Sobota 2023.01.28 Imieniny: Juliana, Tomasza Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
31.07.2009 - PASSION FRUIT w Polskim Radiu PiK
2009-07-28

STUDIO  KONCERTOWE  POLSKIEGO  RADIA  PiK  ZAPRASZA!PASSION FRUIT to kwartet bluesowo-rockowy, zaskakujący nas zaledwie od marca 2008 roku, kiedy to Włocławskie Centrum Kultury objęło czwórkę utalentowanych i bardzo młodych artystów swoim artystycznym mecenatem. Młodość włocławskiego kwartetu jest jego cechą tyle dominującą co i zadziwiającą, bo też będąc świadkiem występów Passion Fruit ma się wrażenie, że klasyka bluesa i rocka podawana była artystom wraz z matczynym pokarmem a rolę bajek i elementarza przejęły kolorowe okładki albumów takich herosów jak Cream, Led Zeppelin, Breakout czy choćby The Black Crowes... Takie drogowskazy nie mogły pozostać niezauważone przez pokolenie "starszej" młodzieży, która chętna wysłuchania klasycznego repertuaru nie musi bać się o nowe rysy na winylowych płytach lecz po prostu zabrać swoje zainteresowane już tematem "Passion Fruit" dzieci na koncerty włocławskiego bandu. Okoliczności spotkań z zespołem zapisują się coraz bardziej kolorowymi i głośnymi wydarzeniami. Passion Fruit rozbrzmiewało już przed występami zespołów ISME oraz FEEL. Trzy miesiące po oficjalnym starcie, zespół z powodzeniem kradł serca słuchaczy festiwalu "Młode Talenty" a trzy miesiące później z powodzeniem zdał jesienny "Sprawdzian z Muzy" oraz uatrakcyjnił swoją obecnością przegląd pod hasłem "Rock przez cały rok".O ile już pierwszy rok działalności włocławskiego kwartetu PASSION FRUIT obfity był w miejsca i okazje podziwiania talentu ale i muzycznych fascynacji młodych artystów, to już rok 2009 stał się pieczęcią honorującą wysiłek godzenia nauki w Liceum Ziemi Kujawskiej, ze szlifowaniem swoich umiejętności muzycznych i odnajdywaniu w owym zamieszaniu okruchów czasu na tzw. życie prywatne. Już w lutym zespół zainkasował wyróżnienia w trakcie tegorocznej edycji toruńskiego Przeglądu Muzyki Mocnych Brzmień "KATAR 09", w tym również propozycję zagrania koncertu w studio oraz na antenie Polskiego Radia PiK.

Rozgrzany rykiem motocyklowych silników Passion Fruit brał udział we włocławskiej edycji akcji MotoSerce 2009. Nie jest żadną tajemnicą, że motocyklowa brać nie da wcisnąć sobie byle "kitu" toteż występ Passion Fruit zjednał grupie nowych i - cóż tu mówić - licznych odbiorców, którzy nie przegapią już chyba żadnej okazji spotkania z zespołem.

Być może stanowili również liczną grupę słuchaczy, którzy 26 kwietnia b.r. wypełnili szczelnie widownię bydgoskiego klubu KUŹNIA, gdzie wystąpić miało tego wieczoru brytyjskie trio THE BREW. Poprzedzający owo spotkanie występ włocławskiego PASSION FRUIT był dla wielu gości Kuźni wielką niespodzianką, bo też repertuar naszej bluesowo-rockowej młodzieży pięknie dopasował się do oferty gości z Wielkiej Brytanii a przy okazji wiele osób przekonać się mogło, że prawdziwych talentów nie musimy szukać na "wyspach" a wystarczy rozejrzeć się wokół siebie... Wystarczy wspomnieć, że "spóźnialscy" wzięli młodzież włocławską na scenie Kuźni właśnie za skład The Brew, dopiero polszczyzna Andrzeja Kuligowskiego - frontmana Passion Fruit a także nuty i słowa Breakout w ofercie zespołu rozszerzyła niektórym gościom Kuźni pełne zdziwienia źrenice.Koncert przyjęty został pełną ciepła i sympatii atmosferą i przypieczętowany podziękowaniami i gratulacjami ze strony muzyków The BREW. Tak czy inaczej kości zostały rzucone a włocławski PASSION FRUIT z tarczą przekroczył muzyczny Rubicon.


 31 lipca 2009 r., zespół PASSION FRUIT pojawi się w studio Polskiego Radia PiK w składzie:
Mateusz Nalewajski - guitar / Mateusz Kacprzyk - drums / Andrzej Kuligowski - vocal / Adam Świerczyński - bass

wejdź na www.myspace.com/passionfruit i POSŁUCHAJ!w studio Polskiego Radia PiK,
był emitowany
równolegle na naszej antenie.
KLIKNIJ  I  POSŁUCHAJ !

foto: www.myspace.com/zespolpassionfruit

PARTNERAMI KONCERTU PASSION FRUIT BYŁO:

WŁOCŁAWSKIE CENTRUM KULTURY


NA  KONCERTY ZAPRASZA


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry