Niedziela 2021.08.01 Imieniny: Juliana, Piotra Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Inowrocławski Teatr Letni wkrótce zmieni wygląd
2013-02-21
Inowrocławski Teatr Letni wkrótce zmieni wygląd. Magistrat ogłosił przetarg na jego remont. Będzie on wykonywany w ramach unijnego projektu "Uzdrowisko Inowrocław". Zostaną zamontowane nowe ławki, nawierzchnię betonowo-asfaltową zamieni kostka betonowa, zostanie też zmodernizowane ogrodzenie. Pojawią się również nowe pojemniki na śmieci i ozdobne donice.
więcej
Będą windy dla niepełnosprawnych na włocławskim dworcu
2013-02-21
Niepełnosprawni będą mogli wreszcie dostać się na dworzec PKP we Włocławku. Przypomnijmy, do dworca wiedzie prawie dwustumetrowej długości przejście podziemne. Są tam tylko schody. Nie ma platform dla wózków lub wind.
więcej
Kino w Świeciu
2013-02-21
Mieszkańcy Świecia nad Wisłą zyskali jedno z najnowocześniejszych kin w kraju. Wszystko dzięki nowemu cyfrowemu sprzętowi, który zdecydowanie poprawi jakość dźwięku i obrazu. Pierwsze seanse już wieczorem.
więcej
Solidarna Polska o cenach za wywóz śmieci
2013-02-21
Przedstawicielom Solidarnej Polski w Bydgoszczy nie podobają się nowe ceny za śmieci, które zaproponowali miejscy radni. Mówią o drożyźnie i proponują swoje rozwiązania.
więcej
Przepławka na Wyspie Młyńskiej
2013-02-21
Ryby wprawdzie głosu nie mają, ale ich miłośnicy czuwają, by nie działa się im krzywda. I podnoszą alarm. A takie zagrożenie - zdaniem naszego Słuchacza - zaistniało przy budowie przystani jachtowej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy między górną Brdą, odnogą rzeki zwaną Młynówką a Brdą dolną.
więcej
Rozpoczęła się rozprawa apelacyjna przed toruńskim sądem
2013-02-21
O uniewinnienie prosili toruński sąd Wiktor K. - dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta i Andrzej J. - były zastępca prezydenta Torunia. Urzędnicy zostali oskarżeni przez prokuraturę o niedopełnienie swoich obowiązków.
więcej
Ważą się losy budowy sali koncertowej na toruńskich Jordankach
2013-02-21
Ważą się losy budowy sali koncertowej na toruńskich Jordankach. Inwestycji, która miała być wizytówką kulturalną województwa kujawsko – pomorskiego.Radni mają powołać dziś specjalną spółkę, która zajmie się realizacją inwestycji oraz zdecydować o dołożeniu do budowy ponad 80 milionów złotych. Przetargi pokazały, że inwestycja musi być zrealizowana za więcej niż szacowało miasto.
więcej
Przewodnicy po cyfrowym świecie
2013-02-21
99 wolontariuszy, zwanych latarnikami, uczy dojrzałe osoby w regionie kujawsko-pomorskim korzystać z osiągnięć świata cyfrowego. Program jest realizowany w ramach Polski Cyfrowej Równych Szans. Organizatorów kampanii gościł na konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy.
więcej
Awans bydgoskiej Delecty do półfinału PlusLigi
2013-02-21
Siatkarze Delecty Bydgoszcz awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. W pierwszej rundzie play-off bydgoski zespół wygrał po raz trzeci z Lotosem Trefl Gdańsk 3:0 i pierwszy wywalczył awans do strefy medalowej.
więcej
Wyciągi na Stefanowym Stoku w bydgoskim Myślęcinku
2013-02-20
Dobra wiadomość dla miłośników białego szaleństwa. O 16.00 uruchomione zostaną wyciągi na Stefanowym Stoku w bydgoskim Myślęcinku. Czynna będzie także wypożyczalnia sprzętu.
więcej
Pożar czy podpalenie
2013-02-20
Toruńska prokuratura bada, czy do śmierci mężczyzny, którego spalone ciało znaleziono w podtoruńskim Lubiczu, przyczyniły się osoby trzecie. Zwłoki 66-latka znajdowały się w pustostanie, w którym często przebywali bezdomni. Budynek spłonął w poniedziałek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru był niedopałek papierosa. Na razie sekcja zwłok mężczyzny nie wykazała, by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Ostatecznie jednak mają to potwierdzić jeszcze specjalistyczne badania.
więcej
,,Rothia" zbuduje we Włocławku fabrykę chemiczną
2013-02-20
Francuska firma ,,Rothia" zbuduje we Włocławku fabrykę chemiczną. Zakład stanie tuż przy Anwilu. Będzie produkować komponenty do wyrobu opon samochodowych. Wiadomość jest już pewna. Swoje plany potwierdzili we Włocławku przedstawiciele inwestora. Dyrektor polskiego oddziału firmy, Jacek Bobrowicz mówi, że nasz region miał wielu konkurentów w całej Europie.
więcej
Posiedzenie toruńskiej loży Business Centre Club.
2013-02-20
O budżecie na rok 2013 oraz związanych z nim szansach i zagrożeniach rozmawiali przedsiębiorcy z toruńskiej loży Business Centre Club.
więcej
Kto może zostać idolem?
2013-02-20
Nie Shakira i nie Ronaldo a kochająca mama, pracująca za darmo babcia, ksiądz, strażak, pan leśniczy czy pani ze stołówki, są idolami dzieci z toruńskiego powiatu. A na pewno tych które uczestniczyły w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "Mieszkam w ciekawym miejscu - poznaję ciekawych ludzi".
więcej
Czy doszło do plagiatu?
2013-02-20
Czy jeden z naukowców z wydziału prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dopuścił się plagiatu?
więcej
Nie warto przekraczać czasu płatnego parkowania
2013-02-20
Do 50 złotych może wynieść dodatkowa opłata za przekroczenie czasu płatnego parkowania w Bydgoszczy.
więcej
Mieszkania dla repatriantów powstaną w dworcowym budynku w Czerniewicach
2013-02-20
Władze gminy Choceń po wieloletnich negocjacjach przejęły na własność budynek dworca PKP w Czerniewicach. Obiekt ma nadal służyć podróżnym. Część budynku zostanie jednak zaadaptowana na mieszkania dla rodziny repatriantów. Polacy ze Wschodu będą mogli sprowadzić się już za 3 miesiące.
więcej
"Krasnale" w KMP w Bydgoszczy
2013-02-20
Dzieci z przedszkola "Krasnal" odwiedziły w Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Przyglądały się jak pracują dyżurni, oglądały centrum monitoringu. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie.
więcej
Grzegorz Dołkowski zastąpi Sebastiana Chmarę na stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy
2013-02-20
Spore zmiany nastąpią od 1 marca w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. Dotychczasowy zastępca prezydenta Bydgoszczy Sebastian Chmara będzie pracował w Instytucie Sportu w Warszawie, który będzie reformował polski sport. Jego następcą w ratuszu i zastępcą prezydenta Rafała Bruskiego zostanie Grzegorz Dołkowski, który przed laty był m.in. prezesem Jutrzenki.
więcej
Roszady w rządzie, będą większe zmiany
2013-02-20
Do Kancelarii Premiera z MSW przechodzi Jacek Cichocki, jego miejsce zajmie Bartłomiej Sienkiewicz. Nastąpią duże zmiany w rządzie w połowie roku. Minister finansów zostanie wicepremierem. Premier ogłosił bliższe i dalsze plany wobec swojego gabinetu.
więcej
Policjanci szukają sprawcy rozboju na starszej kobiecie
2013-02-20
Nieznany sprawca dokonał rozboju na 83-letniej toruniance. Przewrócił kobietę i zabrał jej torebkę. Poszkodowana trafiła do szpitala, a policjanci szukają świadków napaści.
więcej
Henryk Kulczyk nie żyje
2013-02-19
We wtorek rano w Poznaniu zmarł ojciec najbogatszego Polaka. To właśnie od niego Jan Kulczyk dostał swój pierwszy milion. Henryk Kulczyk miał 87 lat
więcej
Czy doszło do pobicia na komendzie
2013-02-19
Czy toruńscy policjanci pobili na komendzie Bogusława Brynkusa? Sprawdzi to prokuratura.
więcej
Konkurs młodych cukierników
2013-02-19
Słodko i romantycznie, walentynkowo było podczas rozstrzygania konkursu dla młodych cukierników, uczniów w zawodzie. Konkurs jest kontynuacją takiej rywalizacji rozgrywanej przed laty podczas Targów Spożywczych w Bydgoszczy.
więcej
Odpracowali swój dług
2013-02-19
Ponad stu mieszkańców Torunia odpracowało w całości lub częściowo swój dług względem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
więcej
1  «««  11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry