Sobota 2022.11.26 Imieniny: Konrada, Sylwestra Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
05.12.2012 - HELDORADO w Polskim Radiu PiK
2012-11-30

STUDIO  KONCERTOWE  POLSKIEGO  RADIA  PiK  ZAPRASZA!Zespół HELDORADO powstał w maju 2007 roku na gruzach nieistniejącej, rockowej formacji Master. Teraz wraz z grającym na djembe Abdoulayem Faye z Senegalu, Karolem Kornilukiem, Krzysztofem Ratke, Michałem Chrapkowskim na gitarach i śpiewającym Arturem Bromirskim grupa prezentuje wyjątkowo oryginalne połączenie kultur. Charakterystyczne rockowe brzmienie HELDORADO świetnie współgra z ekspresyjnym, a jednocześnie intrygującym wokalem. Artur dysponuje niesamowitymi możliwościami głosowymi i wrażliwością – obojętnie czy śpiewa liryczne ballady czy utwory w nurcie ciężkich brzmień – jego mocny, niski, zapiaszczony głos czaruje publiczność.


W utworach możemy usłyszeć przeróżne inspiracje muzyczne oraz mieszankę stylów, którą muzycy osobliwie nazywają "poziomem jazdy wystarczającej" lub "galopem".Nie ma w tym cienia przesady – ponad 400 zagranych koncertów – od kameralnych klubowych po duże otwarte sceny udowodniło, że słuchacze potrzebują takiej ekspresji i kompozycje Heldorado dają im konkretną dawkę emocji. Od refleksji i wyciszenia, po brawurową jazdę i totalny luz. Utwory, które w większości są wspólnymi kompozycjami członków zespołu, posiadają przemyślane teksty tworzone w języku polskim, angielskim, a także senegalskim dialekcie wolof.Muzycy chętnie angażują się w nietypowe projekty artystyczne: współtworzyli muzyczny spektakl z Teatrem Pantomimy DAR, wzięli też udział w jednodniowej trasie koncertowej Tirem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczyli też w czterech projektach "Bydgoscy muzycy w hołdzie: Tadeuszowi Nalepie, Pink Floyd, The Doors i Quenn.” Muzycy przyłączyli się też do pomocy uzależnionym ruszając w liczącą 30 koncertów, 23 dni i ponad 3,5tys. przejechanych kilometrów trasę „Heldorado Monar Tour. W 2011 roku grupa została laureatem Europejskiego Festiwalu Muzyki WakeUp&Live w Sulęcinie, zdobyła wyróżnienie dla zespołu oraz dla wokalisty podczas konfrontacji KATAR'2011, główną nagrodę II Akademickiego Przeglądu Muzycznego Poznań 2011. W listopadzie ukazał się debiutancki album "Thing is a thing", natomiast singiel "First Born" został wybrany płytą tygodnia w berlińskim RockRadio.de.

Rok 2012 to dla grupy bardzo intensywny czas poświęcony działalności koncertowej na terenie całego kraju, co nie przeszkodziło w zdobyciu I nagrody na toruńskim przeglądzie KATAR 2012. Koncert HELDORADO to zawsze gwarancja udanej zabawy i eksplozja pozytywnej energii. Nie ważne z jakiej muzycznej bajki pochodzisz, co Cię inspiruje, czego słuchasz na co dzień – z pewnością docenisz kunszt muzyków i odnajdziesz coś co Cię poruszy.Gospodarzem koncertu był
DARIUSZ GROSS

UWAGA!!! Koncert zespołu


został zarejestrowany
i retransmitowany będzie na naszej antenie oraz w internecie
w sobotę - 29 grudnia 2012 r. o godz. 17.05
ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA.

NA  KONCERTY  ZAPRASZAJĄ :


ORAZKONCERTOM W STUDIU I NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA PiK, KIBICUJE:

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry