Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Ruszyły przygotowania do Parady Trzech Króli w Toruniu
2012-12-27
Tradycyjna parada Trzech Króli w Toruniu zorganizowana zostanie 6 stycznia w konwencji góralskiej. Muzyczną gwiazdą orszaku Kacpra, Melchiora i Baltazara będzie zespół Brathanki.

"W świątecznym orszaku wykorzystamy zabytkowe samochody i figury zwierząt. Całość odbędzie się w konwencji góralskiej ze względu na naszą muzyczną gwiazdę, zespół Brathanki, którego muzyka łącząca folk, pop i rock inspirowana jest góralskim folklorem" - poinformowała w czwartek Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, miejskiej instytucji organizującej imprezę.

Podczas koncertu artyści zaprezentują specjalny repertuar z najpopularniejszymi kolędami we własnych aranżacjach. W Toruniu muzycy wykonają swoje największe przeboje: "Czerwone korale", "Gdzie ten, który powie mi", "W kinie w Lublinie kochaj mnie", a także pastorałki i kolędy.

"Usłyszymy również piosenki Skaldów z ostatniej płyty zespołu: +Na wirsycku+, +Z kopyta kulig rwie+, +Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał+" - zapowiedział rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej, Przemysław Draheim.

Święto Trzech Króli zakończy trwające od Wigilii obchody Święta Bożego Narodzenia. Święto obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych europejskich krajach, m.in. w Austrii, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Słowacji, Szwajcarii, Włoszech, Szwecji, Finlandii oraz w trzech landach niemieckich: Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Saksonii-Anhalt.

Zespół Brathanki założył w 1998 roku Janusz Mus - akordeonista i puzonista. W 2001 roku zespół otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii Muzyka Tradycji i Źródeł. Brathanki zagrały kilkaset koncertów w kraju i za granicą, brały udział w wielu festiwalach i programach telewizyjnych. (PAP)


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry