Sobota 2025.05.17 Imieniny: Sławomira, Stanisława, Weroniki Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 





 
 

 


Z kraju i regionu
"Prawo - dodaj do znajomych"
2011-06-06
Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli w projekcie "Prawo - dodaj do znajomych". Jego autorami byli: toruński poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Karpiński, który wcielił się w rolę wykładowcy i eurodeputowany Tadeusz Zwiefka.

W projekcie uczestniczyło 15 szkół z Torunia i okolic. Przez kilka miesięcy w czasie zajęć prowadzonych również przez Internet uczniowie poznawali zawiłości prawa: administracyjnego, karnego i cywilnego.

Na koniec 5-osobowe reprezentacje wzięły udział w grze ulicznej, w której trzeba było rozwiązać konkretny problem. np.: odpowiedzieć, gdzie złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego.

posłuchaj  /Popołudnie z nami/

Zwycięski zespół wyjedzie do Brukseli, gdzie w Parlamencie Europejskim pozna zagadnienia prawa wspólnotowego.
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry