Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Ruszyła Świąteczna Zbiórka Żywności
2012-12-07
Od piątku do niedzieli w 3,3 tys. sklepów spożywczych w ponad 540 miejscowościach potrwa Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności. Zebrane produkty trafią do najuboższych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych i chorych.

W sklepach, przy specjalnie oznakowanych koszach, będą czekać wolontariusze Banków Żywności. Przekazane im produkty trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posortowane, a następnie oddane organizacjom, które codziennie zajmują się pomocą żywnościową. Produkty rekomendowane to: olej, konserwy mięsne i warzywne, przetwory, cukier oraz słodycze.

Lista wszystkich sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce, dostępna jest na stronie bankizywnosci.pl. W ubiegłym roku w ramach zbiórki udało się pozyskać 760 ton żywności.

Do 23 grudnia można zrobić zakupy także w internetowym sklepie charytatywnym. Wejście do niego znajduje się na stronie bankizywnosci.pl.

Pomóc można także wysyłając do 31 grudnia charytatywny sms pod nr 73 365 o treści "POMAGAM". Opłata to 3 zł + VAT. Środki pozyskane w ramach akcji sms-owej zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie magazynów Banków Żywności.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się aż 50 tys. wolontariuszy (w ub.roku było ich 42 tys.), którzy nieodpłatnie będą pomagać w sklepach oraz w magazynach Banków Żywności przy sortowaniu produktów.

Już po raz czwarty w akcji biorą udział dystrybutorzy, producenci i przedsiębiorcy prowadzący działalność na rynkach hurtowych. W tym roku w akcji wezmą udział m.in. Rynek Hurtowy Bronisze, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, Wielkopolska Gildia w Poznaniu, Rolno-Spożywczy Rynek w Radomiu i Sandomierski Ogrodniczy Rynek Hurtowy.

W Europie 80 mln osób żyje poniżej granicy ubóstwa, a 30 milionów z nich cierpi z powodu niedożywienia. Z myślą o nich zbiórkę żywności w okresie przedświątecznym organizuje 17 europejskich Banków Żywności. Akcja odbywa się we Francji, Włoszech, Luxemburgu, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Holandii, Estonii, Chorwacji, Belgii, na Litwie, w Serbii, na Węgrzech, w Czarnogórze, Macedonii, Ukrainie i w Polsce. W zeszłym roku w świątecznych zbiórkach żywności w całej Europie zebrano łącznie 39 tys. ton żywności. (PAP)wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry