Piątek 2021.06.18 Imieniny: Elżbiety, Marka Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Kary więzienia dla uczestników zamieszek na stadionie
2013-02-21
Kary więzienia od 12 do 20 miesięcy wymierzył w czwartek bydgoski sąd uczestnikom zamieszek na stadionie Zawiszy w 2010 roku. Do starć grup kibiców z Bydgoszczy i Łodzi doszło przy okazji meczu eliminacyjnego Pucharu Polski.

Kary bezwzględnego więzienia wymierzono pięciu mężczyznom i kobiecie. Jak podkreślił w uzasadnieniu wyroku sędzia Andrzej Bauza, warunkowe zawieszenie wykonania kary sprawiłoby, że nie miałaby ona żadnego wpływu na uczestników awantur.

Sędzia przypomniał, że osoby atakujące policję i demolujące stadion zdawały sobie sprawę, że ich zachowanie jest obserwowane i filmowane. Z tego powodu - w jego ocenie - nie zasłużyły one na okres próby.

"Należy sobie zadać pytanie, jaki efekt zapobiegawczo-wychowawczy osiągnie wobec takich osób kara z warunkowym jej zawieszeniem? W ocenie sądu - żaden" - podkreślił sędzia.

Wobec skazanych na więzienie zastosowano także czteroletni zakaz stadionowy, obowiązujący na meczach Zawiszy i Widzewa oraz polskiej reprezentacji podczas jej występów zarówno w kraju, jak i za granicą. Siódmy oskarżony, który odpowiadał w tej sprawie został uniewinniony z powodu braku dostatecznych dowodów winy.

Do awantur z udziałem pseudokibiców doszło latem 2010 roku, przy okazji meczu eliminacyjnego Pucharu Polski w piłce nożnej drużyn bydgoskiego Zawiszy i Widzewa Łódź. Starcia i awantury zaczęły się już przed spotkaniem, gdy grupy agresywnych kibiców z Łodzi zatrzymały pociąg, którym jechały do Bydgoszczy w pobliżu stadionu Zawiszy.

Z okolic stadionu zamieszki przeniosły się na trybuny. Zdemolowano część siedzeń i urządzeń na widowni, powodując straty wycenione na około 100 tys. zł. Ośmiu policjantów przywracających porządek odniosło obrażenia.

Skazani w czwartek to nie pierwsza grupa uczestników awantur w 2010 roku, która stanęła przed sądem. Wcześniej kary więzienia od 6 miesięcy do dwóch lat w zawieszeniu, grzywny i zakazy stadionowe orzeczono wobec jedenastu osób.

Wyroki, które zapadły w czwartek są nieprawomocne. (PAP)
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry