Czwartek 2021.08.05 Imieniny: Mariana, Oswalda Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Specjalne serwisy pogody
2012-07-09
Turyści i mieszkańcy Torunia mogą w internecie sprawdzić aktualne warunki atmosferyczne oraz tygodniową prognozę pogody dla miasta i okolic. Specjalne serwisy uruchomił Zakład Klimatologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Na stronie www.home.umk.pl/~vaisala/ podawane na bieżąco są: temperatura powietrza i gruntu, wysokość ciśnienia atmosferycznego, wilgotność powietrza, siła i kierunek wiatru, suma opadów, a nawet wartość promieniowania słonecznego. Z kolei na stronie www.zklim.umk.pl/pl/prognoza-pogody zamieszczana jest prognoza pogody dla Torunia i okolic na najbliższy tydzień.

Pomiary prowadzone są w Obserwatorium Meteorologicznym Zakładu Klimatologii Instytutu Geografii UMK w kampusie na osiedlu Bielany. Tzw. ogródek meteorologiczny znajduje się naprzeciwko budynku Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi.

W ogródku umieszczono dwie automatyczne stacje meteorologiczne. Zainstalowane są tam nowoczesne urządzenia pomiarowe takie, jak: pluwiograf tygodniowy (urządzenie do pomiaru ciągłych opadów), deszczomierz Hellmanna, wiatromierz Wilda, psychrometr (przyrząd do określania względnej wilgotności powietrza) oraz samopis - termohigrograf (rejestrujący temperaturę i wilgotność powietrza). Na terenie ogródka meteorologicznego znajduje się też poletko termometrów gruntowych, które badają wartość temperatury na głębokościach: 5, 10 i 20 cm.

Na dachu Instytutu Geografii UMK zorganizowano taras obserwacyjny, z którego prowadzone są badania wszystkich składowych promieniowania słonecznego.

Według serwisu aktualnej pogody, w poniedziałek o godzinie 9 temperatura powietrza wynosiła 22,9 stopnia.

Z prognozy pogody na bieżący tydzień można dowiedzieć się, że w poniedziałek maksymalna temperatura wyniesie 26-27 stopni i są możliwe przelotne deszcze. W weekend będzie nieco chłodniej. W sobotę maksymalna temperatura wyniesie 20-21 stopni i możliwe będą przelotne deszcze, a w niedzielę - maksymalna temperatura wyniesie 19-20 stopni i nie będzie padać. (PAP)


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry