Czwartek 2024.11.21 Imieniny: Janusza, Konrada Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Audycje » Radio Planet i Komet » Galeria » W obiektywie słuchaczy... Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Kosmiczna ankieta
Które zjawiska na niebie fascynują Cię najbardziej?
Menu
 
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej
Zdaniem słuchaczy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.


RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 





 
 

 
Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.



W obiektywie słuchaczy...
Księżyc
2009-12-02
Wysyłam Wam zdjęcie Księżyca. Mam nadzieję na jego prezentację w witrynie programu. Wyraźnie widać na nim kratery i księżycowe "morza". Pozdrawiam, Alan.
więcej
Satelity
2009-12-02
Witam serdecznie! Przesyłam Wam zdjęcia satelitów, które udało mi się zrobić w ostatnim czasie. "Załapałem się" na błysk Iridium, który znajdował się w Trójkącie Letnim, a także zaobserwowałem przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad moim osiedlem. Obie fotografie uzyskałem za pomocą kompaktowej "cyfrówki". Pozdrawiam serdecznie, Piotr Wirkus.
więcej
Księżyc w cieniu
2009-02-15
Opis autora zdjęcia w zasadzie wszystko wyjaśnia, zaś autorzy programu potwierdzają: wschodzący Księżyc robił tego wieczoru imponujące wrażenie!
więcej
Księżyc z ukosa
2009-02-15
Księżyc wciąż stanowi najbardziej wdzięczny obiekt astrofotograficzny w kręgu odbiorców naszego programu. Oto kolejne przykłady ujęć Srebrnego Globu w fazie, która w najlepszy sposób pozwala na ukazanie księżycowych kraterów i gór. Około pierwszej kwadry tarcza naszego satelity jest dość dobrze oświetlona, a ukośnie padające promienie słoneczne rzucają długie cienie tam, gdzie występuje bogata rzeźba księżycowego terenu. Warto popatrzeć i samemu spróbować sił w fotografowaniu...
więcej
Zrób to sam
2009-02-15
Polska – niestety – nie jest wymarzonym miejscem dla miłośników astronomii. Zaledwie 23% polskich nocy jest pogodnych, a ostatnio mamy wrażenie, że jeszcze mniej… Nasz korespondent podpisujący się jako Sławek znalazł sposób na niepogodę. Gdy nie widać gwiazd, siada przed komputerem i… sam je sobie rysuje. Wystarczy prosty Paint, aby wykreować zawsze pogodne i rozgwieżdżone niebo. Gratulujemy wyobraźni!
więcej
Stary Księżyc
2008-10-27
Polowania z obiektywem na Księżyc mają różne stopnie trudności. Najprościej wydaje się ustrzelić Srebrny Glob w pełni: cyk i już. Nieco trudniej jest z rogalikiem wędrującym między budynkami lub w konarach drzew. Kolejnym krokiem na drabinie trudności jest złowienie młodego Księżyca, kiedy cieniutki sierpik jest ledwo widoczny i kryje się nisko nad horyzontem.
więcej
Księżyc
2008-10-15
Witam! Wasz program zainspirował mnie do oglądania nieba tak mocno, że kupiłem malutką lunetę! Mimo, że niezbyt nadaje się do astrofoto, to udało mi się zrobić znośne zdjęcie Księżyca. Pozdrawiam całą ekipę programu! Adrian Huliczka z Chudowa.
więcej
Planety
2008-10-15
Przesyłam pocztówkę z wakacji. Wszedłem na Sokolicę i spędziłem tam wspaniałą sierpniową noc. Było dużo czasu na pstrykanie fotek nieba gwiaździstego z Jowiszem w roli głównej. Marek Nikodem (PPSAE Niedźwiady k/Szubina).
więcej
Zjawiska na niebie
2008-10-15
Zdjęcie SŁONECZNEGO HALO zrobiłem krótko po zakończeniu częściowego zaćmienia słońca 29 marca 2006. Wykonane zostało z mojego rodzinnego Żnina. Pozdrawiam serdecznie, dzięki za kapitalne programy! Bartek Pilarski.
więcej
Po Zaćmieniu Słońca
2008-08-25
1 sierpnia w samo południe Słońce świeciło jasno i grzało tak mocno, że żyjący w błogiej nieświadomości nie mieli pojęcia o trwającym właśnie zaćmieniu naszej dziennej gwiazdy! Tym razem spotkanie Słońca i Księżyca nie było zbyt bliskie, jednak wyjątkowo sprzyjające warunki obserwacji sprawiły, iż wielu Słuchaczy Radia Planet i Komet spróbowało sił w uwiecznieniu częściowego zaćmienia w postaci fotografii. Oto galeria najciekawszych ujęć wędrówki Srebrnego Globu na tle słonecznej tarczy.
więcej
Srebrzyste obłoki...
2008-07-11
Na lipcowym firmamencie każdej pogodnej nocy warto poszukiwać "srebrzystych obłoków". Ich obecność nierozerwalnie wiąże się z czasem letniego przesilenia, jednak nie sposób przewidzieć kiedy i na jak długo się pojawią. Zazwyczaj ukazują się godzinę przed północą – zupełnie jak duchy… Obserwuje się je od XIX wieku, jednak dotąd uczeni niewiele wiedzą na ich temat. Warto sfotografować to zjawisko. To nic trudnego: wystarczy ustawić aparat na statywie lub twardym podłożu i otworzyć migawkę na kilka sekund.
więcej
Astrofotografia... Komórkowa
2008-06-18
Wiele osób myśli, że do fotografowania nieba potrzeba drogiego i specjalistycznego sprzętu za grube tysiące. To nieprawda... Są tacy, którym wystarczy... telefon komórkowy! Prawie każda komórka jest już wyposażona w aparat fotograficzny działający na zasadzie "pstryk i patrz". Możliwości takich aparacików są wprawdzie mocno ograniczone, ale dla chcącego - nic trudnego. Słuchacze coraz śmielej próbują swoich sił, a efekty można podziwiać w załączonej mini-galerii...
więcej
Księżyc i Merkury
2008-06-17
Upolować Merkurego? To nie lada wyzwanie... ale sztuki dej dokonać udało się naszym słuchaczom w Bydgoszczy, Bytomiu oraz we Wrocławiu. Zachęcamy do dalszych astro-foto-łowów.
więcej
Księżyc i Jowisz
2008-06-17
Oto fotografia zrobiona bardzo (jak na dzisiejsze czasy) prymitywnym aparatem cyfrowym jeden dzień po koniunkcji Księżyca z Jowiszem (25 maja 2008 nad ranem). Taki mam widok z okna ale… przy okazji sfotografowałam kościół św. Mikołaja i ratusz w Skwierzynie, gdzie mieszkam. Pozdrawiam serdecznie całą ekipę PLANETARIUM i życzę samych bezchmurnych nocy i udanych "łowów"! Małgorzata Szczepaniak (19 lat).
więcej
Stary Księżyc
2008-06-17
Szanowni Państwo! Przesyłam zdjęcie zrobione 1 czerwca 2008 przed wschodem Słońca, ok. godziny 3:00 rano w miejscowości Lniano. Przedstawia ono Księżyc dwa dni przed nowiem (iluminacja 11%). Czas naświetlania 15 sekund. Pozdrawiam serdecznie! Szymon Gackowski.
więcej
Zaplamione Słońce
2008-04-22
Nie tylko obiekty nocnego nieba, ale i Słońce jest wdzięcznym obiektem do astrofotografowania. Słoneczne plamy albo przejścia planet na tle tarczy naszej dziennej gwiazdy dostarczają niemało emocji. Załączam zdjęcia nieco "zaplamionego" Słońca oraz wspomnienie przejścia Wenus na jego tle, do którego doszło 8 czerwca 2004 roku. Obie fotografie wykonałem z użyciem teleskopu i specjalnych filtrów słonecznych. Pozdrawiam Radio Planet i Komet - Maciej Głowacki z Mogilna.
więcej
Syriusz i pas Oriona
2008-02-04
Mój kompaktowy aparat cyfrowy skierowany nieruchomo na niebo w czasie zaledwie kilkunastu sekund dość wyraźnie zarejestrował gwiazdy pasa Oriona wskazujące Syriusza – najjaśniejszą gwiazdę nieba. Na zdjęciu widać nawet mgławicę M42 w postaci "mgiełki" poniżej pasa Oriona. To wszystko udało mi się sfotografować mimo obecności miejskich świateł.
więcej
Kometa w gromadzie
2008-01-09
Marek Nikodem jest wspaniałym astrofotografem z zaprzyjaźnionego z nami obserwatorium w Niedźwiadach k/Szubina. Zawsze kiedy dzieje się coś fascynującego na niebie Marek ma sprzęt w pogotowiu, a efektami swojej pracy chętnie dzieli się ze Słuchaczami Radia Planet i Komet. Tak było przy okazji przejścia komety Holmesa obok gromady otwartej Alfa Persei…
więcej
Kometa Holmesa
2008-01-09
Jestem miłośnikiem fotografii. Dotąd niespecjalnie zwracałem uwagę na nocne niebo gwiaździste preferując przyrodę i krajobrazy. Jednak pojawienie się komety Holmesa skłoniło mnie do podjęcia pierwszych prób w astrofotografii. Na nieruchomym statywie umieściłem aparat i… załączam efekt. Krzysztof Białkowski z Torunia.
więcej
Księżyc przez teleskop
2007-07-30
Bardzo podoba mi się Wasz program. Podejrzewam że takich zdjęć macie dużo, ale ten obrazek postanowiłem do Was wysłać, ponieważ jako amator jestem z niego bardzo dumny : ) Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem małego teleskopu. Piotr Mysiak, student Politechniki Śląskiej.
więcej
Srebrzyste Obłoki 2007
2007-07-30
Było to ok. godz.22:30 w niedzielę, 17 czerwca 2007. Zdjęcia robiłem z mojego podwórka (mieszkam niedaleko Warszawy) zwykłym aparatem cyfrowym. Czy to są srebrzyste obłoki? Jarek Wasilewski.
więcej
ISS i Jowisz
2007-07-30
Witam! Może zainteresuje Państwa dokumentacja przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad Jowiszem 15.06.2007?
więcej
Srebrzyste Obłoki 2007
2007-06-25
Weekend 16/17 czerwca otworzył dla nas sezon „duchów na niebie” 2007. W zaprzyjaźnionych z nami Niedźwiadach Marek Nikodem wykonał serię przepięknych zdjęć obrazujących nie tylko fluorescencyjne kosmiczne obłoki, ale też najjaśniejsze i najbardziej charakterystyczne obiekty oraz konstelacje widoczne w kierunku północnym.
więcej
Księżyc i Saturn
2007-06-25
22 maja doszło do spektakularnego zakrycia Saturna przez Księżyc. Szczęśliwie na posterunku obserwacyjnym byli odpowiedni ludzie z odpowiednim sprzętem...
więcej
Serce nieba...
2007-05-29
Nasz Słuchacz przysłał nam niecodzienny obrazek z takim oto komentarzem...: Gdzieś między Irlandią a Polską widziałem serduszko na chmurce. Może odpoczywa zanim do nieba... Ma daleką drogę...
więcej
«««  1 | 2 | 3  »»»  
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry