Niedziela 2021.08.01 Imieniny: Juliana, Piotra Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
W piątek w Polsce i Europie policyjna akcja "Prędkość"
2012-08-23
W piątek na drogach międzynarodowych w całej Polsce i w większości krajów europejskich kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Akcja ma związek z kończącymi się wakacjami i wzmożonym ruchem na tych trasach.

"Akcja organizowana jest we wszystkich krajach Europy zrzeszonych w TISPOL-u. Odbywać się będzie pod kryptonimem +Prędkość+ przez cały piątek. Dodatkowo - ponieważ w ostatnim czasie w Polsce dochodziło do tragicznych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców - będziemy sprawdzać trzeźwość kierujących. W wielu punktach m.in. w Warszawie organizowane będą +rogatki trzeźwości+" - powiedział PAP Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Jak zaznaczył, kontrole prędkości przeprowadzane będą przez cały piątek na międzynarodowych trasach. "Brawura, prędkość to najczęstsze przyczyny tragedii na drogach. Nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych kierowców, którzy będą przekraczać prędkość - tym bardziej, że wielu z nich będzie wracać z wakacji z rodzinami" - zaznaczył Konkolewski.

Konkolewski zaapelował do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. "Jeśli dzisiaj wieczorem zdecydujemy się na wypoczynek np. z piwem przy grillu, skorzystajmy jutro z komunikacji miejskiej" - podkreślił.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat. Z policyjnych danych wynika, że większość kierowców zatrzymywanych pod wpływem alkoholu ma powyżej 0,5 promila.

W 1997 roku dzięki poparciu Komisji Europejskiej powstał projekt współpracy policji ruchu drogowego i zaczęła funkcjonować Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego - TISPOL (Traffic Information System Police). W jej ramach kilka razy w roku organizowane są wspólne, międzynarodowe akcje.(PAP)


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry