Sobota 2025.01.18 Imieniny: Małgorzaty, Piotra Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   O nas » Rada Programowa Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 





 
 

 


Rada Programowa
Rada Programowa Polskiego Radia PiK
2009-02-02
Kadencja 2012-1016

Jankowska Janina
Rodziewicz Katarzyna
Krzemiński Maciej
Stępień-Nowicka Teresa
Gościmińska Dominika
Ostrowski Zbigniew
Kaczmarek Grzegorz
Czyżniewski Marcin
Kornacki Marek
Ściesiński Bogdan
Wojtasik Karol
Niesłuchowski Krzysztof
Młodzikowski Sławomir
Korzestański Paweł
Borkowski Janusz



Kadencja 2008-2012

Grzegorz Kaczmarek - przewodniczący (od 23 marca 2011 r.)
Lat 57. Miejsce urodzenia - Rawicz, woj. wielkopolskie, żonaty, 2 dzieci ( F. 1982 i M. 1983). Zawsze bezpartyjny. Doktor socjologii, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych UKW w Bydgoszczy i Instytucie Socjologii WSG. Od 1980 r. współpracuje i działa w NSZZ „Solidarność” (obecnie Sekcja Nauki Szkolnictwa Wyższego). Od 1989 współtworzył samorząd lokalny w Bydgoszczy i regionie: m.in. radny 3 kadencji RM ; współorganizator kilku organizacji i stowarzyszeń społecznych i kulturalnych. W latach 1979 -89 pracował w Regionalnej Pracowni Naukowo - Badawczej Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego. W latach 1994-1999 konsultant badań audytoryjnych i doradca programowy Radia PiK. Wieloletni współpracownik lokalnych i regionalnych mediów zakresie zagadnień społecznych, kulturowych i samorządowych, m. in. latach 2003-5 współautor cyklu audycji publicystycznych Radia PiK „Polaków portret własny - socjologiczny”. Posiada doświadczenie i kwalifikacje w dziedzinie badań socjologicznych, w tym badań mediów oraz reklamy i promocji mediów.

Zbigniew Ostrowski - przewodniczący (do 23 marca 2011 r., rezygnacja złożona w związku z objęciem funkcji wicewojewody kujawsko-pomorskiego)
Rocznik 1955. Dziennikarz radiowy i menedżer mediów. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (1978). Dziennikarz radiowy, od 1978 roku związany z Polskim Radiem w Bydgoszczy. Od 1979 r. szef toruńskiej redakcji Polskiego Radia. Stały współpracownik i korespondent Programu III Polskiego Radia. Autor wielu reportaży emitowanych w programie "Zapraszamy do Trójki". Laureat ogólnopolskich konkursów na reportaż. W roku 1992 współzałożyciel i redaktor naczelny, pierwszej na Kujawach i Pomorzu komercyjnej stacji radiowej - Radia Toruń. W roku 1993 założyciel, pierwszy prezes i redaktor naczelny Radia GRA. Od 1997 ponownie w mediach publicznych. Najpierw w TVP Oddział w Bydgoszczy, a w latach 2000 - 2006 wiceprezes i prezes Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy. Od 2007 - zastępca dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy (obecnie urlopowany). Od 1 lutego 2011 roku pełni funkcję wicewojewody kujawsko-pomorskiego. Autor około 200 reportaży radiowych, cykli reportażowych i słuchowisk dokumentalnych, („Na tropach Smętka pół wieku później”), prezenter popularnych programów radiowych. Autor i współautor kilkudziesięciu programów telewizyjnych emitowanych na ogólnopolskiej i regionalnej antenie. Współpraca z prasą regionalną i ogólnopolską. Książki: „Diogenes z Tadzina”, „Nasi w Afryce”, „70 lat Polskiego Radia na Pomorzu i Kujawach” (współautor). Wykładowca dziennikarstwa radiowego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Członek Krajowego Klubu Reportażu. Ma żonę Barbarę i dzieci: Katarzynę (1980), Jakuba (1981), Mateusza (1997) i Helenę (2008).
   
Roman Bäcker  zastępca przewodniczącego (do 23 marca 2011 r.), rezygnacja w związku z powołaniem w skład Rady Nadzorczej Radia PiK S.A., z tego samego powodu wyjscie z Rady programowej we wrześniu 2011r.
Ukończył historię na UMK w Toruniu, stopień doktora nauk prawnych uzyskał w Instytucie Państwa i Prawa PAN. Habilitacja w zakresie nauk o polityce, specjalność: nauka o ideach odbyła się w roku 2001 (UAM Poznań). Tytuł profesora nauk humanistycznych uzyskał 23 lipca 2008 roku. Jest autorem 6 książek (m.in. Rosyjskie myślenie polityczne za czasów prezydenta Putina, Wyd. Adam Marszałek, 2007, Międzywojenny eurazjatyzm. Od intelektualnej kontrakulturacji do totalitaryzmu?, Wydawnictwo Ibidem, Łódź 2000; Totalitaryzm. Geneza. Istota. Upadek., Index Books, Toruń 1992;  Struktury poziome w Toruniu (1980 - 1981), Uniwersytet Warszawski Instytut Socjologii, Warszawa 1990. Ponadto jest redaktorem 14 książek i autorem ponad 100 artykułów naukowych, w tym wielu w języku angielskim i rosyjskim. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Politologii UMK, wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz redaktora naczelnego ogólnopolskiego czasopisma „Athenaeum. Political Science”.
   
Marcin Czyżniewski zastępca przewodniczącego (od kwietnia 2011 r.)

Magdalena Hossa
sekretarz  
Przedsiębiorca rolniczy. Od lat ponad 15 lat wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne koło Inowrocławia. Z grupą rolników utworzyła grupę producencką owoców i warzyw. Interesuje się ekonomiką rolnictwa. Działa społecznie, m.in. współpracuje z rolnikami zrzeszonymi w związkach zawodowych rolników indywidualnych. Jej prywatna pasją jest rodzina: mąż Maciej, córka Anita i syn Bartek.
   
Sławomir Bakalarz
Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek organizacja i kierowanie przedsiębiorstwem. Obecnie doktorat w katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem. Były pracownik Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. - pełnił funkcje kierownika Regionalnego Centrum Wspierania Innowacji i Transferu Technologii. Obecnie: dyrektor zarządu Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży, członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, członek Komitetu Monitorującego RPO-WKP 2007-2013, asesor w ramach środków finansowanych z PO KL oraz RPO WKP. Współautor wielu poradników, publikacji , audycji telewizyjnych, biznesplanów, studiów wykonalności, strategii, planów rozwoju oraz innych opracowań tworzonych dla jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

Janusz Borkowski  
Lat 62, z wykształcenia pedagog, ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu. Przez wiele lat współzarządzający agencją reklamową w Toruniu. Radny Rady Miejskiej Torunia III kadencji. Obecnie członek Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Toruniu. W Radzie Programowej Polskiego Radia PiK działa już trzecią kadencję. Interesuje się muzyką poważną, turystyką i filmem.

Bożena Januszewska  
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu na wydziale Edukacji Plastycznej i Malarstwa. Od dwudziestu lat mieszkanka Bydgoszczy. W 1995 r. podejmuje pracę w Wojewódzkim Ośrodku Kultury na stanowisku instruktora plastyki. Dwa lata później obejmuje funkcję kierownika pracowni sztuk plastycznych – zajmując się szeroko rozumianą animacją kultury w całym województwie kujawsko-pomorskim (zgodnie ze statutowymi zadaniami w Instytucji) , obsługą plastyczną w ramach realizowanych projektów w WOKiS-ie oraz edukacją. Pozaetatowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, aranżacją wystaw, projektowaniem ilustracji książkowych , reklamą wizualną. Członkini RP od września 2011 r, na miejsce Romana Bäckera.

Marcin Kościelny  
Lat 25, żonaty. Pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszcz, mgr inż. technologii procesów chemicznych. W latach 2004-2008 radny Osiedla Tatrzańskiego w Fordonie. Współzałożyciel Bydgoskiego Stowarzyszenia Obrony Życia i Godności Człowieka, a także Bydgoskiego Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Młodzieżowego Sparta-Gwiazda. Obecnie zasiada w dwóch Radach Społecznych placówek służby zdrowia: Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy oraz Regionalnego Zespołu Opieki Paliatywnej - Dom Sue Ryder w bydgoskim Fordonie. Dodatkowe zajęcie: sędzia piłkarski. Hobby: ochrona środowiska, polityka, administracja.

Józef Łyczak    

Sławomir Młodzikowski  

Krzysztof Niesłuchowski  

Katarzyna Rodziewicz  
Z wykształcenia jest pedagogiem. Zawodowe doświadczenie zdobywała w wieloletniej pracy dziennikarki radiowej w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw. W dorobku zawodowym znalazła się kilkuletnia współpraca z BIK. Wiele lat była rzecznikiem prasowym BKM. Nieobce są jej tajniki nauczyciela zawodu kierowcy - wykładowcy, instruktora. W latach 90. prowadziła własne przedsiębiorstwo turystyczno-transportowe. Pracowała także jako księgowa. Obecnie jest kustoszem zespołu dworsko-parkowego i restauratorką zabytkowego obiektu, w którym prowadzi małe muzeum poświęcone m.in. admirałowi Józefowi Unrugowi, a także warsztaty plastyczne. Autorka tomiku wierszy, esejów historycznych poświęconych Unrugom, opracowań historycznych dotyczących Pałuk, pastorałek, reportaży literackich i społecznych, audycji satyrycznych. Pasjonuje się historią, architekturą, plastyką, przyrodą i radiem.

Roman Sidorkiewicz  

Teresa Stępień-Nowicka  

Marcin Wroński
   
Lat 34, mieszka w Inowrocławiu, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, dwukrotnie był wiceprezesem Agencji Rynku Rolnego w Warszawie. W latach 2007-2010 był wiceprezesem IKS Goplania w Inowrocławiu. Autor wielu artykułów, ekspertyz i analiz dotyczących polityki rolnej. W 2003 roku otrzymał tytuł „Bohater Roku” w Inowrocławiu. Członek Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecnie zarządza prywatną firmą. Ma żonę Małgorzatę - doktor nauk rolniczych i córkę Wiktorię.

  e-mail:


Dokumenty Rady Programowej w kadencji 2008-20012




Rada programowa jest organem opiniodawczo-doradczym spółki. Działa w oparciu o ustawę z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji, statut spółki i regulamin rady programowej.

Rada programowa reprezentuje społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową spółki. Rada programowa podejmuje uchwały zawierające oceny poziomu i jakości programu bieżącego oraz programów ramowych.

Rada programowa opiniując działalność programową spółki ocenia sposób realizacji zadań publicznej radiofonii, określonych w art. 21 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji, mając na uwadze, że programy te powinny:
  • kierować się odpowiedzialnością za słowo i dbać o dobre imię publicznej radiofonii,
  • rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą,
  • sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii publicznej, - umożliwić obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej,
  • służyć rozwojowi kultury, nauki i oświaty, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego dorobku intelektualnego i artystycznego,
  • respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki,
  • służyć umacnianiu rodziny,
  • służyć zwalczaniu patologii społecznych,
  • uwzględniać potrzeby mniejszości narodowych i grup etnicznych.
Rada działa kolegialnie na posiedzeniach plenarnych. Rada nie ma kompetencji występowania za zewnątrz spółki, swoje uchwały przekazuje radzie nadzorczej za pośrednictwem zarządu.



Kadencja 2004-2008

Stanisław Smarzyński
Maria Murawska
Anatol Mielniczuk  
Janusz Borkowski
Mieczysław Czaplewski
Krzysztof Człapiński
Zbigniew Girzyński
Maciej Krzemiński
Tomasz Kuczur
Stanisław Łojewski
Krzysztof Niesłuchowski
Piotr Jarosław Ostrowski
Jan Konrad Polak
Andrzej Stendel
Łukasz Wróblewski
- przewodniczący
- wiceprzewodnicząca
- sekretarz

















Dokumenty Rady Programowej w kadencji 2004 - 2008
Uchwały nr 1,2,3,4 z dn.05.05.2004 r.
Uchwała nr 5 z dn.23.06.2004 r.
Uchwała nr 6 z dn.23.06.2004 r.
Uchwała nr 7 z dn.08.09.2004 r.
Uchwała nr 8 z dn.15.12.2004 r.
Uchwała nr 9 z dn.16.03.2005 r.
Uchwała nr 10 z dn.22.06.2005 r.
Uchwała nr 11 z dn.22.06.2005 r.
Uchwała nr 12 z dn.21.12.2005 r.
Uchwała nr 13 z dn.21.12.2005 r.
Uchwała nr 14 z dn.28.06.2006 r.
Uchwała nr 15 z dn.28.06.2006 r.
Uchwała nr 16 z dn.20.12.2006 r.
Uchwała nr 17 z dn.20.12.2006 r.
Uchwała nr 18 z dn.21.02.2007 r.
Uchwała nr 19 z dn.19.12.2007 r.
Uchwała nr 20 z dn.20.02.2008 r.
Uchwała nr 21 z dn.20.02.2008 r.

Stanowisko z dn.22.06.2005 r.
Stanowisko z dn.21.12.2005 r.
Stanowisko z dn.22.11.2006 r.
Stanowisko z dn.17.01.2007 r.
Stanowisko z dn.21.02.2007 r.
Stanowisko z dn.21.11.2007 r.
Stanowisko z dn.19.12.2007 r.
Stanowisko z dn.19.12.2007 r.
Stanowisko z dn.19.12.2007 r.
Stanowisko z dn.19.12.2007 r.



wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry