Środa 2023.03.29 Imieniny: Cyryla, Wiktoryna Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Pod flagą » Spotkania Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Spotkania
Prezentacje Artystyczne w Ciechocinku...
2012-05-23Prezentacje Artystyczne "Sztuka Bez Barier", odbędą się w dniu 16 czerwca 2012 r. o godzinie 19.00 w ciechocińskim Teatrze Letnim. Będzie to impreza otwarta dla wszystkich, dla każdego, kto interesuje się sportem i sztuką przez duże i małe "s", dla każdego, kto chce poznać świat wyobraźni i wrażliwości drugiego człowieka. Uczestnicy Prezentacji to osoby z niepełnosprawnościami jak również osoby w pełni sprawne. Sprawia to, że impreza ma charakter integracyjny i świadczy o tym, że sztuka zbliża ludzi, pomaga znosić bariery i przyczynią się do kształtowania wizerunku osób z niepełnosprawnościami jako osób o różnych zainteresowaniach, talentach, pasjach i szerokich możliwościach twórczych.

W tegorocznej imprezie udział wezmą młodzi twórcy, piosenkarze i muzycy z rożnych zakątków Polski. W warsztatach muzycznych doskonalić swoje umiejętności będą podopieczni Studia Integracji z Łodzi oraz Fundacji "Przyjaciele". Warsztaty prowadzić będą znani muzycy: Krzysztof Toczko "Partyzant" (laureat nagrody Burmistrza Ciechocinka "Za promocję aktywności osób niepełnosprawnych" i Krzysztof Toczko oraz Krzysztof Cwynar (założyciel Studia Integracji).W koncercie organizowanym w ramach Prezentacji pn. "A jednak po nas coś zostanie" wystąpią:

STIDIO INTEGRACJI, prowadzone przez Krzysztofa Cwynara, które jest miejscem służącym artystycznie utalentowanym osobom z niepełnosprawnościami, wychodzącym z uzależnień, nie przystosowanym społecznie, bezdomnym ale i dla tych, którzy nie z własnej winy nie potrafiących odnaleźć się w życiu. Rzucone „koło ratunkowe” SZTUKI pomaga rozwijać ich twórcze pasje, odzyskiwać wiarę we własne siły i umiejętności, łatwiej znosić i pokonywać nieprzychylności losu. Wykonają piosenki z różnych swoich programów pod wspólną nazwą "„A jak AKCEPTACJA".

NAGAR BLUES BAND - to grupa muzyków ze Śląska, której muzyka oscyluje w gatunkach takich jak blues, soul i funk. Założeniem jest bezkompromisowe i konsekwentne podejście do kompozycji i aranżacji, której efektem są utwory na światowym poziomie. Zespól formalnie istnieje od 2000 roku. Inicjatorem i pomysłodawcą tego projektu jest niewidomy gitarzysta i kompozytor Andrzej Zieliński, od lat mocno związany ze śląską sceną bluesową.

pARTyzant & Miki Toczko - od początku swojej działalności posługuje się nietypową technika gitarową tappingu oburęcznego. Gitarzysta gościł na czterech płytach „Dżemu”. Od ponad dziesięciu lat zasila szeregi "Zdrowej Wody". Laureat V Nagrody Burmistrza Ciechocinka "Za promocję aktywności osób z niepełnosprawnościami". Mikołaj "Miki" Toczko – 15 letni syn Krzysztofa, towarzyszy ojcu grając na perkusji, nie ze względu na pokrewieństwo lecz umiejętności. W trakcie recitalu "Partyzant" opowie o programie „Rysiek przestrzegał mnie przed braniem”, który jest muzyczną przestroga przed sięgnięciem po raz pierwszy po wszelkie używki. W trakcie swojego występu Artysta zaprosi specjalnych gości, ale to niech jeszcze pozostanie niespodzianką.

ANTHIMOS APOSTOLIS TRIO - Zadebiutował w 1971 roku jako gitarzysta zespołu SBB, w którym grał do 1981 r. Już jako 17-latek, w ramach projektu Grupa Niemen, wystąpił w 1972 roku na festiwalu Jazz and Rock Now otwierającym Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Z SBB koncertował w kraju i za granicą. W latach 80. XX wieku współpracował jako gitarzysta z wieloma grupami muzycznymi (Dżem, Osjan, Krzak) oraz z trębaczem jazzowym Tomaszem Stańką. W roku 1989 wyjechał na stałe do Grecji, gdzie również zajmował się muzyką. Współpracował ze znanymi muzykami greckimi (Vangelis Katsoulis, Jorgos Dalaras, Papadopoulos Thimios). Brał udział nie tylko w nagraniach, lecz także w trasach koncertowych, podczas których zjeździł niemal cały świat. Do Polski przyjeżdżał sporadycznie, głównie na zaproszenie Tomasza Stańki. Gdy w latach 90 zespół SBB reaktywował się, Anthimos Apostolis również miał w tym swój udział. Współpracował z Johnem McLaughlinem oraz z Patem Methenym. W XXI wieku znów zaczął szerzej działać w Polsce, m.in. współpraca z Marcinem Pospieszalskim, a także z Tomaszem Stańką. Założył też własne zespoły – Theatro z muzykami greckimi, Anthimos Apostolis Trio (z perkusistą Krzysztofem Dziedzicem i Robertem Szewczugą, grającym na gitarze basowej).


PATRONAT MEDIALNY :


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry