Niedziela 2023.01.29 Imieniny: Franciszka, Zdzisława Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
28.05.2010 - ROBERT KANAAN w Polskim Radiu PiK
2010-05-24

STUDIO  KONCERTOWE  POLSKIEGO  RADIA  PiK  ZAPRASZA!Robert Kanaan jest kompozytorem muzyki instrumentalnej i ilustracyjnej, autorem cykli muzycznych i muzyki do widowisk oraz licznych sztuk teatralnych wystawianych w Polsce i za granicą. Jako jeden z głównych twórców kojarzonych z polską el-muzyką, operuje charakterystycznym, własnym, niepowtarzalnym stylem. Znany z radia, częsty gość Jerzego Kordowicza i "Trójki Pod Księżycem".

ROBERT KANAAN - perfekcjonista, wciąż poszukujący nowych form wyrazu dla swych kompozycji. Wykorzystuje sprzęt elektroniczny najnowszej generacji, ale nie tylko... Specyfika brzmienia, dalekie echa etniczne, klasyczna melodyka, skłaniają do określenia twórczości Roberta Kanaana Nową Syntezą, lub Melodycznym Ambientem. Koncertował w kraju i za granicą. Płyty Roberta Kanaana ukazały się m.in. w U.S.A.

W dorobku artystycznym Roberta Kanaana znajduje się ponad trzydzieści realizacji dla teatrów (Warszawa, Kilonia, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Gdynia, Kalisz, Gorzów Wlkp i in.). Artysta wydał również kilka płyt podpisując je własnym nazwiskiem.

W połowie maja 2010 r. swoją premierę miał najnowszy projekt Roberta Kanaana - Gaja. Na autorskim krążku znalazło się dwanaście utworów z pogranicza rocka instrumentalnego i etnicznej el-muzyki.

Płyta Gaja to muzyka nowocześnie brzmiąca, przesycona głęboką harmonią. Spośród egzotycznych i klasycznych instrumentów wyłania się obraz Żyjącej Planety, Matki-Ziemi. Jest to nie tylko nawiązanie do greckiej mitologii, ale przede wszystkim artystyczny komentarz do koncepcji Gai, jako żywego systemu, obejmującego wszystkie organizmy. Koncepcja ta, sformułowana w latach 80-tych XX wieku przez Jamesa Lovelocka inspiruje spojrzenie ekologiczne i wspólnotowe na naszą planetę.
zapraszamy na www.myspace.com/robertkanaan

Materiał wypełniający album "GAJA" zarejestrowany został w styczniu i lutym w studiu muzycznym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw S.A. Realizacją nagrań oraz masteringiem zajął się Mirosław Worobiej. Album ukazał się również pod patronatem medialnym Polskiego Radia PiK.

Właśnie z promocją owej płyty
ROBERT KANAAN wystąpił 28 maja 2010 r.
w naszym studiu, na naszej antenie oraz w internecie.


ZAPRASZAMY  DO  MUZYCZNYCH  GALERII

NA  KONCERTY ZAPRASZAJĄ :

ORAZ
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry