Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyka » Koncerty w Radiu PiK Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Koncerty w Radiu PiK
16.10.2009 - POLAND w Polskim Radiu PiK
2009-10-10


Zespół powstał na przełomie 2005/2006r. w Warszawie, pod nazwą BIMBER POLAND. W składzie zespołu znaleźli się muzycy związani wcześniej z takimi formacjami jak Oddział Zamknięty, Closterkeller czy Elektryczne Gitary : Darek Boratyn – śpiew, gitara / Krzysiek Zawadka – gitara, śpiew / Marek "Bruno" Chrzanowski – bas / Piotr "Posejdon" Pawłowski – perkusja.

W tym składzie grupa realizuje pierwszą część nagrań do płyty "Fermentacje". Po zakończeniu pierwszej sesji "Bruno" musiał wyjechać rodziną z kraju. Do nagrania drugiej części płyty grupa zaprosiła Grzegorza "Ornette" Stępnia, z którym zagrała pierwsze koncerty oraz zrealizowała teledysk do piosenki "Szukałem Ciebie". W kwietniu 2007r. miejsce "Ornetta”"zajął Tomek "Wolfgang" Grochowalski.

W październiku 2007 r. nakładem firmy Fonografika ukazała się jeszcze pod pierwotną i dość kontrowersyjną nazwą BIMBER POLAND pierwsza płyta zespołu, album "FERMENTACJE". Koncert promocyjny miał miejsce w warszawskim klubie Hard Rock Cafe. Do ważniejszych wydarzeń 2007r. należy zaliczyć również radiowe powodzenie piosenki "Szukałem Ciebie", udział zespołu w cyklu plenerowych koncertów "Lato z Radiem Dla Ciebie" oraz akustyczne koncerty transmitowane przez Radio Dla Ciebie i Radio Białystok. Miłym zakończeniem 2007 roku był wspólny koncert z zespołem AKURAT w warszawskiej Proximie.

2008 rok, to nakręcenie teledysku do piosenki "Kto żył, kto umierał" i jej wysokie pozycje na listach radiowych. Udział w letnich koncertach z Radiem Dla Ciebie i Radiem Białystok oraz realizacja dwóch singli "Gdy wybije dzwon" oraz „Na rowerach” w studiu Rembrandt Radia Białystok. Te dwie piosenki zaprezentowaliśmy w transmitowanym przez TVP koncercie "Dzień Kotana". Koniec roku znów zakończył się miłym akcentem, którym był wspólny koncert z zespołem FARBEN LEHRE w gnieźnieńskim Młynie.

W styczniu 2009 r. zespół skończył pracę nad nowym singlem "Na rowerach”. Rok 2009 przyniósł również grupie nowego basistę – Aleksandra Gruszkę i zaznaczył się się udziałem w kilku koncertach corocznej trasy PUNKY REGGAE LIVE. Po serii wiosennych koncertów i po wydłużonych nieco wakacjach jesień i zima to przede wszystkim praca nad nowymi piosenkami, które mamy nadzieję zaprezentować w postaci albumu w przyszłym roku.

W piątek - 16 października 2009, o godz. 19.05, zespół BIMBER POLAND
pojawił się w naszym studiu, na antenie oraz w internecie, w składzie:

Darek Boratyn
(wokal / gitara)

Krzysztof Zawadka

(gitara)

Tomasz Grochowalski

(bas)

Piotr Pawłowski

(perkusja)


photo: www.myspace.com/polland

Koncert grupy


w studiu Polskiego Radia PiK,

był emitowany równolegle na naszej antenie
oraz w internecie.

NA  KONCERTY ZAPRASZA :

BYDGOSZCZ, ul. Gdańska 66


ORAZ

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry