Piątek 2021.07.23 Imieniny: Apolinarego, Brygidy Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
W Bydgoszczy żołnierze szkolili się przed misją ISAF
2010-07-16
Ponad stu żołnierzy z dziewięciu państw członkowskich NATO i Partnerstwa dla Pokoju szkoliło się w Bydgoszczy przed misją ISAF w kwaterze Regionalnego Dowództwa Północ w Afganistanie. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele afgańskiej armii i policji.

Wykłady, warsztaty i ćwiczenia prowadzone w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) rozpoczęły się 30 czerwca, a zakończyły w piątek. W szkoleniu wzięli udział żołnierze z Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Węgier.

"Po raz pierwszy w historii JFTC w szkoleniu dla Regionalnego Dowództwa udział wzięli przedstawiciele Afgańskiej Armii Narodowej i Afgańskiej Policji Narodowej. Weszli oni w skład kierownictwa ćwiczeń i towarzyszyli uczestnikom szkolenia zarówno podczas części szkoleniowej, jak i podczas ćwiczenia przygotowującego do misji bojowej" - poinformował PAP rzecznik JFTC ppłk Christian von Platen. Afgańczycy zapoznali też uczestników szkolenia z kulturą i zwyczajami ich kraju.

Jak podkreślił rzecznik, uczestnicy szkolenia brali udział w symulacji sytuacji bojowych. Ćwiczenie to służyło sprawdzeniu zdolności komunikacji, a także wykorzystania wypracowanych rozwiązań przy podejmowaniu decyzji.

Podobne szkolenie dla Regionalnego Dowództwa Południe ISAF prowadzone jest w Fort Drum w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.(PAP)
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry