Piątek 2021.06.18 Imieniny: Elżbiety, Marka Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Popierają Bronisława Komorowskiego
2010-06-16
Ponad 50 przedstawicieli świata nauki, kultury i sportu utworzyło w Toruniu Komitet Społeczny popierający Bronisława Komorowskiego, kandydata na fotel prezydenta Polski.
więcej
Na Pomorzu i Kujawach nie zabraknie rachmistrzów spisowych
2010-06-16
Rachmistrzów spisowych na Kujawach i Pomorzu nie zabraknie. Mija termin zgłaszania się kandydatów na rachmistrzów, którzy będą pracować podczas spisu rolnego. We wrześniu i październiku spisywane będą dane na temat gospodarstw na wsiach. Tym razem nie będzie do tego potrzebny papier - wszystkie dane znajdą się w przenośnych komputerach, tzw. handheldach i będą natychmiast po wizycie w czyimś domu wysyłane do centrali.
więcej
Były esbek z Grudziądza odpowie za prześladowanie opozycjonisty
2010-06-16
Były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa z Grudziądza został oskarżony przez IPN o prześladowanie działacza związkowego NSZZ "S". Mężczyzna nie przyznał się do winy.
więcej
Pikieta nauczycieli
2010-06-15
Odstąpienia od planów likwidacji lub niekorzystnych zmian w Karcie Nauczyciela, rzeczywistego dialogu z MEN-em w sprawach oświatowych, zagwarantowania równych praw pracowniczych wszystkim nauczycielom - domagają się od resortu edukacji związkowcy z Solidarności Oświatowej.
więcej
Plaża na rynku
2010-06-15
600 ton piasku pojawi się dziś na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Piasku musi być tak dużo, bo przez najbliższe dni to właśnie w tym miejscu rywalizować będą najlepsi siatkarze plażowi.
więcej
Zatrzymali na gorącym uczynku
2010-06-15
Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kryminalnymi z Mogilna zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn trudniących się handlem narkotykami. Kontrahenci przyłapani zostali w chwili, gdy miało dojść do transakcji. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 66 tys. zł.
więcej
Badania w Inowrocławiu
2010-06-15
Z darmowych badań rentgenowskich klatki piersiowej oraz badań spirometrycznych będą mogli skorzystać mieszkańcy Inowrocławia. Właśnie ruszyły zapisy.
więcej
Bydgoskie uczelnie pominięte
2010-06-15
Bydgoscy studenci mogą tylko pomarzyć o tysiączłotowych stypendiach w ramach kierunków zamawianych przez ministerstwo nauki. Wnioski bydgoskich uczelni zostały odrzucone w finale konkursu na kierunki zamawiane.
więcej
O reklamie w Bydgoszczy
2010-06-15
Bałagan, chaos, samowolka - te wyrażenia opisują przestrzeń reklamy wizualnej w niemal wszystkich polskich miastach. Specjaliści biją na alarm - reklamy są wszędzie i są zbyt natarczywe.
więcej
Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego o bezrobociu
2010-06-15
O problemach rynku pracy, rozpoznawaniu potrzeb, oczekiwań pracodawców i pracobiorców, poszukiwaniu nowych rozwiązań w zwalczaniu bezrobocia dyskutowano na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Bydgoszczy.
więcej
Turniej Poezji Śpiewanej we Włocławku
2010-06-15
Na cztery dni przyjechali do Włocławka finaliści Turnieju Poezji Śpiewanej. Od rana uczestniczyli w warsztatach muzycznych. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na czwartek. Już dziś wystąpi pierwsza gwiazda finału, Marta Górnicka, jutro Renata Przemyk. Piątkowy koncert laureatów zakończy koncert VOO VOO i UkraInni.
więcej
"Chopin w Toruniu"
2010-06-15
Koncerty, maraton fortepianowy oraz warsztaty plastyczne - tak w dużym skrócie będzie wyglądał festiwal "Chopin w Toruniu". Impreza rozpocznie się już w piątek i potrwa do niedzieli.
więcej
Prezydent Włocławka wygrał spór z Radą Miasta
2010-06-15
Prezydent Włocławka wygrał spór z Radą Miasta o absolutorium. Właśnie poprzez absolutorium rada miasta stwierdza, że prezydent dobrze wywiązał się z wykonania budżetu za poprzedni rok.
więcej
Nagroda dla Polskiego Radia PiK
2010-06-14
Polskie Radio PiK otrzymało Honorową Nagrodę Zespołową dla Producenta Słuchowisk X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - SOPOT 2010". Nagrodę przyznano za słuchowisko "Mimesis" Pawła Huellego w adaptacji Pawła Sztarbowskiego, w reż. Pawła Łysaka, w realizacji dźwiękowej Marka Rzepy i Sławomira Nowaka.
więcej
"Akademia pomocy i integracji społecznej"
2010-06-14
Jak skutecznie przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu? Kto jest na nie najbardziej narażony? Na te pytania odpowiedzieli w Toruniu uczestnicy konferencji inaugurującej projekt "Akademia pomocy i integracji społecznej", który realizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.
więcej
20 lat Żandarmerii Wojskowej
2010-06-14
Porządek w wojsku musi być i dyscyplina. A od pilnowania tego są m.in. żandarmi. Polska żandarmeria wojskowa, przez wiele lat, w minionym ustroju, znana jako WSW, odtworzona została w tradycyjnym kształcie 20 lat temu. Dlatego uroczyście, bo jubileuszowo było dziś na placu apelowym Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy.
więcej
Internet dla ubogich
2010-06-14
Włocławski urząd miasta walczy z wykluczeniem cyfrowym. To nowe zagrożenie społeczne, polegające na niemożności korzystania z Internetu. Miasto realizuje unijny program "Internet oknem na świat". Najbiedniejsi mieszkańcy Śródmieścia otrzymają za darmo komputery, podłączone do globalnej sieci.
więcej
Wykopaliska udostępnione zwiedzającym
2010-06-14
Prehistoryczne ślady z epoki żelaza odkryto w samym centrum Bydgoszczy. Ta niespodzianka spotkała archeologów, którzy przekopują bydgoski Stary Rynek, by zbadać ratusz z początków XVI wieku. Znaleziono sporo średniowiecznych naczyń i narzędzi, m.in. nożyki. Wykopaliska na bydgoskim Starym Rynku będą do piątku udostępnione zwiedzający od 16.00 do 17.00.
więcej
Coraz bliżej przedsiębiorcy
2010-06-14
6 urzędów skarbowych z 23 działających w regionie Pomorza i Kujaw zdobyło tytuł "Urzędu Przyjaznego Przedsiębiorcy". Przyznają go organizacje skupiające pracodawców. Wśród wyróżnionych znalazły się urzędy z Tucholi, Sępólna Krajeńskiego, Świecia, Grudziądza, Wąbrzeźna i Chełmna.
więcej
Nowy projekt po wakacjach
2010-06-14
Koniec roku szkolnego coraz bliżej, tymczasem niektórzy już myślą o tym, co będzie po wakacjach. Nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Braille’a w Bydgoszczy opracowali program autorski, który ma pomóc w nauce niewidomym i niedowidzącym uczniom.
więcej
IMiGW: stany alarmowe na Wiśle nadal przekroczone
2010-06-14
W ciągu najbliższej doby na Wiśle w woj. kujawsko-pomorskim na odcinku Toruń-Tczew utrzymywać się będą przekroczenia stanów alarmowych - informuje IMiGW.
więcej
4 lipca WOŚP organizuje zbiórkę na sprzęt przeciwpowodziowy
2010-06-13
4 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizuje jednodniową zbiórkę publiczną pod hasłem "STOP POWODZIOM - Muzyka Z Pompą", której celem będzie zakup sprzętu, pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi.
więcej
Strażacy zatrzymali dryfującą na Wiśle barkę
2010-06-13
Pustą barkę, dryfującą środkiem Wisły, zatrzymali w niedzielę strażacy koło Chełmna. Barka zerwała się prawdopodobnie z cumy koło Włocławka i przepłynęła sama około stu kilometrów.
więcej
Toruń - druga fala spodziewana w nocy
2010-06-11
Toruń jest dobrze przygotowany na przyjęcie fali kulminacyjnej, która dotrze do miasta w nocy. Wały z worków z piaskiem przy ulicach zalanych w czasie poprzedniej powodzi są już ułożone przez strażaków. Również mieszkańcy terenów zalewowych po majowych doświadczeniach chętniej ewakuują się ze swych domów.
więcej
Przechowo-przygotowania przed drugą falą
2010-06-11
Mieszkańcy Przechowa - dzielnicy Świecia przygotowani na nadejście II fali powodziowej. Ma być niższa niż ta, która przepływała przez miasto w maju. Mimo to, mieszkańcy zgromadzili na podwórkach tony piachu i setki worków.
więcej
1  «««  348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356  »»»  356
Archiwum aktualności
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry