Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Nowa inicjatywa polityków PiS-u
2013-02-25
We Włocławku nowa inicjatywa polityków PiS-u. Działacze Prawa i Sprawiedliwości będą wsłuchiwać się w głos obywatela na specjalnie organizowanych, osiedlowych spotkaniach.
więcej
Zwiedzanie Domu Jubileuszowego w bydgoskim Fordonie
2013-02-25
Niecodzienną formę artystycznego happeningu miało sobotnie zwiedzanie Domu Jubileuszowego w bydgoskim Fordonie.
więcej
Proces braci oskarżonych o śmiertelne pobicie matki
2013-02-25
W Toruniu ruszył proces dwóch braci oskarżonych o śmiertelne pobicie matki. Do tragedii doszło w nocy 20 lutego 2012 roku, w rodzinnym domu w miejscowości Wichulec koło Brodnicy. Jak ustalili śledczy w czasie libacji alkoholowej między braćmi a matką doszło do kłótni, szarpaniny i pobicia. Kobieta zmarła na skutek obrażeń.
więcej
Nowy cykl spotkań prezydenta Torunia z mieszkańcami miasta
2013-02-25
Miejscy urzędnicy zrelacjonują torunianom najważniejsze zadania wykonane w ubiegłym roku. Powiedzą też o planach na ten rok. Po raz pierwszy w dziesięcioletniej tradycji spotkań prezydenta miasta z mieszkańcami poprzedzą je dyżury pracowników Urzędu Miasta - będzie można szczegółowo omówić sprawy dotyczące poszczególnych osiedli czy zgłosić się z konkretnym problemem.
więcej
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
2013-02-25
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpoczyna się w Kujawsko-Pomorskiem. Osoby, które ucierpiały np. z powodu przemocy mogą zgłosić się po poradę do różnych instytucji, przede wszystkim do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Dyżurują prawnicy, policjanci, psycholodzy,komornicy, członkowie stowarzyszeń i fundacji a nawet księża.
więcej
"Operacja Argo" Bena Afflecka z Oscarem za najlepszy film
2013-02-25
Obraz Bena Aflecka „Operacja Argo” został uznany najlepszym filmem ubiegłego roku.
więcej
Zamknięty przejazd kolejowy przy ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy
2013-02-24
Z powodu prac na trasie kolejowej od godziny 7.00 do 22.00 zamknięty był przejazd kolejowy przy ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy.
więcej
Filmy Johna Watersa
2013-02-24
Filmy Johna Watersa goszczą od piątku w naszym regionie. Spotkanie z twórczością legendy kina undergroundowego - w kinie Centrum w Toruniu. Pokaz filmów Watersa zakończy się dzisiaj. O 20.00 projekcja obrazu POLIESTER Z 81. roku.
więcej
Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami
2013-02-24
W kościołach na Kujawach i Pomorzu zbierane są dziś datki na rzecz misjonarzy. Druga Niedziela Wielkiego Postu to w naszym kraju dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami.
więcej
5-osobowa rodzina ranna w wyniku wypadku w Radominie pod Golubiem-Dobrzyniem.
2013-02-24
5-osobowa rodzina ranna w wyniku wypadku w Radominie pod Golubiem-Dobrzyniem. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej. Największych obrażeń doznał 5-letni chłopczyk. W stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
więcej
Uratowali niedoszłych samobójców
2013-02-23
Toruńskim policjantom udało się uratować mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Żona 57-letniego mieszkańca Torunia zadzwoniła na policję, mówiąc, że mąż chce sobie zrobić krzywdę. Na miejsce pojechał patrol. Okazało się, że mężczyzna zamnknął się w piwnicy, nie reagował na dobijanie się do drzwi. Funkcjonariusze je wyważyli.
więcej
Zatrzymali podejrzanego o kradzież ciągników
2013-02-23
Kryminalni z Sępólna Kraj. zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który dwukrotnie chciał skraść dwa różne ciągniki w miejscowości Świdwie. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy. Może mu teraz grozić do 7,5 roku więzienia.
więcej
Dzień Walki z Depresją
2013-02-23
Stosowanie leków w depresji - to temat przewodni tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Celem tegorocznym obchodów jest zwiększenie świadomości osób cierpiących na depresję i ich rodzin na temat odpowiedniego leczenia.
więcej
Urząd Marszałkowski uzależnia dofinansowanie budowy sali na toruńskich Jordankach od opinii UTP
2013-02-22
Od eksperckiej opinii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zależeć będzie czy Urząd Marszałkowi warunkowo popisze umowę na dofinansowanie budowy sali koncertowej na Jordankach. Wczoraj radni Torunia dali inwestycji zielone światło. Zgodzili się zwiększyć jej finansowanie o 81 milionów złotych, na wypadek utraty unijnego wsparcia. Toruń może stracić kilkudziesięciomilionowe dofinansowanie, ponieważ planowana inwestycja przekracza dopuszczalny przez Unię Europejską próg 50 mln euro.
więcej
Jak się żyje uchodźcom w Polsce?
2013-02-22
Jak się żyje uchodźcom w Polsce? Jak są traktowani i czy mogą liczyć na pomoc? Problem uchodźstwa i losy samych uchodźców są głównym tematem poruszanym podczas pierwszej edycji trwającego w Toruniu Festiwalu NieLegalni.
więcej
211 osób straci pracę w Sharpie
2013-02-22
Zakład Sharpa działający w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podtoruńskim Ostaszewie do końca marca chce przeprowadzić zwolnienia grupowe, w ramach których pracę straci 211 osób.
więcej
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
2013-02-22
Jutro przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Tym razem tematem przewodnim jest stosowanie leków przeciwdepresyjnych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak poważna jest to choroba i próbuje leczyć się na własną rękę. Tymczasem leki ogólnie dostępne, kupione w aptece bez recepty, nie są skuteczne.
więcej
Kontrola w szpitalu miejskim
2013-02-22
Najwcześniej za 2 tygodnie znane będą wyniki kontroli, jaką w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy. Inspektorzy wkroczyli do placówki, bo coraz częściej docierały do nich sygnały, że w szpitalu nie dzieje się najlepiej. Pojawiły się m.in. doniesienia o nękaniu i zastraszaniu personelu.
więcej
W Brodnicy otwarto Centrum Edukacji Ekologicznej
2013-02-22
W Brodnicy otwarto Centrum Edukacji Ekologicznej. W budynku muzeum w XVII-wiecznym spichrzu będzie można poznać gatunki roślin i zwierząt żyjących na Pojezierzu Brodnickim i zobaczyć, jak zmieniła się przyroda w wyniku działalności człowieka. Pomoże w tym multimedialny sprzęt.
więcej
Zwalniani z Zachemu i Formetu spotkali się z przedstawicielami PUP
2013-02-22
Część chce się szkolić m.in. na magazyniera, księgową czy księgowego, duża część przejdzie na wcześniejszą emeryturę. Połowa zwalnianych pracowników bydgoskich zakładów Zachem i Formet spotkała się z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy. Potwierdzono tam dotąd wręczenie ponad pół tysiąca wypowiedzeń w zakładach chemicznych i ponad 100 w fabryce form metalowych.
więcej
Uniważniony konkurs dla kościołów i związków wyznaniowych z diecezji toruńskiej
2013-02-22
Konkurs dla kościołów i związków wyznaniowych z diecezji toruńskiej został unieważniony - to efekt krytycznych głosów kierowanych pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
więcej
Poszukiwania 17-letniego Bartosza z Brodnicy
2013-02-22
Policja szuka Bartosza Studnickiego. Wczoraj około 14.00 nastolatek wyszedł z domu przy ulicy Kamionka w Brodnicy. Dotąd nie wrócił i nie kontaktował się z rodziną.
więcej
"Nasz bezpieczny świat" - wystawa w Muzeum Okręgowym w Toruniu
2013-02-22
Jakie są granice ograniczania praw i swobód? Czy chcąc zachować wolność, paradoksalnie popadamy w niewolę? To pytania, które zadaje Marek Czarnecki, toruński artysta fotografik, twórca autorskiego projektu "Nasz bezpieczny świat".
więcej
Czy płyta byłego dowódcy POW zniknie z Bydgoskiej Alei Autografów?
2013-02-22
Po prawomocnym uznaniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie gen.Zygmunta Duleby za kłamcę lustracyjnego pojawiły się wątpliwości, czy płyta z jego podpisem powinna nadal znajdować w Bydgoskiej Alei Autografów. W chodnik na ul.Długiej w Bydgoszczy wkomponowane są pamiątkowe tablice z odlanymi w nich autografami osób zasłużonych dla miasta. Swoje miejsce ma też były szef POW.
więcej
Radni Torunia zabezpieczyli środki na budowę sali na Jordankach
2013-02-21
Po burzliwej, kilkugodzinnej dyskusji toruńscy radni postanowili nie blokować budowy sali koncertowej na Jordankach. Toruń może stracić kilkudziesięciomilionowe unijne dofinansowanie, ponieważ inwestycja przekracza dopuszczalny przez Unię Europejską próg 50 mln euro.Radni zgodzi się dołożyć do inwestycji dodatkowo 81 mln złotych, na wypadek utraty unijnego wsparcia.
więcej
1  «««  10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry