Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
W piątek i sobotę Ogólnopolska Zbiórka Żywności
2012-09-27
W piątek i sobotę w ponad 2,5 tys. sklepów w całym kraju odbywać się będzie Ogólnopolska Zbiórka Żywności. Najbardziej potrzebne są produkty z długą datą ważności np. makaron, olej, cukier, płatki śniadaniowe, konserwy, odżywki dla dzieci, soki i dżemy.

Aby włączyć się do zbiórki wystarczy, robiąc zakupy, kupić nieco więcej żywności i przekazać ją wolontariuszom Banków Żywności, którzy czekać będą w sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach. W akcji weźmie udział 40 tys. wolontariuszy.

W ubiegłym roku podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności, organizowanej w ramach akcji "Podziel się posiłkiem", zebrano 549 ton produktów. Od 2004 r. udało się zebrać w sumie ponad 2,7 tys. ton żywności.     

Lista sklepów organizujących zbiórkę dostępna jest na stronie www.podzielsieposilkiem.pl oraz na stronie www.bankizywnosci.pl. Banki Żywności po segregowaniu i zważeniu produktów przekażą je bezpośrednio do organizacji oraz instytucji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Od 28 września do 8 października odbywać się będzie również internetowa odsłona zbiórki żywności pod adresem www.e-piotripawel.pl/zakupycharytatywne/.

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją, której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie niedożywienia w Polsce. Federacja zrzesza 29 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Banki Żywności systematycznie udzielają pomocy ponad 3,5 tys. organizacji i instytucji społecznych, za pośrednictwem których żywność trafia do 1,5 mln potrzebujących. W 2011 r. Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tys. ton artykułów spożywczych pochodzących od producentów, dystrybutorów, z unijnego programu PEAD, a także ze zbiórek żywności i strony www.wyklikajzywność.pl. Były to głównie podstawowe produkty spożywcze, jak mleko, sery, mąka, makarony, a także napoje, przetwory mleczne. Pomoc trafiła do jadłodajni, ośrodków wsparcia, najuboższych rodzin i dzieci w całym kraju.

Program "Podziel się posiłkiem", którego Banki Żywności są partnerem, ma na celu walkę z niedożywieniem wśród dzieci. W tym roku odbywa się jego 10. edycja.(PAP)

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry