Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
02.07.2010 - HIPGNOSIS w Polskim Radiu PiK
2010-06-27

STUDIO  KONCERTOWE  POLSKIEGO  RADIA  PiK  ZAPRASZA!Muzyki tej nie można jednoznacznie sklasyfikować, jak napisano w jednej z recenzji jest ona "wypadkową tysiąca wpływów, kultury słuchania różnej muzyki, otwartości na samego siebie i ludzi wokoło". Od 15 maja 2006 roku, kiedy wyszła płyta SKY IS THE LIMIT, można odbyć niezwykłą podróż wraz z HIPGNOSIS.

Zespół powstał w Krakowie w 2004 roku. Nazwa jest grą słów, pobrzmiewa w niej wiele znaczeń i odniesień. Muzycy współpracowali wcześniej z wieloma zespołami krakowskimi, ale HIPGNOSIS jest dla nich "punktem zero" i ponownymi narodzinami, dlatego ich muzyczna przeszłość nie jest dla tego projektu zbyt istotna. Konsekwentnie nie zamieszczają nigdzie swoich zdjęć ani nie podają nazwisk, słuchaczy chcą do siebie przekonywać tylko dźwiękami. W czasie koncertów na próżno oczekiwać zbyt wielu zapowiedzi ze sceny i prób werbalnego kontaktu z odbiorcami – jak twierdzą, nie chcą ani siebie, ani publiczności rozpraszać...


"SKY IS THE LIMIT", debiut fonograficzny HIPGNOSIS, powstało między marcem a wrześniem 2005 pod okiem Łukasza Goryckiego. Grupa nagrywała ją w krakowskich studiach FPGS i własnym Hipgnosis-Art Studio. W tym samym czasie Łukasz Gorycki brał udział w realizacji płyty legendarnego gitarzysty Pink Floyd Davida Gilmoura. Niestety muzykom nie udało się spotkać ze sobą. Szkoda, bo Pink Floyd to jedna z najważniejszych inspiracji lidera HIPGNOSISSeQ’a.

HIPGNOSIS ma sentyment do płyt analogowych. Dlatego czas trwania "SKY IS THE LIMIT" to niecałe 41 minut, a utwory dość wyraźnie dzielą płytę na strony A i B - na łagodne, pełne ciepła i śpiewane kobiecym głosem piosenki z pierwszej strony oraz bardziej szorstkie i ostrzejsze, które znalazły się w drugiej części albumu.

Płyta ukazała się dzięki współpracy ich własnej firmy STUDIO HIPGNOSIS-ART (muzycy odrzucili propozycję podpisania kontraktu z Universal Music Poland i aby zachować pełną artystyczną i finansową kontrolę, powołali własną firmę) i krakowskiego wydawnictwa MUSIC CORNER, mającego na swoim koncie kilkadziesiąt dziś już legendarnych albumów, m.in. De Press i Dziubka, Pudelsów, Homo Twist, Świetlików czy Tymona Tymańskiego. To udane połączenie alternatywnej przeszłości z powiewem świeżego spojrzenia na muzykę.1 pażdziernika 2007 roku ukazał się album koncertowy "Still Ummadelling". Tradycyjnie wydawcą była własna firma, a nowym dystrybutorem - Wydawnictwo Rock Serwis. Studyjnym dodatkiem stał się premierowy utwór "Wherever The Angels Fall", a płyta zawiera 74 minuty muzyki, w tym około pół godziny nowych dźwięków. Między innymi jest to cover Pink Floyd "Careful With That Axe Eugene", tutaj pod nieco przewrotnie zmienionym tytułem "Take Care Of Your Axe Eugene", prezentowanym choćby przez Piotra Kaczkowskiego na antenie Radiowej Trójki.

18 lipca 2008 roku HIPGNOSIS dał bardzo dobrze przyjęty koncert na Festiwalu NIGHT OF THE PROG III, Loreley ( Niemcy ), obok tak wielkich wykonawców jak Tangerine Dream, Klaus Schulze & Lisa Gerrard, Roger Hodgson (Supertramp), Fish, Pain Of Salvation i wielu innych.


Obecnie rozpoczęły się prace nad nowym wydawnictwem o roboczym tytule "Relusion", które planowane jest jako spójna wypowiedź na temat ( wszelkich ) religii i duchowej strony życia człowieka, zainspirowana książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony". Nagrania w toku, a materiał w całości można już usłyszeć podczas bieżących koncertów.

Po wielu latach przyjaźni z anteną naszej rozgłośni, wielu rozmowach o możliwości koncertu
zespół HIPGNOSIS wystąpi 02 lipca 2010 r. w studiu i na antenie Polskiego Radia PiK, w składzie:


PiTu
bass/voc
SeQ
drums/keyboards/electronics
KuL
vocal
ThuG
keyboards
Prince Olo
guitar
IjoN
keyboards

foto © ze zbiorów zespołu HIPGNOSIS
zapraszamy na www.myspace.com/hipgnosispl

UWAGA!!! Koncert zespołubędzie transmitowany równolegle

na naszej antenie oraz w internecie

Kto jednak woli przeżyć ów występ najbliżej jak się da,
znaleźć się na widowni naszego studia
- GORĄCO ZAPRASZAMY!

Chętni uczestnictwa w koncercie, mogą wpisywać się na listę
wysyłając zgłoszenie na adres:

U W A G A !   WSTĘP WOLNY, JEDNAKŻE
LICZBA  MIEJSC  W  STUDIO  OGRANICZONA

NA  KONCERTY ZAPRASZAJĄ :

ORAZ
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry