Muzyki tej nie można jednoznacznie sklasyfikować, jak napisano w jednej z recenzji jest ona "wypadkową tysiąca wpływów, kultury słuchania różnej muzyki, otwartości na samego siebie i ludzi wokoło". Od 15 maja 2006 roku, kiedy wyszła płyta SKY IS THE LIMIT, można odbyć niezwykłą podróż wraz z HIPGNOSIS.
Zespół powstał w Krakowie w 2004 roku. Nazwa jest grą słów, pobrzmiewa w niej wiele znaczeń i odniesień. Muzycy współpracowali wcześniej z wieloma zespołami krakowskimi, ale HIPGNOSIS jest dla nich "punktem zero" i ponownymi narodzinami, dlatego ich muzyczna przeszłość nie jest dla tego projektu zbyt istotna. Konsekwentnie nie zamieszczają nigdzie swoich zdjęć ani nie podają nazwisk, słuchaczy chcą do siebie przekonywać tylko dźwiękami. W czasie koncertów na próżno oczekiwać zbyt wielu zapowiedzi ze sceny i prób werbalnego kontaktu z odbiorcami – jak twierdzą, nie chcą ani siebie, ani publiczności rozpraszać...
"SKY IS THE LIMIT", debiut fonograficzny HIPGNOSIS, powstało między marcem a wrześniem 2005 pod okiem Łukasza Goryckiego. Grupa nagrywała ją w krakowskich studiach FPGS i własnym Hipgnosis-Art Studio. W tym samym czasie Łukasz Gorycki brał udział w realizacji płyty legendarnego gitarzysty Pink Floyd Davida Gilmoura. Niestety muzykom nie udało się spotkać ze sobą. Szkoda, bo Pink Floyd to jedna z najważniejszych inspiracji lidera HIPGNOSIS – SeQ’a.
HIPGNOSIS ma sentyment do płyt analogowych. Dlatego czas trwania "SKY IS THE LIMIT" to niecałe 41 minut, a utwory dość wyraźnie dzielą płytę na strony A i B - na łagodne, pełne ciepła i śpiewane kobiecym głosem piosenki z pierwszej strony oraz bardziej szorstkie i ostrzejsze, które znalazły się w drugiej części albumu.
Płyta ukazała się dzięki współpracy ich własnej firmy STUDIO HIPGNOSIS-ART (muzycy odrzucili propozycję podpisania kontraktu z Universal Music Poland i aby zachować pełną artystyczną i finansową kontrolę, powołali własną firmę) i krakowskiego wydawnictwa MUSIC CORNER, mającego na swoim koncie kilkadziesiąt dziś już legendarnych albumów, m.in. De Press i Dziubka, Pudelsów, Homo Twist, Świetlików czy Tymona Tymańskiego. To udane połączenie alternatywnej przeszłości z powiewem świeżego spojrzenia na muzykę.
1 pażdziernika 2007 roku ukazał się album koncertowy "Still Ummadelling". Tradycyjnie wydawcą była własna firma, a nowym dystrybutorem - Wydawnictwo Rock Serwis. Studyjnym dodatkiem stał się premierowy utwór "Wherever The Angels Fall", a płyta zawiera 74 minuty muzyki, w tym około pół godziny nowych dźwięków. Między innymi jest to cover Pink Floyd "Careful With That Axe Eugene", tutaj pod nieco przewrotnie zmienionym tytułem "Take Care Of Your Axe Eugene", prezentowanym choćby przez Piotra Kaczkowskiego na antenie Radiowej Trójki.
18 lipca 2008 roku HIPGNOSIS dał bardzo dobrze przyjęty koncert na Festiwalu NIGHT OF THE PROG III, Loreley ( Niemcy ), obok tak wielkich wykonawców jak Tangerine Dream, Klaus Schulze & Lisa Gerrard, Roger Hodgson (Supertramp), Fish, Pain Of Salvation i wielu innych.
Obecnie rozpoczęły się prace nad nowym wydawnictwem o roboczym tytule "Relusion", które planowane jest jako spójna wypowiedź na temat ( wszelkich ) religii i duchowej strony życia człowieka, zainspirowana książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony". Nagrania w toku, a materiał w całości można już usłyszeć podczas bieżących koncertów.
Po wielu latach przyjaźni z anteną naszej rozgłośni, wielu rozmowach o możliwości koncertu