Czwartek 2021.10.28 Imieniny: Szymona, Tadeusza Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Muzyczne » Inne Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej
Zdaniem słuchaczy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.


 
 
 
 

 

Inne
Fryderyki 2010

Nagroda Muzyczna Fryderyk - nagrody muzyczne przyznawana jest  w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 800 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej.

Głosowanie odbywa się w dwóch turach. W pierwszej członkowie Akademii głosują na wybrane przez siebie pozycje z listy wydawnictw fonograficznych danego roku, która powstaje na podstawie zgłoszeń nadsyłanych przez wytwórnie fonograficzne. Po tym głosowaniu w każdej kategorii wyłaniane są nominacje (zazwyczaj jest ich pięć). W drugiej turze członkowie Akademii ponownie oddają głos - tym razem tylko na jedną z nominacji w każdej kategorii. Głosowanie jest tajne i anonimowe, a podsumowania wyników dokonuje niezależna firma audytorska.

Nagrody przyznawane są w marcu każdego roku.


Tegoroczna edycja obejmuje nagrania, które ukazały się na rynku między 1 grudnia 2008 roku a 30 listopada 2009 roku.
 
UWAGA! Termin rejestracji zgłoszeń do konkursu FRYDERYK 2010, upływa 30 listopada 2009 r.

Zgłoszenia wydawnictwa do konkursu może dokonać:

  • Wydawca płyty
  • Artysta
  • Manager artysty

Szczegółowe warunki klasyfikacji nagrań ubiegających się o nagrody muzyczne FRYDERYK zawarte są w Regulaminie Akademii Fonograficznej.

W tegorocznej edycji po raz pierwszy uruchomiliśmy internetowy system rejestracji zgłoszeń, w którym osoby uprawnione do zgłoszenia nagrania (patrz wyżej), mogą takiego zgłoszenia dokonać. Nowy system rejestracji zgłoszeń umożliwia przedstawienie głosującym na nagrody członkom Akademii Fonograficznej dodatkowych danych o zgłoszonym wydawnictwie, takich jak: zdjęcie okładki, opis, czy ilustracja dźwiękowa w postaci pliku mp3 - jeżeli tylko zamieścicie Państwo takie materiały przy rejestracji wydawnictwa w systemie, członkowie Akademii będą mieli do nich dostęp bezpośrednio z systemu do głosowania.

UWAGA! Zamieszczanie takich dodatkowych danych nie jest obowiązkowe!

Po zarejestrowaniu się w systemie należy przystąpić do wypełniania formularzy zgłoszeniowych. Przewidziano osobne formularze dla albumów muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej oraz dla singli (kategoria: Piosenka Roku) i wideoklipów (kategoria: Wideoklip Roku).

System wskaże Państwu, jakie dokumenty i procedury są wymagane, aby dane zgłoszenie było kompletne. Pokaże także status danego zgłoszenia, nadany przez Biuro Akademii Fonograficznej (czy dane zgłoszenie zostało zatwierdzone przez Biuro, czy należy uzupełnić brakujące dokumenty itd.).

UWAGA !!
Aby zgłoszenie wydawnictwa do konkursu FRYDERYK 2010
zostało przyjęte i zatwierdzone należy :

I.   Wypełnić w systemie do rejestracji zgłoszeń odpowiedni FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

II. Przesłać do Biura Akademii Fonograficznej pocztą lub dostarczyć osobiście WYMAGANE MATERIAŁY (system do rejestracji zgłoszeń pokaże, jakie materiały są wymagane w przypadku każdego zarejestrowanego wydawnictwa):

1.   Wydrukowany formularz zgłoszeniowy danego wydawnictwa


2. Podpisane przez upoważnioną osobę oświadczenie (dostępne do pobrania w systemie rejestracji zgłoszeń), potwierdzające zgodę danego artysty na udział w konkursie oraz w gali wręczenia statuetek


3.   Oryginalny egzemplarz albumu/singla/wideoklipu


Dokumenty te należy dostarczyć pod adres:
ZPAV / AKADEMIA FONOGRAFICZNA
Ul. Kruczkowskiego 12 m. 2
00-380 Warszawa

OPCJONALNIE:
III. Dołączyć, w elektronicznym systemie rejestracji, plik muzyczny w formacie MP3, ilustrujący zgłoszone nagranie.

IV. Przesłać do Biura Akademii Fonograficznej (na powyższy adres) podpisane oświadczenie (dostępne do pobrania w systemie rejestracji zgłoszeń), w którym właściciel praw do nagrania wyrazi zgodę na jego udostępnienie członkom Akademii Fonograficznej (przesłanie tego oświadczenia jest obowiązkowe w przypadku dołączenia pliku mp3 do zgłoszenia danego wydawnictwa).

ABY ZGŁOSIĆ WYDAWNICTWO DO KONKURSU FRYDERYK 2010 KLIKNIJ TUTAJ.

realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry