Sobota 2025.05.17 Imieniny: Sławomira, Stanisława, Weroniki Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 





 
 

 


Z kraju i regionu
Paderewski Piano Academy
2011-08-07
Paderewski Piano Academy rusza dziś w podbydgoskim Ostromecku.To jedyna na świecie szkoła, adresowana do uczestników międzynarodowych konkursów pianistycznych, mająca na celu ogranie się artysty z zespołem symfonicznym. Szkoła ulokowana jest w odrestaurowanym pałacu .

Głównym założeniem Paderewski Piano Academy jest uczczenie pamięci Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego pianisty wirtuoza, kompozytora, polityka i męża stanu, propagowanie jego twórczości oraz szansa dla młodych pianistów w rozwijaniu swoich talentów.

Pianiści, wyselekcjonowani przez trzyosobowy zespół pedagogów (Ilję Schepsa z Uniwersytetu Muzycznego w Kolonii, Andrzeja Jasińskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach i Roberta McDonalda z Juilliard School w Nowym Jorku), pochodzą z ośmiu krajów świata /Rosji, Chin, Niemiec, Korei, Serbii, Azerbejdżanu, Belgii i Polski/. Przez tydzień ćwiczyć będą z orkiestrą symfoniczną wybrany koncert fortepianowy. Uczestnikom towarzyszy Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją dwóch dyrygentów młodego pokolenia  Jana Jakuba Bokuna i Anny Mróz.
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry