Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Festiwal im. Edwarda Stachury od 7 grudnia w Toruniu
2012-12-05
Koncert galowy uczestników warsztatów poetyckich i spektakl "Biała lokomotywa" zaplanowano w Toruniu w ramach Festiwalu Edwarda Stachury. Impreza rozpoczęła się tydzień temu w Bieszczadach, a 7 grudnia przeniesie się do Torunia.

"Zapraszamy na Koncert Galowy +Fabula Rasa+, w którym wystąpią najlepsi uczestnicy warsztatów +Poezji czynnej+ im. Edwarda Stachury w Bieszczadach. Głównym punktem programu będzie spektakl muzyczny +Biała lokomotywa+, w którym wystąpią artyści tej rangi co Mirosław Czyżykiewicz, Radosław Elis, Andrzej Perkman, Jerzy Satanowski i Jan Janga Tomaszewski" - poinformowała Magdalena Jasińska, sekretarz literacki Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Koncertowi Galowemu towarzyszyć będzie Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda", w którym weźmie udział młodzież szkolna województwa kujawsko-pomorskiego. Zaplanowano także promocję książki Jerzego Satanowskiego i Edwarda Stachury "Biała lokomotywa".

Pierwsza część festiwalu rozpoczęła się tydzień temu w Smolniku w Bieszczadach, a od 7 grudnia impreza przeniesie się do Torunia. Jak podkreślają organizatorzy, oba te miejsca są związane ze Stachurą: Bieszczady to jego "duchowa ojczyzna", region lubiany przez polskich bardów, a województwo kujawsko-pomorskie wraz z Toruniem, Aleksandrowem Kujawskim to miejsca wychowania Stachury.

W Smolniku zorganizowano warsztaty muzyczne pod nazwą "Warsztat Poezji Czynnej". Podczas zajęć uczestnicy pod okiem uznanych artystów interpretowali piosenki Stachury pod względem aktorskim, muzycznym, a także tworzyli ich aranżacje.

Finałem warsztatów i bieszczadzkiej części festiwalu było "Nocne czuwanie poetyckie" z udziałem uczestników warsztatów i artystów: Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Romana Kołakowskiego, Krystyny Kozaneckiej oraz Justyny Szafran. (PAP)
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry