Czwartek 2024.05.23 Imieniny: Dezyderiusza, Iwony Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Audycje » Bliżej życia Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej
Zdaniem słuchaczy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.


RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Bliżej życia


*


Żaneta
Walentyn
Michał
Słobodzian

W programie prezentujemy sprawy, które bolą i bulwersują. Nie ograniczamy się jednak tylko
do pokazania problemu,
jeśli to konieczne i możliwe podejmowana jest reporterska interwencja.


Po zakończeniu każdej audycji telefoniczny dyżur reportera - nr tel. (0-52) 345-50-90

Nasz adres: "Bliżej życia" - Polskie Radio PiK
ul.Gdańska 48,
85-006 Bydgoszcz
e-mail:

POSŁUCHAJ!
Wyraź  swoją  opinię  NA FORUM AUDYCJI!

Wtorek - 19 marca 2013
Mija 32 rocznica tzw. Prowokacji bydgoskiej, kiedy to oddziały milicji pobiły rolników i działaczy związkowych w sali WRN. Dlaczego część mieszkanców regionu protestowała przed budynkiem Filharmonii Pomorskiej, gdzie w minioną sobotę trwały uroczystości rocznicowe? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Poniedziałek - 18 marca 2013
Ustawa śmieciowa wciąż wzbudza emocje. Mieszkańcy kilku wsi w gminie Kruszwica protestują przeciwko stawkom za odbiór odpadów. Radni uchwalili najwyższe opłaty w powiecie inowrocławskim. Czy jest szansa na zmianę obniżkę? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Piątek - 15 marca 2013
Samorządowcy z Grudziądza zamierzają dwukrotnie podwyższyć wysokość opłaty parkingowej w centrum miasta. Sprzeciwiają się temu właściciele sklepów na grudziądzkiej Starówce. Ich zdaniem stracą oni klientów, którzy zmuszeni zostaną do jazdy komunikacją miejską lub opłacania drogich parkingów. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Czwartek - 14 marca 2013
Skromnie żyjący jezuita z Argentyny jardynał Jorge Mario Bergoglio został 266 papieżem Kościoła Katolickiego. Co przyniesie pontyfiakt papieża Franciszka? W jaki sposób duchowość hierarchy z Ameryki Południowej może wpłynąć na kościół w Europie? O tym w audycji Michała Słobodziana. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Środa - 13 marca 2013
01 lipca br. wejdzie w życie znowelizowana ustawa dotycząca gospodarki odpadami i wywożenia śmieci. W myśl ustawy Komunalne Zakłady będące jednostkami budżetowymi a nie spółkami, nie mogą stanąć do przetargu. Co stanie się z zatrudnionymi ludźmi i sprzętem? To samo pytanie zadają sobie samorządowcy z Inowrocławia. Tam z kolei istnieje spółka miejska wywożąca śmieci, która ostatnio została dokapitalizowana. Pracuje w niej kilkadziesiąt osób. Jakie będa losy spółki, gdy przegra przetarg? Kto na tym straci? Samorządowcy z Inowrocławia zgłosili te ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Wtorek - 12 marca 2012
Pani Ilonie dwa lata temu amputowano nogę. Przyczyną była zakrzepica. Jak twierdzi bohaterka reportażu szukała pomocy w szpitalach, konsultowała się z chirurgami, jednak żaden lekarz nie zauważył niepokojacych objawów. Aż do dnia, kiedy trafiła na oddział ratunkowy. Tego samego dnia amputowano jej nogę. Teraz nie może doprosić się zmiany protezy. Ta, którą posiada jest za duża i sprawia kobiecie ból. O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Poniedziałek - 11 marca 2013
Kury, kaczki, konie na cenzurowanym. Władze Bydgoszczy chcą rozszerzyć obszar na którym nie wolno będzie utrzymywać zwierząt gospodarskich. Nowe propozycje nie podobają się przede wszystkim hodowcom koni. Jak powinien wyglądać kompromis? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Piątek - 08 marca 2013
Echa "afery mięsnej". Czy pracownicy Zakładów Mięsnych "Viola" przetwarzali przeterminowane i spleśniałe mięso? O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Czwartek - 07 marca 2013
Przepisy obowiązują już niemal dwa miesiące a toruński Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wciąż nie może przeprowadzać nowych egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Powód? Ośrodek wciąż mnie ma połączenia z systemem "kierowca" działającym w starostwach powiatowych. Czy jest szansa na zmianę sytuacji?O tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Środa - 06 marca 2013
Radny z Łabiszyna spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Odjechał z miejsca wypadku zanim policja zdołała go zbadać. Przed sądem odpowiada za wykroczenie. Czy samorządowiec powinien sam zrzec się mandatu radnego? Więcej o tym w audycji "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Wtorek - 05 marca 2013
Wciąż dajemy się oszukiwać przeróżnym indywiduom, żerującym na naszej naiwności. Oto w internecie pojawiły sie ogłosznia Patryka P. oferujace pracę w Niemczech. Pojawili się też chętni do wyjazdu za granicę. Tymczasem Patryk P. - mimo młodego wieku, ma już spore osiągnięcia kryminalne. Więcej o tym w reportażu p.t. "Naiwni" , w audycji "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Poniedziałek - 04 marca 2013
Zastępca komendanta wojewódzkiego kujawsko-pomorskiej policji stracił stanowisko po tym, jak uczestniczył w awanturze w jednym z toruńskich lokali. Wobec innego ważnego oficera Komendy Wojewódzkiej toczy się postępwanie dyscyplinarne. Więcej o tym, co działo się w piątkową noc w klubie na toruńskiej starówce, w audycji "Bliżej życia" - autorzy: Michał SŁobodzian i Michał Zaręba.


Piątek - 01 marca 2013
Dzisiaj obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W audycji przypominamy losy kilku z nich. "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Czwartek - 28 lutego 2013
Czy ostatni dowódca POW gen. Zygmunt Duleba powinien być upamiętniony w Bydgoszczy? 13 stycznia 2013 r. Sąd Okregowy w Warszawie uznał generała za kłamcę lustracyjnego i orzekł, że Zygmunt Duleba w latach 1978 - 1980 współpracował z WSW. Tymczasem w Bydgoszczy uhonorowano generała umieszczając przy ul. Długiej płytę z jego autografem wśród autografów innych osób zasłużonych dla miasta. "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Środa - 27 lutego 2013
Wszyscy znają problem ale nikt skutecznie nie potrafi sobie z nim poradzić. W jaki sposób skłonić właścicieli psów do pilnowania swoich czworonogów? W wielu miejscach regionu biegające luzem psy zagrażają mieszkańcom. Sprawą zajął się Marcin Doliński.. "Bliżej życia" - audycję przygotował Michał Słobodzian.


Wtorek - 26 lutego 2013
Nasz słuchacz był już o krok od wykupienia zajmowanego przez niego mieszkania. W przeddzień spotkania u notariusza sprzedający zmienił zdanie. Tym sprzedającym był UM Bydgoszczy. Co się stało? O tym w reportażu "Większe M". "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Poniedziałek - 25 lutego 2013
Łukasz Mizera - radny miejski w Grudziądzu a zarazem szef SLD w mieście, został zatrzymany gdy po pijanemu kierował samochodem. Miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu. Samorządowiec niemal natychmiast zapowiedział rezygnację z mandatu radnego. Na zapowiedziach się jednak skończyło. "Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Piątek - 22 lutego 2013
Pan Sebastian przez 17 miesięcy starał się o pracę w policji. Przeszedł pomyślne niemal wszystkie etapy rekrutacji. Na ostanim dowiedział się, że
cały trud był niepotrzebny. Co zawiodło? Brak wiedzy kandydata czy nieprzyjazny proces rekrutacji?
"Bliżej życia" - autor: Michał Słobodzian.


Czwartek - 21 lutego 2013
Czy mandaty wystawiane w ubiegłym roku przez Straż Gminną w Kęsowie były legalne? "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


Środa - 20 lutego 2013
Nieszawa, tu od ponad pół roku nie spotykaja się radni, nie ma sesji, uchwał, nikt nie dba o poprawę jakości życia mieszkańców. Dlaczego? Powodem są spory między zwolennikami poprzedniego burmistrza, który sam złożył dymisję, a zwolennikami obecnego. "Bliżej życia" - autor: Żaneta Walentyn.


 

 
 
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry