Niedziela 2022.11.27 Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
07.12.2012 - ŻUKI w Polskim Radiu PiK
2012-11-30

STUDIO  KONCERTOWE  POLSKIEGO  RADIA  PiK  ZAPRASZA!Od początku lat osiemdziesiątych w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal), Jerzy Bołka (perkusja), popularyzują największe przeboje Rock`a lat 60 i 70. Głównie utwory The Beatles, której nazwę przejęli w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory.

W Studenckim Centrum Pracy Twórczej "Beanus`70" w Bydgoszczy dołączył do Zespołu, w roli producenta Mirosław Balbuza, po czym w 1987 roku zadebiutowali na profesjonalnej scenie. Od pierwszego koncertu rodzimy show business i gwiazdy polskiej estrady znakomicie odebrały zespół i należycie oceniły jego wartość polegającą na zaskakującej wierności interpretacji z oryginałami, naturalności, a przede wszystkim na spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny. Tym bardziej, że wtedy prezentowanie "cudzych" utworów anglojęzycznych na profesjonalnej polskiej estradzie, praktycznie graniczyło z cudem w kontekście rodzimej, lansowanej na kultowych festiwalach i w mediach twórczości.

Odtąd podróżują ze swoją muzyką praktycznie po całym świecie, gdyż ich produkcja doskonale sprawdza się w każdych warunkach, od imprez studenckich, klubowych, bali, programów telewizyjnych i radiowych, po koncerty estradowe oraz wielkie trasy koncertowe i promocyjne produktów adresowanych do szerokiego spektrum wiekowego. Szczególną pozycję stanowią elitarne imprezy firmowe, podczas których przedstawiciele różnych środowisk zawodowych doskonale integrują się, odreagowują stres oraz regenerują energię do dalszych osiągnięć i sukcesów.Od wielu lat w ciągu roku wykonują na żywo około stu koncertów adresowanych do ogromnej, wielopokoleniowej widowni, wywołując u niej wielką radość, spontaniczność i entuzjazm. Wielokrotnie występowali między innymi w USA, Libanie, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Białorusi, i na Litwie. Brali między innymi udział w Festiwalach piosenki: Sopot, Palanga (Litwa), Kołobrzeg, Złoty Szlagier (Białoruś), trasach koncertowych: Dinozaury Rocka, Trzy Dekady Polskiego Rock`a, Lata z Radiem (PR1), Inwazji Mocy (RMF), Wyborach Miss Polonia i innych.Do wyjątkowych sukcesów należą także wspólne występy z gwiazdami światowych scen: z grupami Electric Light Orchestra, The Rubettes, Slade, Kings, The Trogs, The Marmolade, Swinging Blue Jeans, Bad Boys Blue, Boney M, Pet Shop Boys, Smokie, Texas, Bob`em Kimbal`em (Toto), Fish`em (Maryllion), gwiazdami rosyjskiej i włoskiej estrady.

Zdobyli szereg prestiżowych wyróżnień i nagród w kraju i za granicą. Dotychczas nagrali płytę "DOM" z kompozycjami ich Idola - Krzysztofa Klenczona, natomiast ich utwory znalazły się w wielu wydawnictwach fonograficznych. W przygotowaniu jest debiutancki materiał z własnymi kompozycjami.
Ostatnią propozycją zespołu są prezentacje utworów w wersjach symfonicznych u boku dyrygentów Jana Walczyńskiego, Marka Czekały i Andrzeja Marko. Wśród pereł tego produktu są między innymi interpretacje utworów Kashmir, The Rain Song (Led Zeppelin), Golden Slumbers, All You Need Is Love (The Beatles), Jesień Idzie Przez Park (Czerwone Gitary) i wiele innych.Zespół ŻUKI szczególnie sobie ceni udział w licznych imprezach dobroczynnych, gdzie od wielu lat pomaga osobom pokrzywdzonym przez los. Grupa kocha koncerty, prezentacje na żywo przed własną, wspaniałą, wielopokoleniową publicznością, która uśmiechnięta, z bijącym sercem lubi tak samo, jak oni radować się, "...tańczyć i krzyczeć..." przy ulubionych, rockowych przebojach XX wieku.


Występ formacji ŻUKI w studiu i na antenie Polskiego Radia PiK, będzie podkreśleniem kilku ważnych dla zespołu - i nie tylko - rocznic. Rok 2012 to 50-lecie kariery zespołu THE BEATLES. 25 lat temu na tle fascynacji tą legendą, zawiązał się skład grupy ŻUKI. Grupa wystąpi w naszej rozgłośni 8 dni po 11. rocznicy śmierci George'a Harrisona jak również dzień przed 32. rocznicą śmierci Johna Lennona.

07 grudnia 2012 r. zespół ŻUKI pojawi się w studiu Polskiego Radia PiK w tradycyjnym składzie:Piotr Andrzejewski – git./vocal, Adam Staniszewski – git./vocal, Marek Posieczek – bass/vocal, Jerzy Bołka – perkusja.


Gospodarzem koncertu będzie
DARIUSZ GROSS

UWAGA!!! Koncert zespołu


będzie transmitowany równolegle
na naszej antenie oraz w internecie

07 grudnia  2012  od  godz. 19.05
KLIKNIJ  I  SŁUCHAJ !

UWAGA! LICZBA MIEJSC NA WIDOWNI
STUDIA POLSKIEGO RADIA PIK
WYCZERPANA!


NA  KONCERTY  ZAPRASZAJĄ :


ORAZKONCERTOM W STUDIU I NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA PiK, KIBICUJE:

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry