Czwartek 2021.08.05 Imieniny: Mariana, Oswalda Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Enea Cup w Bydgoszczy - z udziałem czworga mistrzów świata
2010-06-06
Złoci medaliści mistrzostw świata z Berlina Anna Rogowska, Anita Włodarczyk, Christian Cantwell i Ryan Brathwaite spodziewają się zaciętej rywalizacji i dobrych wyników podczas 10. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Enea Cup w niedzielę w Bydgoszczy.

Mistrzyni świata w skoku o tyczce Anna Rogowska jest przekonana, że w niedzielę poprawiony zostanie rekord mityngu - 4,50 m, który od pięciu lat należy do niej. "Jest to wynik niezadowalający i najwyższy czas go poprawić. W Bydgoszczy jest wspaniała publiczność i liczę na gorący doping, który mi w tym pomoże" - powiedziała.

Najlepsza młociarka globu Anita Włodarczyk wspomniała, że na bydgoskim stadionie po przebudowie startowała już przed rokiem - w mistrzostwach kraju. "Koło bardzo mi odpowiada, zresztą zostało zrobione +pode mnie+. Ważna jest też atmosfera na stadionie, liczę, że będzie dużo kibiców. Na pewno będzie to ciekawy konkurs. Na razie w tym roku przygrywam rywalizację z Niemką Betty Heidler, ale mam nadzieję, że to się zmieni" - przyznała.

Obie zapowiedziały, że ich celem w tym roku jest zdobycie medalu mistrzostw Europy w Barcelonie.

"Startuję w tej imprezie od 2002 roku i jest jedyną, w której nie stanęłam na podium" - podkreśliła Rogowska.

Po raz pierwszy na bydgoskim stadionie wystąpi mistrz świata w pchnięciu kulą Christian Cantwell.

"W Bydgoszczy już startowałem, ale w hali. W zeszłym roku byłem bliski przyjazdu, ale się rozchorowałem. Zapowiada się ciekawy konkurs, bo obsada jest bardzo silna. W Polsce zawsze dobrze mi się wiodło. Wiem, że forma Tomasza Majewskiego rośnie, a ciągle groźny jest też Reese Hoffa, zresztą Dylan Amstrong też" - ocenił Amerykanin.

Nad Brdą po raz pierwszy gości najlepszy w ostatnich MŚ w biegu na 110 ppł. Ryan Brathwaite. "Stadion na razie widziałem tylko w programie zawodów, wygląda ciekawie. Spodziewam się dobrego rezultatu, w granicach 13,12" - powiedział. (PAP)
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry