Niedziela 2022.11.27 Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Pod flagą » Spotkania Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Spotkania
Spotkanie z Romualdem Koperskim...
2012-01-22Romuald Koperski - podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, pisarz, dziennikarz, reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk - pianista, rekordzista Guinnessa. Jest też autorem książek: ("Pojedynek z Syberią", "Przez Syberię na gapę", "1001Obrazów Syberii", "Syberia odyseja zimna"), wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

Romuald Koperski jest pomysłodawcą oraz organizatorem trzech edycji rajdu samochodowego "Transsyberia ", w tym trwającego 39 dni najdłuższego i najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie "Transsyberia - Gigant 2004" Atlantyk - Pacyfik - Atlantyk, liczącego 30.000 km.

KOLEJNE SUKSESY ROMUALDA KOPERSKIEGO:
- Dziesiątki eksploracyjnych wypraw: m.in. Jakucja, Chakasja, Ałtaj, Buriacja, Czukotka, Kołyma, Góry Wierchojańskie, Jabłonowe, Czerskiego, Czekanowskiego, Momskie, Sajany, Chaman-Daban, Suntar-Chajata, polarne rejony Syberii.

- Pierwsza w historii udana ekspedycja samochodową na trasie Zurych - Nowy Jork (1994). Trasa tej pionierskiej wyprawy wiodła przez bezkresne obszary Syberii oraz Ameryki Północnej,

- Dziesięciokrotny przejazd samochodowy przez Syberię na długości geograficznej - ponad 140.000 km!

- Samotny spływ gumowym pontonem najdłuższą syberyjską rzeką Leną od źródeł w górach bajkalskich do Morza Arktycznego (4.500km),

- W 2002 zorganizował zakończoną sukcesem zimową wyprawę do Jakucji w poszukiwaniu grobu Jana Czerskiego.

- Pionierska zimowa wyprawa samochodowa wzdłuż wybrzeża Oceanu Arktycznego. Badanie trasy dojazdu do Cieśniny Beringa.

- Kilkunastokrotny przejazd przez Mongolię na jej długości i szerokości geograficznej, wyprawy dookoła Mongolii.

Romuald Koperski był też pomysłodawcą oraz kierownikiwm najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej, z Przylądka Roca w Portugalii przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki.

Międzynarodowa polsko-rosyjska ekspedycja w 2008 roku, ekstremalnym przejazdem z przylądka Roca w Portugalii, na krańce Czukotki, jako pierwsza w historii motoryzacji spięła zachodnie krańce Eurazji ze wschodnimi. Dotychczas nikt nie dotarł dalej pojedynczym pojazdem.

Jako muzyk w styczniu 2010 r., wykonał najdłuższy koncert fortepianowy na świecie, trwający 103 godziny i 7 sekund. 10 marca 2010 r. Kapituła Księgi Rekordów Guinnessa, przyznała mu Certyfikat nowego rekordu świata!!!!!.

Romuals Koperski ma w planach niezwykła wyprawę: TRANS-PACYFIK SOLO 2013!
Jak sam napisał: ''Podjąłem się próby pokonania łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego pomiędzy rosyjskim portem Władywostok, a wybrzeżem Stanów Zjednoczonych (San Francisco?).

Ocean Spokojny jest niewyobrażalnie olbrzymi, zajmuje 1/3 powierzchni naszego globu i zdaje się być niepokonany. Tylko w ostatnich latach, pięciu wioślarzy podjęło aż jedenaście prób pokonania dystansu z Azji do Ameryki. Wszystkie zakończyły się fiaskiem, jedna tragicznie. Trasa przez Północny Pacyfik, to jedna z najdłuższych i najtrudniejszych tras w wioślarstwie oceanicznym, zwana "Mount Everestem" oceanów.

Rozpoczęcie rejsu zaplanowałem na lato 2013 roku. Odcinek oceanu spokojnego pomiędzy Władywostokiem, a wybrzeżem Stanów Zjednoczonych, po linii długości geograficznej (ortodroma) wynosi prawie 6000 NM. Projekt tej osobliwej wyprawy powstał w 2009 roku, dokumentacja budowy łodzi zakończona została w październiku 2010', w sierpniu 2011' rozpoczęto jej budowę.

UWAGA! SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROMUALDEM KOPERSKIM (pod patronatem Polskiego Radia Pik) ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 25.01 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRUSZYNIE. Początek o godz.17.00, a godzinne spotkanie z tym niezwykłym podróżnikem na antenie Polskiego Radia Pik w poniedziałek 30.01 o godz. 22.05

UWAGA!
SPOTKANIE AUTORSKIE
z ROMUALDEM KOPERSKIM
(pod patronatem Polskiego Radia PiK) ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ
25 stycznia 2012
w SZKOLE PODSTAWOWEJ
w KRUSZYNIE.
Początek o godz.17.00

Godzinne spotkanie
z tym niezwykłym podróżnikiem
na antenie
Polskiego Radia PiK
w poniedziałek 30 stycznia
o godz. 22.05

PATRONAT MEDIALNY :


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry