Niedziela 2021.08.01 Imieniny: Juliana, Piotra Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Gary Guthman wystąpi w Filharmonii Pomorskiej
2012-08-23
Gary Guthman, jako autor muzyki, trębacz i dyrygent, wystąpi w piątek w Bydgoszczy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Będą mu towarzyszyć: Małgorzata Zelewska (harfa), Paweł Pańta (gitara basowa) i Krzysztof Szmańda (perkusja).

Koncert rozpocznie "Libertango" Astora Piazzolli w aranżacji Guthmana. Pozostałe utwory, które znalazły się w programie wieczoru, to kompozycje Guthmana: "Craters Edge", "Red Sky Nights", "It's Time", "Crescent Moon", "Loves Rose" i "Woland's Ball", a także suita na harfę i orkiestrę "Masters and Margarita" według "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa.

Suitę wieńczącą koncert z bydgoską orkiestrą zagra harfistka Małgorzata Zalewska, dla której utwór specjalnie został skomponowany.

Amerykański artysta Gary Guthman znany jest przede wszystkim jako znakomity trębacz. Jako solista występował z orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie (Vancouver Symphony, Edmonton Symphony, Calgary Philharmonic, Winnipeg Symphony i Toronto Symphony) i Stanach Zjednoczonych (The Memphis Symphony, Austin Symphony, The Oregon Symphony, The Orlando Philharmonic).

Na scenach grał z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Jonny Matis i z grupą Bee Gees. Guthman zajmował się też działalnością pedagogiczną, prowadząc klasy trąbki i kursy na uniwersytetach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Guthman od 2008 r. mieszka w Warszawie, a od zeszłego roku ma polskie obywatelstwo. (PAP)


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry