Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Pozew wójta oddalony
2010-06-08
Sąd w Świeciu uchylił i oddalił pozew wójta gminy Drzycim przeciwko własnemu urzędowi gminy i radzie. Waldemar Moczyński domagał się przed sądem pracy zwrotu części wynagrodzenia zabranego mu przez radę gminy.
więcej
Sytuacja powodziowa
2010-06-08
Żartów nie ma. Wisła wprowadzi do naszego regionu wodę być może największą w powojennej historii. Na jej drodze zapora wiślana we Włocławku, która choć trochę spłaszczy falę. Nie można jednak zapominać, że we Włocławku działa zbiornik przepływowy, a nie retencyjny.
więcej
Toruń przygotowuje się do odebrania fali
2010-06-08
Toruń przygotowuje się na nadejście wielkiej fali. Kulminacja spodziewana jest w nocy z czwartku na piątek. Poziom Wisły osiągnąć może wtedy 835 cm. W mieście działa już zespół zarządzania kryzysowego. Straż Miejska, podobnie jak w maju, powiadamia mieszkańców zagrożonych terenów o konieczności ewakuacji.
więcej
Mieszkać i żyć wygodnie, przy tym ekologicznie
2010-06-08
Mieszkać i żyć wygodnie, nowocześnie, przy tym ekologicznie - w zieleni i pięknym otoczeniu, a jednocześnie ekonomicznie i tanio. Jak to pogodzić we współczesnej urbanistyce i architekturze? Nad tymi pytaniami zastanawiają się uczestnicy konferencji naukowej w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
więcej
Nie ma miejsc w przedszkolach
2010-06-08
"W toruńskich żłobkach i przedszkolach jest za mało miejsc" - mówią inicjatorzy akcji "Toruń - miasto przyjazne rodzinie". Ratusz ich zdaniem nie widzi problemu, dlatego postanowili zorganizować debatę, podczas której rodzice podzielą się swoimi problemami z urzędnikami i dyrektorami placówek. Odbędzie się ona 17 czerwca.
więcej
Tofifest coraz bliżej
2010-06-08
Bogusław Linda to kolejny ujawniony gość tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Toruniu. Na tę imprezę przyjeżdżają także goście z najwyższej światowej półki. W tym roku gościem specjalnym będzie Shirin Neshat znana na całym świecie artystka i zdobywczyni Srebrnego Lwa w Wenecji za film "Kobiety bez mężczyzn".
więcej
Bydgoszczanin w półfinale
2010-06-08
Bydgoski barman Bartosz Brzeski awansował do finału "Profesjonaliów 2010". To konkurs dla piwowarów i barmanów, w którym muszą wykazać się nie tylko swoimi praktycznymi umiejętnościami, ale również wielką wiedzą teoretyczną dotyczącą produkcji oraz serwowania chmielowego napoju.
więcej
Internetowy referat w Izbie Skarbowej w Bydgoszczy
2010-06-08
Kilkaset milionów złotych - to wartość internetowych transakcji sprawdzonych przez bydgoskich urzędników skarbowych. Specjalny, działający od ponad roku, referat do spraw handlu internetowego w Izbie Skarbowej w Bydgoszczy monitoruje sieciowe transakcje.
więcej
"Student Wielki" to brzmi dumnie
2010-06-08
Klub Przyjaciół Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy po raz pierwszy wręczy statuetkę "Studenta Wielkiego". Gala rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00 w sali koncertowej UKW w budynku Copernicanum.
więcej
Rozpoczyna się remont Inowrocławkiej w Bydgoszczy
2010-06-08
Ruch wahadłowy, zakaz wjazdu dla ciężarówek - te utrudnienia i ograniczenia zaczną obowiązywać na ulicy Inowrocławskiej w Bydgoszczy. Od godz. 22:00 rozpocznie się remont nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bielicką do zajezdni MZK.
więcej
3. miejsce dla reklamy Polskiego Radia PiK
2010-06-07
Spot Polskiego Radia PiK zajął trzecie miejsce w konkursie na najlepszą reklamę radiową. Konkurs zorganizowany został podczas XVII Seminarium Reklamy Radiowej w Kazimierzu Dolnym.
więcej
Wyrok dla Janusza U.
2010-06-07
3,5 roku więzienia, kary grzywny i zwrot kosztów procesu - takie wyroki otrzymali Janusz U. i Holender Robert H., oskarżeni o założenie w 2000 roku w podbydgoskim Osielsku, profesjonalnej plantacji konopi indyjskich. Umożliwiała ona produkcję 2 tys. porcji marihuany tygodniowo. Sprawa obrosła innymi jeszcze przestępstwami, zwłaszcza głośnym swego czasu, porwaniem i dręczeniem braci van O., dokonanym w ramach rozliczeń między wspólnikami narkotykowego biznesu.
więcej
Alarm powodziowy w regionie
2010-06-07
Wojewoda kujawsko-pomorski ogłosił stan alarmu powodziowego dla gmin leżących na terenach nadwiślańskich. Dla samorządów oznacza to m.in. wprowadzenie całodobowych dyżurów, konieczność zabezpieczenia pełnej dyspozycyjności magazynów powodziowych oraz jednostek i osób funkcyjnych. Region przygotowuje się na nadejście drugiej fali wezbraniowej na Wiśle. Już wiadomo, że nie będzie ona niższa od tej, która była w maju. Ratownicy monitorują wały przeciwpowodziowe, szczególnie tam, gdzie były przecieki.
więcej
Druga fala w Bydgoszczy pod koniec tygodnia
2010-06-07
Kulminacyjna fala na Wiśle dotrze do Bydgoszczy prawdopodobnie w piątek lub w sobotę. We wtorek rzeka osiągnie alarmowy stan 650 centymetrów w Fordonie. Wszystkie zabezpieczenia przeciwpowodziowe przygotowane podczas majowej powodzi zostaną ponownie wykorzystane, są zapasy worków i piasku dalej będą pracować strażacy.
więcej
Uroczysta sesja sejmiku
2010-06-07
Prymas senior kardynał Józef Glemp odebrał tytuł Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Duchowny był głównym bohaterem sesji sejmiku zorganizowanej z okazji Święta Województwa. Uhonorowano także Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
więcej
Święto Województwa dla dzieci
2010-06-07
Trwają obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W Bydgoszczy z tej okazji zorganizowano imprezy dla dzieci. Młodszych mieszkańców regionu zaproszono do amfiteatru w Parku im. W. Witosa.
więcej
Matematyczny kangur i kangurek
2010-06-07
O tej samej porze w wielu krajach świata tysiące młodych ludzi rozwiązuje matematyczne zadania. W bydgoskim Pałacu Młodzieży podsumowano wyniki konkursu "Kangur matematyczny" w byłym województwie bydgoskim.
więcej
Ciemniak powalczy o fotel prezydenta Bydgoszczy
2010-06-07
Posłanka niezależna Grażyna Ciemniak staje do rywalizacji o stanowisko prezydenta Bydgoszczy. Niegdyś związana z SLD parlamentarzystka oficjalnie ogłosiła swój zamiar wystartowania w najbliższych wyborach samorządowych.
więcej
W obronie bezpłatnego drugiego kierunku
2010-06-07
We Włocławku studenci zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o szkolnictwie wyższym. Ich projekt tym się różni od rządowego, że pozwala na darmowe drugie studia na państwowej uczelni. Rząd natomiast chce, by za dodatkowy kierunek, nawet na studiach dziennych, student płacił.
więcej
Wyrok ws. linczu
2010-06-07
Od 8 do 12 lat więzienia dla 5 oskarżonych. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał wyrok w sprawie linczu w Janowie. W czerwcu 2008 roku 5 młodych mieszkańców gminy Dąbrowa Chełmińska zabiło 46-letniego Andrzeja W. Napadli go nocą. Mieli ze sobą ostre narzędzia i tasaki. Jak twierdzili - zrobili to, bo Andrzej W. wcześniej im groził, molestował seksualnie jedną z mieszkanek wsi. Utrzymywali, że nie chcieli zabić, tylko pobić.
więcej
Papieska wystawa w Domu Jubileuszowym
2010-06-07
Fotografie Jana Pawła II autorstwa Arturo Mari, wzbogacone tekstami z nauczania Papieża - Polaka oglądać można w Domu Jubileuszowym, budowanym przez Fundację „Wiatrak” w Bydgoszczy.
więcej
Wzięli sprawy w swoje ręce
2010-06-07
Petycja z podpisami 3 tysięcy studentów, którzy chcą rozbudowy toruńskiej Od Nowy trafiła do rektora UMK. Projekt rozbudowy klubu jest gotowy od kilkunastu miesięcy, ale sprawa stanęła w miejscu, bo brakuje pieniędzy na jego realizację.
więcej
Awantura wśród spółdzielców
2010-06-07
Awantura przed wyborami do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu. Sprawa dotyczy celowego zrywania ulotek promujących same wybory i niektórych kandydatów. Lokatorzy, którzy założyli Międzyosiedlowe Porozumienie Wyborcze podejrzewają administrację spółdzielni o zrywanie ulotek, spółdzielnia zaprzecza tym opiniom.
więcej
Tragiczny poniedziałek na Fordońskiej w Bydgoszczy
2010-06-07
Bydgoscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych w skutkach wypadków. Na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Pilickiej śmierć na miejscu poniósł 39-letni kierowca toyoty yaris. Kilka godzin później pod kołami seata zginęła 54-letnia mieszkanka gm. Lisewo w powiecie chełmińskim.
więcej
2,5 tysiąca pijanych kierowców!
2010-06-07
Podczas czerwcowego długiego weekendu na polskich drogach w 527 wypadkach zginęły 43 osoby, a 671 zostało rannych. Od środy policja zatrzymała 2521 nietrzeźwych kierowców.
więcej
1  «««  348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry