Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Filmy o funduszach unijnych na Plus Camerimage
2012-11-26
Czternaście filmów promujących i pokazujących pożytki z funduszy unijnych zmierzy się w specjalnym konkursie organizowanym w Bydgoszczy. Konkurs "Fundusze europejskie w kadrze" towarzyszy 20. Festiwalowi Plus Camerimage.

"Chodzi o to, by ten rodzaj produkcji audiowizualnej konsekwentnie się profesjonalizował i coraz celniej trafiał do wskazanych grup społecznych. To pozwoli Polakom na coraz skuteczniejsze wykorzystywanie możliwości stwarzanych przez unijne pieniądze i mechanizmy dla osobistego i społecznego rozwoju" - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który organizuje konkurs.

Do rywalizacji ze swoimi produkcjami promocyjnymi mogły przystąpić instytucje zaangażowane w zarządzanie funduszami pomocowymi Unii Europejskiej na lata 2007-2013. W tym roku zgłoszono czternaście krótkich filmów.

W jury zasiadają eksperci specjalizujący się w komunikacji marketingowej oraz znani graficy. W tym gronie jest m.in. Natalia Hatalska, ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej i twórczyni bloga "hatalska.com" o reklamie, który uznano za jeden z dziesięciu najbardziej wpływowych blogów w Polsce, a także wybitny grafik i autor plakatów Andrzej Pągowski.

Oprócz nagród dla zwycięzców, dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano branżowe szkolenia. Studio animacji 3D "No Label" pokaże im najnowsze sposoby wykorzystania multimediów przy promowaniu lokalnych atrakcji.

"Natalia Hatalska w prezentacji +Inteligentne miasto w praktyce+ z kolei poruszy cztery główne zagadnienia - przestrzeń, transport, transakcje, społeczności - z którymi związana jest koncepcja inteligentnego miasta. Wykład będzie też próbą odpowiedzi na pytania, jakie są najważniejsze kierunki w rozwoju miast, a także które trendy i zjawiska będą kształtować przyszłość metropolii" - poinformował Dariusz Kuzma, rzecznik prasowy festiwalu Plus Camerimage.

Konkurs "Fundusze europejskie w kadrze" jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 20. Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage potrwa w Bydgoszczy do 1 grudnia. (PAP)
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry