Czwartek 2021.08.05 Imieniny: Mariana, Oswalda Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
8 ton nielegalnie składowanych odpadów medycznych
2012-11-30
foto policja
Zarzuty składowania niebezpiecznych odpadów przedstawiła policja właścicielowi firmy transportowej z Wąbrzeźna i właścicielowi posesji z pobliskich Szczuplinek. Łącznie znaleziono u nich osiem ton materiałów pochodzących z placówek medycznych.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie st. post. Michał Głębocki w piątek poinformował PAP, że oprócz znalezionych w czwartek we wsi Szczuplinki 7 ton odpadów, w nocy z czwartku na piątek wykryto jeszcze tonę opadów w garażu właściciela firmy transportowej w Wąbrzeźnie. Wśród znalezionych odpadów były m.in. opatrunki, strzykawki i igły.

O składowaniu odpadów policję zawiadomił wójt gminy Książki, na terenie której leżą Szczuplinki.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 47-letni właściciel firmy transportowej miał zawarte umowy z placówkami medycznymi z powiatów brodnickiego, grudziądzkiego i wąbrzeskiego na wywóz odpadów i przekazanie ich do utylizacji. Jednak zamiast do specjalistycznej firmy odpady były przewożone na plac, należący do 47-letniego mieszkańca Szczuplinek.

Na miejsce składowania odpadów wezwano inspektora sanitarnego, który stwierdził, że są to materiały niebezpieczne. Policja zawiadomiła też specjalistyczną firmę, która ma zająć się utylizacją odpadów.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty składowani odpadów, mogących zagrażać zdrowiu i życiu ludzi lub środowisku. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Właściciel firmy transportowej został zatrzymany, a mężczyzna, do którego należał plac, zwolniono ze względu na stan zdrowia. (PAP)
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry