtych wydarzeń. Uroczystościom towarzyszyła manifestacja prawicy przed Filharmonią Pomorską, w której trwała oficjalna gala.
więcej
Wizyta studyjna samorządowców w szwedzkiej spalarni odpadów
2013-03-16
Jak działa zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych, ile kosztuje jego eksploatacja, czy spalarnia jest uciążliwa dla otoczenia. Tego dowiadywali się w Szwecji samorządowcy z 14 kujawsko-pomorskich gmin i przedstawiciele kilku bydgoskich osiedli.
więcej
Przed Wielkanocą warto pomóc innym
2013-03-16
Trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywności w Toruniu. Wolontariuszy można spotkać w sieciowych sklepach Torunia oraz w marketach we Włocławku , Kowalewie Pomorskim i Raciążku. Produkty ofiarowane przez darczyńców zostaną przekazane do organizacji, które zajmują się opieką i wsparciem najuboższych: do świetlic środowiskowych, domów samotnej matki, hospicjów i jadłodajni.
więcej
"Dzień otwarty" w urzędach skarbowych
2013-03-16
"Dzień otwarty" zorganizowano w urzędach skarbowych w całej Polsce. Pracownicy administracji podatkowej udzielali wszystkim zainteresowanym osobom wskazówek dotyczących wypełniania PIT-ów, a także radzili jak rozwiązać inne problemy z zakresu prawa podatkowego.
więcej
Minister Kalemba spotkał się z kujawsko-pomorskimi rolnikami
2013-03-15
Ponad 5 godzin trwało w piątek spotkanie ministra Stanisława Kalemby z kujawsko-pomorskimi rolnikami. Do Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku przyjechało ponad 300 osób z całego regionu. Minister rolnictwa przedstawił pozytywy, ale i zagrożenia związane z porozumieniem ws. unijnego budżetu na szczycie w Brukseli. Mówił też o zakazie upraw GMO, kredytach preferencyjnych, obrocie państwową ziemią.
więcej
Salini Polska dokończy budowę kujawsko-pomorskiego odcinka A1
2013-03-15
Jest nowy, a przy tym stary, wykonawca brakującego odcinka autostrady A-1 w naszym regionie. Ponownie przetarg wygrało włosko-polskie konsorcjum "Salini Polska SA". Firmy, skupione w tej grupie, wybudują obie brakujące części autostrady - od podtoruńskich Czerniewic do Brzezia w pobliżu Włocławka i od Brzezia do Kowala na południowych krańcach naszego województwa.
więcej
Kard. Nycz: powiedzieliśmy papieżowi, że Polska na niego czeka
2013-03-15
Wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem powiedzieliśmy Ojcu Świętemu, że Polska na niego czeka; po formalnym zaproszeniu przez Episkopat i władze kraju można realnie myśleć o wizycie papieża w Polsce – powiedział w piątek PAP metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
więcej
"Cuda niewidy" w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej
2013-03-15
Projektują dla Lady Gagi czy Björk , a od dziś prezentują swoje dzieła w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Dizajnerzy, projektanci, wizjonerzy - przekraczają granice i łączą sztukę z modą. Z połączenia powstają kosmiczne stroje, instalacje z balonów, biżuteria z ludzkich łez czy futurystyczne białe maski na twarz.
więcej
Będzie nowy szef Kujawsko-Pomorskiej Policji
2013-03-15
Będzie nowy szef Kujawsko-Pomorskiej Policji. Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje - inspektor Wojciech Ołdyński zostanie Komendantem Wojewódzkim we Wrocławiu.
więcej
"Halka" na otwarcie 20 Bydgoskiego Festiwalu Operowego
2013-03-15
"Halką" Stanisława Moniuszki, 20 Bydgoski Festiwal Operowy zainaugurują gospodarze - Opera Nova. Dyrektor opery i festiwalu Maciej Figas przedstawił program tej jubileuszowej imprezy. Podczas dwóch tygodni na bydgoskiej scenie zaprezentują się teatry z Łotwy, Kuby, Hiszpanii i Białorusi, a także dwa polskie: Opera Krakowska i Teatr Muzyczny w Gdyni.
więcej
Koniec prac przy kolejowym wiadukcie w Bydgoszczy
2013-03-15
Zamknięty od listopada stary wiadukt kolejowy na ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy wreszcie zostanie otwarty. Kierowcy będą mogli pod nim przejeżdżać od dzisiejszego wieczora. Firma, która na zlecenie PKP prowadziła prace zakończyła już roboty.
więcej
Wypożyczalnia rowerów w grodzie Kopernika
2013-03-15
Bezobsługowa wypożyczalnia rowerów będzie od lipca działać w Toruniu. Ważna informacja - pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne. Na początek funkjonować będzie stacji z siedemdziesięcioma rowerami.
więcej
Dworzec we Włocławku nieprzyjazny dla niepełnosprawnych
2013-03-15
Na razie nie będzie wind dla niepełnosprawnych przy wejściach do podziemnego tunelu, prowadzącego na dworzec kolejowy we Włocławku. Dworzec od centrum miasta oddziela krajowa droga numer jeden. Piesi mogą się tam dostać wyłącznie podziemnym tunelem.
więcej
"Wyzwania współczesnego prawa wyborczego"
2013-03-15
Naukowcy oraz specjaliści zajmujący się tematyką wyborów spotkali się dziś w Toruniu na konferencji "Wyzwania współczesnego prawa wyborczego". Rozmowy dotyczyły m.in. konieczności usprawnienia procedur wyborczych oraz wątpliwości wokół nowych technik głosowania.
więcej
1  «««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry