Niedziela 2023.01.29 Imieniny: Franciszka, Zdzisława Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
23.04.2010 - Ms. No One w Polskim Radiu PiK
2010-04-15

STUDIO  KONCERTOWE  POLSKIEGO  RADIA  PiK  ZAPRASZA!Zespół Ms. No One powstał w lipcu 2008 roku. W krótkim czasie wszedł w posiadanie kilku znaczących nagród m.in.: Slot Art Festiwalu, Pepsi VENA Music Festival. Podczas koncertu finałowego VENY, w Łodzi, grupa wystąpiła u boku takich zespołów jak Primal Scream, The Klaxons, Smolik, Not, Glasvegas.

Podobno wszystko zaczęło się w pokoju Joanny, która nie do końca ogarniając topografię stolicy, postanowiła oswoić cztery kąty za pomocą gitary, keybordu i głosu. Całe wydarzenie udało jej się zarejestrować, za pomocą komputera i mikrofonu zainstalowanego w szafie. A potem nastąpiła seria przeprowadzek i zbiegu przypadków, w które trudno uwierzyć, chociaż są prawdziwe. W skrzynce mailowej Joanny znalazło się pytanie Damiana: Czy nie szukasz bębniarza? Tego samego dnia przez tzw. osoby trzecie Joanna poznaje Agnieszkę, która zostanie basistką zespołu. Gitarzysta Krzysiek pojawił sie w dość naturalny sposób, ponieważ już wcześniej grał razem z Joanną w zespole Trzy Dni Później. No i w tym składzie, spotkali się na pierwszej próbie przy ulicy Karmelickiej w Krakowie, w połowie lipca 2008. Próby zarejestrowali i podesłali Sławkowi Bardadynowi (Mr.S), który niedługi potem poinformował zespół, że musi być producentem płyty Ms. No One.Ms. No One zyskała sobie przychylność zarówno międzynarodowego jury , jak i słuchaczy (po raz pierwszy w historii festiwalu przyznano Nagrodę Publiczności). Na początku września 2009 zespół Zdobył Grand Prix Festiwalu GRAMY w Szczecinie. Na zaproszenie Piotra Stelmacha zespół wystąpił z koncertem w radiowej Trójce, 30.10 2009, a piosenki zespołu sygnowane są "Trójkowym Znakiem Jakości". Ms. No One zaprezentowała swoją twórczość m.in. na Festiwalu Akustyczeń w Szczecinie i Festiwalu NowoBrzmienia we Wrocławiu, w klubie Face2Face, Kombinator w Krakowie, Dobrej Karmie w Warszawie, w Klubie Włodkowica 21 we Wrocławiu. Utwory Ms. No One znalazły się na składance "We Are From Poland - Vol 5", oraz na epce "Don`t ask, Don`t tell", zaś animowany klip do utworu "Colder" autorstwa krakowskiej graficzki Ag.De, cieszy się ogromną popularnością (ok. 35.000 wejść na serwisie youtube).Ich muzykę dziennikarze muzyczni zwykli definiować jako pokrętną krzyżówkę Portishead z Radiohead, ogromnie klimatyczną, melancholijną, a zarazem melodyjną. Oni sami uciekają od odpowiedzi, odnośnie swojej muzyki, twierdząc że po prostu grają piosenki, najczęściej niewesołe. W najbliższym czasie utwory zespołu znajdą się na 'trójkowej' składance "Offensywa". W lutym 2010 zespół Ms. No One zarejestrował materiał na swój pierwszy album "The Leaving Room".
"To tak trochę jakby to się wyczarowało, ta nasza muzyka. Jakby się działa mimo nas. I to najbardziej kręci, ten moment, kiedy nie ma najmniejszego znaczenia ile będzie piosenek na albumie, co powinniśmy mówić i ubierać, ile gwiazdek dostanie płyta i co nam zarzucą w recenzjach. Nie mają znaczenia wtedy te wszystkie sprawy, które nas dopadają na co dzień. Po prostu zwiewamy i gramy. Nic więcej". - Ms. No One.

Taka będzie właśnie ich debiutancką płyta, którą zatytułowali "THE LEAVING ROOM". Pełna ucieczek. Taki "leaving room" dobrze sobie, lub w sobie odnaleźć, można być w nim samemu - i to nie zawsze jest nieciekawe i smutne; można w nim być z kimś, i to nie zawsze musi być przyjemne. Można do niego uciekać, można go opuszczać.

"Tak jest z naszą muzyką, do niczego nie zmuszamy, drzwi są zawsze uchylone" – dodaje Joanna.


Podczas festiwalu GRAMY zespół zdeklasował wszystkich, ciszą, melancholią, dojrzałością Muzyczną. Nie było żadnych wątpliwości, że Ms. No One zasługuje nie tylko na nagranie Offsesji, ale również na pełnometrażowy występ w studiu Trójki. Po raz pierwszy w historii studia im A. Osieckiej wystąpił zespół bez płyty, bez kontraktu, którego muzyka zgromadziła jednak pełną, "trójkową" salę.Ms. No One wystąpi 23 kwietnia 2010 r. w studiu i na antenie Polskiego Radia PiK, w składzie:
Sławek Bardadyn - instr.klawiszowe, elektronika / Agnieszka Djatri Kural - bas / Damian Mielec - perkusja
Joanna Piwowar - wokal, git, kb / Michał Oleśkiewicz - gitara


zapraszamy na www.myspace.com/noonemiss

UWAGA!!! Koncert zespołu


będzie transmitowany równolegle
na naszej antenie oraz w internecie

Kto jednak woli przeżyć ów występ najbliżej jak się da,
znaleźć się na widowni naszego studia
- GORĄCO ZAPRASZAMY!

Chętni uczestnictwa w koncercie, mogą wpisywać się na listę
wysyłając zgłoszenie na adres:

U W A G A !   WSTĘP WOLNY, JEDNAKŻE
LICZBA  MIEJSC  W  STUDIO  OGRANICZONANA  KONCERTY ZAPRASZAJĄ :


ORAZ

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry