Piątek 2021.06.18 Imieniny: Elżbiety, Marka Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Rozpoczyna się 10. edycja konkursu o Nagrody Marszałka Województwa
2010-06-01
Rozpoczął się nabór wniosków do 10. jubileuszowej edycji konkursu o Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca. W tegorocznej edycji wyróżnienia za działalność prowadzoną w 2009 roku trafią do wybitnych przedstawicieli 13 dziedzin. Regulamin konkursowy przewiduje także wyróżnienie specjalne oraz nagrodę za całokształt działalności.

Nagrody Marszałka to doroczne, prestiżowe wyróżnienia przyznawane wybitnym osobistościom regionu w wybranych dziedzinach. Wyboru nagrodzonych dokonuje kapituła konkursowa, w której zasiadają naukowcy i przedstawiciele biznesu.

- W tym roku już po raz dziesiąty uhonorujemy autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w najważniejszych obszarach gospodarczej i społecznej aktywności województwa. Ich dokonania pokazują całej Polsce, że Kujawsko-Pomorskie to region, w którym kwitną: nauka, biznes i pozostałe sfery codziennej działalności. Przyznawana nagroda to dowód uznania i promocja dla nowatorskich przedsięwzięć, twórczych rozwiązań i nietuzinkowych osiągnięć laureatów – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Co roku o ,,regionalne oskary” rywalizują dziesiątki firm i osób prywatnych. Dlatego znalezienie się w gronie laureatów nagrody marszałka to duży sukces i wyróżnienie.

W latach poprzednich nagrodami uhonorowano wybitnych naukowców i twórców, przedsiębiorców i działaczy pozarządowych. Wśród laureatów nagród znaleźli się: Rafał Blechacz - uhonorowany Nagrodą Marszałka za twórczość muzyczną; wieloletni dyrektor artystyczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Jerzy Salwarowski, doceniony za całokształt działalności muzycznej i organizacyjnej.

Nagrodą tą wyróżniono też wiele firm w regionie, jako dowód ich prężnych działań na krajowych i światowych rynkach: PESA SA z Bydgoszczy, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Metalbark z Nowej Wsi Wielkiej pod Bydgoszczą.

W tegorocznej edycji nagrody marszałka zostaną przyznane w kategoriach:

 • gospodarka,
 • fundusze unijne,
 • rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich,
 • innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich,
 • nauka, badania naukowe i postęp techniczny,
 • edukacja,
 • kultura (kategorie: wydarzenia kulturalne i twórcze projekty artystyczne lub dzieła sztuki: muzyczne, literackie, filmowe, telewizyjne, teatralne i plastyczne, w tym prace konserwatorskie, architektoniczne i inne),
 • ochrona zdrowia (w kategoriach: zasługi dla poprawy dostępności oraz rozwoju i poprawy metod leczenia pacjentów lub działalności prozdrowotnej),
 • sport,
 • ochrona środowiska naturalnego,
 • działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka,
 • budowa społeczeństwa obywatelskiego,
 • promocja województwa.

Regulamin konkursu oraz wzory wniosków dostępne są na stronie

Marszałek Piotr Całbecki wybierze również osobiście laureata wyróżnienia specjalnego. Ten prestiżowy tytuł przyznaje się w uznaniu za nową, szczególnie istotną dla rozwoju województwa inicjatywę, która prowadzi do podniesienia jego rangi na mapie Polski i Europy.

O nagrodę marszałka może ubiegać się osoba lub zespół osób, prowadzący działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia dokonać może osoba fizyczna bądź prawna, organizacja i instytucja gospodarcza oraz samorządy lokalne. Wnioski przyjmowane są do 30 czerwca. W przypadku przesyłki pocztowej decyduje data stempla pocztowego. Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu.

Wnioski wraz z załącznikami w dwóch egzemplarzach należy dostarczyć osobiście bądź za pośrednictwem poczty na adres:

Sekretarz Kapituły Nagród Marszałka Województwa
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Plac Teatralny 2
pokój 232
87-100 Toruń

Wnioski należy złożyć w dwóch egzemplarzach: papierowym i elektronicznym na płycie CD.
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry