Czwartek 2021.08.05 Imieniny: Mariana, Oswalda Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej od czwartku w Toruniu
2012-08-01
Przeboje światowego i polskiego kina zagoszczą na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, który odbędzie się od czwartku do soboty w Toruniu. Wystąpią gwiazdy, ale też młodzi aktorzy i studenci szkół artystycznych.

Gościem specjalnym festiwalu będzie śpiewająca aktorka Eva Leimbergova z Czech.

Pomysł festiwalu nawiązuje do ballady "Nim wstanie dzień" z muzyką Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego i słowami Agnieszki Osieckiej z filmu "Prawo i pięść" z 1964 r., w reżyserii Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego, zrealizowanego na podstawie powieści Józefa Hena "Toast". Zdjęcia do filmu, w którym grali m.in. Gustaw Holoubek, Hanna Skarżanka, Ewa Wiśniewska, Wiesław Gołas i Zdzisław Maklakiewicz, kręcono na toruńskim Rynku Nowomiejskim.

Koncert otwarcia festiwalu obędzie się w czwartek w Teatrze Baj Pomorski. Na program wieczoru złożą się najpiękniejsze kompozycje filmowe - od "Casablanki" po "Ojca Chrzestnego" w wykonaniu znakomitego skrzypka Krzysztofa Jakowicza oraz wokalistki Katarzyny Jamróz i zespołu "Kameleon" Hadriana Filipa Tabęckiego.

Po koncercie zaprezentowany zostanie nowy program podświetlanej fontanny "Cosmopolis", położonej na obrzeżach Starego Miasta. Będzie to muzyka filmowa Michała Lorenca w aranżacji świetlnej Bogumiła Palewicza.

Na piątek w Baju Pomorskim zaplanowano przegląd konkursowy, w którym wystąpi 26 wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych oraz laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. Zwycięzca otrzyma nagrodę prezydenta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.

Przewidziano tego dnia również recital "Stan Podgorączkowy. Osiecka Filmowo" w wykonaniu Katarzyny Dąbrowskiej z Teatru Współczesnego w Warszawie.

Koncert galowy obędzie się sobotę wieczorem na Rynku Nowomiejskim. Wystąpią: Olga Bończyk, Sonia Bohosiewicz, Olga Szomańska, Kacper Kuszewski, Katarzyna Dąbrowska, Olga Bołądź, Anna Czartoryska i Lesław Żurek oraz laureaci przeglądu konkursowego.

Gościem specjalnym koncertu będzie czeska aktorka młodego pokolenia Eva Leimbergova, która mieszka i pracuje w Paryżu. Artystka w swoim dorobku ma znaczące role w sztukach teatralnych Antoniego Czechowa, Williama Szekspira i Vaclava Havla, a także liczne role filmowe, m.in. w obrazach "Posel" Vladmira Michalka i "L'homme qui rit" Jean-Pierre'a Amerisa. (PAP)wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry