Wtorek 2024.04.16 Imieniny: Bernadetty, Julii Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Muzyka Spoza Układu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Muzyka Spoza Układu
Muzyka Spoza Układu: Alternatywa w Twoim domu


Audycji Muzyka Spoza Układu możesz słuchać od poniedziałku do czwartku po 20.00. Gram wszystko co dobre, nie schodzę poniżej pewnego poziomu. Nie ograniczam się do gatunków, szukam ich skrzyżowań. Ważne by to co gram było świeże.

Zatem usłyszycie brzmienia spod znaku: trip-hop, hip-hop, nowy rock, reggae, dub, dance hall, elektronika, idm, nu jazz i wiele, wiele innych. Jeszcze jedno: nie dzielę muzyki na komercyjną i niekomercyjną, tylko na dobrą i kiepską. Zresztą będziecie playlistę układać razem ze mną, poza tym dużo informacji o imprezach, koncertach i wydarzeniach.  Podczas audycji do wygrania bilety do kina, teatru oraz płyty i single. Jeśli organizujecie imprezę, dajcie znać, powiem o niej.

Jest już płyta, która będzie jednym z najważniejszych albumów  w 2010 roku. To Gonjasufi - A Sufi and a Killer (WARP). Polecamy.

Wow: 3m00nboys na Open'Er 2010 - brawo i czekamy na trochę hałasu!

 


Zapraszam

Aha, w Bydgoszczy polecam klubMSU...
Spoza...
J Dilla...
Madlib na europejskiej...
Jeden z albumów 2010 -...
Brygady RR czyli zespoły ze znakiem Regionalnej Rekomnedacji
Przedstawiamy zespoły, które z całą pewnością warto zaprosić na koncerty i imprezy, w zależności jaki event przygotowujecie. Nasza oferta to brzmienia od hip-hopu, poprzez mix czarnych dźwięków, do hard core'a. Czytajcie i ich zapraszajcie, naprawdę dają radę!!!


 
3moonboys (Bydgoszcz)

Sami żartują, że grają hard-romantic-garage i  coś w tym  żarcie chyba jest, bo melancholia  z pewnością pojawia się w ich muzyce. Panują nad kompozycją, lubią strukturę wulkanu czyli spokój, napięcie rośnie, wybuch, wyciszenie. Jednak nie jest to recepta na każdy kawałek - to byłoby straszne. Cieszę się, że umieją noisowo przyłożyć. Czekamy na ich nową płytę. Wydali już:

3moonboys-3moonboys 2004
3moonboys-Only Music Can Save us 2006
3moonboys-This is Not  3moonboys 2006

3moonboys-16

Grali też jako Charlie Sleeps, wydali płytę po tytułem: "T"

Kontakt:

www.3moonboys.com

www.myspace.com/3moonboysContemporary Noise Quintet (Szubin, Cekcyn, Sadki)
Kiedy rozpadł się Something Like Elvis wielu się zmartwiło. Kiedy jednak można było usłyszeć CNQ , ci z otwartymi głowami byli już spokojni. Jest kolejny zespół, który rzuca kładkę między jazzem a rockową motoryką. Często wychodzą z tego wręcz filmowe obrazy. Dosłownie i w przenośni, gdyż zapraszano już ich by grali do niemych filmów. Zachwyca sie nimi publiczność i krytycy, a płytę wydali nawet w Japonii. Szubin rulez!!! Wydali:

Contemporary Noise Quintet-Pig Inside the Gentelman 2006

Kontakt:

myspace.com/cnquintet

Dubska (Bydgoszcz)
Reggae, avokado i luz. Jedna z ciekawszych w kraju grup sceny reggae. Z jednej strony brzmienie słoneczne, jasne, a chwilami schodzą głębiej, zahaczając o dub. Chyba najczęściej grany w rozgłośniach bydgoski zespół. Numer "Avokado" w zasadzie można chyba nazwać przebojem. Dali kiedyś ogłoszenie, że poszukują trębacza. Jeden z warunków: "by nie był spięty". Wydali już:

Dubska-Demo 2000
Dubska-Nie Znał Dna 2002
Dubska-Koncert w Mózgu 2003
Dubska-Dubska 2005
Dubska-Avokado 2006
Dubska-Loko Loko 2010

Z Gerbertem Moralesem wydali:

Gera Morales i Dubska-Dubska Division 2008

Kontakt:

myspace.com/dubska

www.dubska.art.plGeorge Dorn Screams (Bydgoszcz)
Grali, grali, aż zachwyciła się nimi cała alternatywna Polska, a nawet Artur Rojek. Wielopłaszczyznowe gitarowe kompozycje, noisowe zawieszenia, a muzyka totalnie naładowana emocjami. No i ten wokal Magdy. Kawałka "69 Moles" można słuchać w nieskończoność. Swój nowy krążek nagrywają w Dallas pod okiem Johna Congeltona. A za nimi już debiut:

George Dorn Screams-Snowlovers are Dancing 2006

Kontakt:

georgedornscreams.com

myspace.com/georgedornscreams
KumkaOlik (Mogilno)
Młode chłopaki bawią się muzyką i to daje im naprawdę dużą radość, a kto wybierze się na koncert to i jemu się udzieli. Nie odcinają się wstydliwie od polskiego rocka i nie tylko. Grają podczas gigów "Biała Flagę " Republiki czy kawałki Oddziału Zamkniętego. Ojcem braci Holak jest człowiek z grupy Malarze i Żołnierze. Młodzi załapali się do Opola w którym zagrali - i niech tyle wam wystarczy. Aha, nagrywają płytę dla Universalu.

Kontakt:

myspace.com/kumkaolik

Perspecto (Grudziądz)
Dość szybko i dość mocno. Ni to rock, chwilami jakby hc, niby metalowy riff, ale trudno ostatecznie to zaszufladkować. Materiał jest zwarty, dynamiczny, posiekany zmianami tempa - bardzo ciekawa muzyka. No i znowu mamy młodzież. Nagrali coś na próbie, ale to nie brzmi, wkrótce jadą do Szubina do Electric Eye zrobić to porządnie - i zrobili epka Climax już do nabycia, więcej szczegółów poniżej.

Kontakt:

myspace.com/perspectonoisePopo (Bydgoszcz)
Bum, bum i mamy bardzo dobry zespół, który z sesji na sesję nagraniową robi olbrzymie postępy. To znowu młodzi ludzie, którzy potrafili w swojej muzyce nie zapomnieć o młodzieńczej energii, ale brzmieć już w miarę dojrzale. Jest tu trochę zapatrzenia w scenę indie, ale generalnie mówią już swoim głosem. Na koncertach wypadają świetnie, w ogóle są ok i bardzo lubią ich dziewczyny:-) Skład się niestety posypał, obecnie graja już tylko na maszynach i zostało ich trzech, muzyka przesunęła się w stronę elektroniki.


Nagrali już epki:

Popo-Playground 2007
Popo-Sweet Cotton 2007


Jest też duży album:
Popo-Go Upstream


Kontakt:

myspace.com/popomusicPotty Umbrella (Szubin, Bydgoszcz, Ciechocinek)
Ten zespół też powstał po rozpadzie Something Like Elvis. W nim są Ci, którzy zostali przy gitarach. Co nie znaczy, że nie poszukują. Ich muzyka wyrasta z improwizacji. Są to rozbudowne utwory, w przypadku drugiej płyty instrumentalne. Stworzyli też muzykę do słuchowiska "Akropolis" Polskiego Radia PiK i Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Grają wszędzie, i na festiwalach jazzowych i imprezach gitarowych. Wydali:

Potty Umbrella-All You Know is Wrong 2006
Potty Umbrella-Forte Furioso 2007

Kontakt:

www.pottyumbrella.com

myspace.com/pottyumbrella

Returners (Toruń, Włocławek)
Duet producencko-djejski, który zrobił taki singiel, że ludziom w Asfalt Records szczęki opadły, a Amerykanie bez wahania zgodzili się dla nich rymować np. El Da Sensei. W hip-hopie lubią lata 90-te i w takich klimatach produkują. Fajne gęste podkłady, które są na tyle ciekawe, że spokojnie możnaby słuchać ich jako instrumentali. Jako dje zrobią super imprezę, choć zwłaszcza Little wygląda niepozornie.

The Returners-Different Places One Hip-hop 2007
The Returners and Radio Rewers-Do You 2008

Kontakt:

myspace.com/returnerspurehiphop

Sing Sing Penelope (Bydgoszcz)
Mądre głowy napisały, że SSP to obok Robotobibok, Pink Freud i Contemporary Noise Quintet  głos nowego polskiego jazzu.  Trudno się nie zgodzić - towarzystwo doskonałe. Koncertowo SSP to niezłe łobuziaki, zajeżdżają z tym swoim jazzem daleko, daleko. A ich Skrzypek to gra tak, że z jazzowej solówki może zrobić się heavy metal - w dobrym tego sformułowania znaczeniu!!! Wydali:

Sing Sing Penelope-Sing Sing Penelope 2005
Sing Sing Penelope-Music for Umbrellas 2006
Sing Sing Penelope-We Remember Krzesełko 2008

Kontakt:


myspace.com/singsingpenelope

 www.singsingpenelope.comSofa (Toruń)
Bardzo dobra grupa. Maniakalnie dbają o brzmienie i produkcję. Kręcą się wokół rożnych odmian czarnej muzyki. Raz więcej jest r'n'b, raz soulu, funku, zdarzają się również hip-hopowe przejazdy, współpracują zresztą z OSTR. Mają bardzo dobra wokalistkę. Nagrywają dla Kayaxu. Wydali:

Sofa-Many Stylez 2006

Kontakt:

www.sofamusic.pl

www.myspace.com/sofapoland
Variete (Bydgoszcz)
Oni z nich wszyscy - można powiedzieć myśląc o bydgoskiej scenie. I trochę tak jest. To najbardziej legendarny bydgoski zespół, dziś występują w duecie. Nie bawią się w odcinanie kuponów od przeszłości, nie nagrywają płyt dla starych fanów. Słychać, że to cały czas Variete, ale takie które przetwarza  współczesność, a nie przeszłość. Starsi pamiętają Jarocin, czy niesamowitą historię z pierwszą płytą. Nadal w świetnej formie!!! Wydali:

Variete-Variete 1993
Variete-Koncert Teatr Stu 1995
Variete-Wieczór przy Balustradzie 1996
Variete-"Bydgoszcz 1986" 2003
Variete-Nowy Material 2005
Variete-Zapach Wyjścia 2008

Kontakt:

variete.serpent.pl

myspace.com/varieteLiving on Venus (Mogilno)
Zaczynali jako The Alchemics, ale później stwierdzili, że Living on Venus brzmi lepiej, a poza tym The Alchemics już gdzieś istnieją. Najmłodsi w tej stawce. Nagrali epkę promocyjną, ale udało im się już wygrać KATAR 2010 czyli konkurs muzyczny dla młodych zespołów. Mam nadzieję, że ci młodzi ludzie z Mogilna (znają się z Kumkami?) jeszcze trochę namieszają. Sprawdźcie ich!!

www.myspace.com/livingonvenus
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry