Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Województwo kujawsko-pomorskie chce kupić tabor dla kolei BiT City
2012-09-20
Ogłoszenie przetargu na zakup taboru kolejowego dla regionalnych połączeń BiT City między Bydgoszczą i Toruniem zapowiedziały władze województwa kujawsko-pomorskiego. Na pięć składów pasażerskich samorząd chce wydać ponad sto milionów złotych.

"Dzięki temu zostanie uruchomiona większa liczba pociągów pomiędzy obu stolicami województwa. Spodziewamy się, że pierwsze nowe składy wyjadą na trasę jesienią 2013, a uruchomienie wszystkich oznacza połączenia co 30 minut w szczycie i co godzinę poza szczytem" - poinformowała rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Beata Krzemińska.

Władze samorządowe województwa chcą kupić w sumie pięć nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń kolejowych na trasie Toruń Wschodni-Bydgoszcz Główna. Pociągi będą dostosowane do potrzeb osób z problemami w poruszaniu się oraz zostaną wyposażone w system monitoringu i dostęp do internetu bezprzewodowego.

"Przetarg na zakup taboru planowany jest na koniec 2012 roku. Dostawa pierwszych dwóch sztuk nowego taboru zostanie założona do września 2013, a do listopada 2014 na trasę wyjadą wszystkie zamówione składy" - dodała Krzemińska.

Koszt zakupu pociągów szacowany jest na nieco ponad sto milionów złotych. Blisko 60 proc. tej kwoty ma pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W połowie 2015 roku zakończy się realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe remont trasy z Bydgoszczy do Torunia, co znacznie skróci czas przejazdu między obu miastami. Umożliwi to pełne wykorzystanie możliwości technicznych nowego taboru i znacznie poprawi jakość transportu publicznego na obszarze aglomeracji.

Zakup taboru ma być elementem realizowanego przez kujawsko-pomorski samorząd przedsięwzięcia BiT City, czyli rozbudowy aglomeracyjnych połączeń kolejowych między Bydgoszczą i Toruniem. Program ten obejmuje nie tylko modernizację torów kolejowych i stacji w obu miastach, ale także modernizację układów komunikacyjnych w Bydgoszczy i Toruniu. (PAP)


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry