Środa 2023.02.01 Imieniny: Brygidy, Ignacego Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Sąd uznał roszczenia Centrum Onkologii wobec NFZ
2012-12-19
Sąd uznał, że NFZ powinien zwrócić Centrum Onkologii w Bydgoszczy 23 mln zł za leczenie pacjentów spoza regionu kujawsko-pomorskiego. Fundusz płacić jednak nie zamierza, a lecznica musi zaciągnąć kredyt w banku, by dalej funkcjonować.

Jak poinformował Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy, sąd uznał roszczenia kierowanej przez niego placówki wobec Narodowego Funduszu Zdrowia i nakazał wypłacenie szpitalowi 23 milionów złotych. Kwota obejmuje koszty leczenia w 2010 roku pacjentów zamieszkałych na stałe poza regionem kujawsko-pomorskim.

Według informacji przekazanych przez dyrektora CO, w tym czasie oddział NFZ nie płacił szpitalowi za tzw. migrację pacjentów, choć czynił to w poprzednich latach. Tylko w 2010 r. do bydgoskiego centrum trafiło ponad 13 tys. pacjentów z innych części kraju, a ich leczenie kosztowało w sumie około 45 mln zł.

Szpital domagał się od NFZ zwrotu 23 milionów, na tyle wyceniając leczenie osób, które trafiły do Bydgoszczy w stanie zagrożenia życia i z podjęciem ich terapii nie można było zwlekać. Te obliczenia kwestionuje jednak NFZ i na razie płacić nie zamierza.

"Orzeczenie sądu jest nieprawomocne. Otrzymaliśmy już jego uzasadnienie i pracujemy nad odwołaniem, gdyż w naszej opinii przynajmniej część wykazanych przypadków, to nie były sytuacje bezpośredniego zagrożenia życia, ale np. leczenie chorób o charakterze przewlekłym" - podkreślił Jan Raszeja, rzecznik oddziału NFZ w Bydgoszczy.

Szpital onkologiczny w Bydgoszczy od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych placówek tego typu w kraju i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów z całej Polski. Oczekując na zwrot poniesionych wydatków od NFZ, aby nie wstrzymywać przyjęć, Centrum Onkologii zmuszone jest zaciągnąć 20 mln zł kredytu bankowego.

Dyrektor CO, Zbigniew Pawłowicz, zapowiedział już, że nie zamierza rezygnować z należnych - jego zdaniem - pieniędzy i zamierza kierować do sądu kolejne pozwy przeciwko NFZ, domagając się zwrotu wydatków poniesionych w kolejnych latach. (PAP)

wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry